• Ogłoszenie:

strona ".pl"

Wszystko odnośnie tworzenia grafiki - obróbka, problemy, oceny.
Tworzenia Stron internetowych - HTML, PHP, MySQL...

Strona ".pl"

Postprzez Chaber* 18 Wrz 2007, 17:26

reklama
No wiec mam zrobiaona stronke i chcialbym miec adres www.costam.pl. Wczesniej uzywalem darmowych serwerow, no ale jak ma byc .pl to trzeba skorzystac z platnego hostingu. ;] No i moje pytanie jak to jest z tym platnym hostingiem. Jakie firmy polecacie? Jak to wszystko wyglada z platnoscia? W jakich okolicach sa ceny? I czy jak kupuje taki adres to trzeba miec swoj serwer czy jak? :P Chcialbym sie po prostu jak najwiecej dowiedziec na ten temat, bo jak widac nie mam o nim pojecia. ;] Za kazda pomoc z gory dzieki.
Awatar użytkownika
Chaber*
~user
 
Posty: 67
Dołączenie: 16 Paź 2005, 15:22
Pochwały: 1



Postprzez Lukesh 18 Wrz 2007, 17:31

Rejestracja domeny to nic trudnego ... google i fraza "rejestracja domen" wszystko Ci powie :wink: . Nie musisz korzystac z platnego hostingu w celu podpiecia domeny, bo mozesz zrobic to tez na jakims bezplatnym serwerze - byleby bez reklam, no i najlepiej obslugujacym DNS'y.

Np. http://nazwa.pl/domeny-rejestracja-domen.html
][_, ([]) ][_, xD

Niedaleko od Krakowa leży miasto Częstochowa,
dzieją się tam różne rzeczy, zakonnice mają dzieci
I kup sobie chamie medalik na szyje,
nic Ci się nie stanie i tramwaj nie zabije,
I kup sobie chamie obrączkę na rączkę,
nie będziesz chorował na kiłe i rzeżączkę.
Medalikarz mądra głowa, niech nam żyje Częstochowa,
czy za dyche, czy za piątkę kupisz chamie tu pamiątkę,
a pamiątka z Częstochowy to karabin maszynowy !
Awatar użytkownika
Lukesh
*mod
 
Posty: 7838
Dołączenie: 11 Lis 2005, 21:45
Miejscowość: Częstochowa / Kraków
Pochwały: 852



Postprzez Chaber* 18 Wrz 2007, 19:22

A ta "domena" to alias czy jak? ;] Dajmy, ze mam strone na serwerze .cba.pl i kupilem sobie domene www.costam.pl. To z tej storny bedzie przekierowanie na moj serwer czy jak? ;P
Awatar użytkownika
Chaber*
~user
 
Posty: 67
Dołączenie: 16 Paź 2005, 15:22
Pochwały: 1



Postprzez szymek1233 18 Wrz 2007, 20:05

Na forum cba.pl było to wielokrotnie opisywane, zarówno rejestracja domen jak i ich podpięcie.
np. to
http://cba.pl/forum/viewtopic.php?t=6323&start=0

http://cba.pl/informacje/
Jeśli masz własną domenę, to przy zakładaniu nowego konta z własną domeną, wszystkie informacje niezbęde do wskazania na nasze serwery dns zostają automatycznie dodane. Po założeniu takiego konta, zostaje Ci jedynie wskazać w panelu swojego rejestratora na nasze serwery DNS, czyli:
- ns1.cba.pl
- ns2.cba.pl

Wszystkie zasady dotyczące kont w domenie cba.pl są aktualne również dla kont z własną domeną, czyli np. login ftp może wyglądać "michal@mojadomena.pl" jeśli dodasz konto FTP michal i jesteś właścicielem domeny mojadomena.pl.
W razie problemów zapraszamy na forum.
Awatar użytkownika
szymek1233
~user
 
Posty: 203
Dołączenie: 23 Lip 2006, 11:35
Miejscowość: /home/szymek
Pochwały: 11




Powróć do Grafika & Webmastering

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 5 gości