• Ogłoszenie:

[php] wyszukiwanie powtorzeń w bazie

Wszystko odnośnie tworzenia grafiki - obróbka, problemy, oceny.
Tworzenia Stron internetowych - HTML, PHP, MySQL...

[php] wyszukiwanie powtorzeń w bazie

Postprzez Bialko0019 30 Paź 2009, 21:25

reklama
Witam.


Potrzebuję zrobić skrypt, który wyszukuje czy w podanym stringu czy któregokolwiek ze słów ( są rozdzielone spacją ) występuje w drugim stringu ( również wyrazy rozdzielone spacją ) , wyświetla powtórzenia i zlicza ile ich jest.

Zacznijmy.
Wyszukuje poleceniem SQL: LIKE czy dane słowo występuje w rekordzie. Jeśli tak, nadaję wartość $slowo1 ( 1 jeśli znalazło, 0 jeśli nie znalazło). Potem wyszukuję czy drugie słowo, robię tak samo, nowe zapytanie, nowa zmienna $slowo2. I tak w kółko. W ten sposób mam skrypt, który opis działania wyjaśniłem powyżej. Teoretycznie taki skrypt działa. Jednak praktycznie, to jaki jest sens, jesli tych słów mam ponad 20 ? Robić 20 zapytań, obciążać bazę zapytaniami, pisząc nie wiem ile kodu... - całkowicie bez sensu.

Czy ktoś by mógł poradzić, jak zoptymalizować takie działanie skryptu ? Może jakaś inna koncepcja, rozwiązanie, funkcje/a ?

Czekam na odpowiedzi.
Piszę bo chce pomóc, jeżeli się pomylę - popraw mnie :banan:
===========
Poszukuję osoby do wymienienia się bannerem, linkiem, boksem czy buttonem. ! REKLAMA ZA DARMO ! PISZ NA PW !
Awatar użytkownika
Bialko0019
 
Posty: 739
Dołączenie: 10 Lut 2007, 22:47
Miejscowość: Radom
Pochwały: 36



[php] wyszukiwanie powtorzeń w bazie

Postprzez eSpEY 30 Paź 2009, 22:01

jeżeli masz 20 słów no to 19 razy OR ;) czyli zastosuj pętlę
albo wczytać do zmiennej/pliku stringa i normalnie w php porównywać/szukać frazy. :)
W domu:AMD Athlon X4 640 | Asus m4a78lt | DDR3 4096MB 666Mhz | NVDIA GeForce GTS 450 | ATX 500W
W pracy:Intel Core i5-3470 | 2 x DDR4 4096MB 2133Mhz | Qyadro K600 1024MB | ATX 750W
Awatar użytkownika
eSpEY
 
Posty: 1340
Dołączenie: 04 Lut 2007, 12:24
Miejscowość: Olsztyn
Pochwały: 111



[php] wyszukiwanie powtorzeń w bazie

Postprzez DejaKutch 25 Lip 2023, 05:11

Jeśli masz 20 słów, użyj OR 19 razy; w przeciwnym razie załaduj łańcuch do zmiennej lub pliku i wykonaj porównanie lub wyszukaj tak, jak zwykle w PHP. geometry dash
DejaKutch
~user
 
Posty: 6
Dołączenie: 15 Lis 2022, 09:51




Powróć do Grafika & Webmastering

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 4 gości