• Ogłoszenie:

zabezpieczenie dysku

Kosz, czyli miejsce gdzie wrzucamy wszystkie beznadziejne i nic nie wnoszące tematy.

zabezpieczenie dysku

Postprzez nickmaster 30 Gru 2005, 00:53

Mam taki problem nie wie może ktoś jak zakodować dysk hasłem żeby po wyłaczeniu komputera nie wykrywało dysku i tzrzeba wpisać hasło i wtedy uruchomi się dopiero system inaczej nie aha noi nnie pisze żeby wpisac hasło tylko jest napisane że nie wykrywa dysku dopiero wpisujemy kompinacje jakąś liter na klawiaturze i dopiero można odpalić system W.iem że takie coś jest możliwe i są ku temu programy. Jeśli ktoś wie coś na ten temat prosze pisać heh. :)
nickmaster
~user
 
Posty: 5
Dołączenie: 14 Gru 2005, 01:43
Miejscowość: Lublin



Postprzez fluid 30 Gru 2005, 00:59

nie ma takiej mozliwosci
ostatecznie mozesz zrobic haslo na uruchomienie kompa w biosie ale sredio madra osoba i tak ej obejdzie (po prostu wyjmie baterie i zresetuje bios)
Sprzedam zestaw perkusji do GUITAR HERO na x360 - chetni pisacna PW
Each EMO can suck my ballsack but one in particular...
NIE POMAGAM NA PW, CHCESZ POMOCY - PISZ NA FORUM W ODPOWIEDNIM TEMACIE
GalkaPL - nieważne jaki będzie twój nowy nick my ZAWSZE będziemy pamiętać własnie ten...
Awatar użytkownika
fluid
*mod
 
Posty: 14746
Dołączenie: 12 Gru 2004, 00:38
Miejscowość: Warszawa
Pochwały: 947



Postprzez BuncoleX 30 Gru 2005, 01:02

Albo przestawi zwrotke CMOS, jak takową posiada ofcorst :wink: :D
Awatar użytkownika
BuncoleX
 
Posty: 707
Dołączenie: 26 Gru 2005, 12:58
Miejscowość: z haremu ;)
Pochwały: 10



Postprzez nickmaster 30 Gru 2005, 01:13

FLUID mylisz sie widocznie nie wiesz jest taka możliwość ale wiedzą o tym tylko zaawansowani informatycy ja na własne oczy to widziałem więc wiem napewno że da się takie coś zrobić. Dysk jest wtedy nie do złamania nikt go nie odczyta.
fluid napisał(a):nie ma takiej mozliwosci
nickmaster
~user
 
Posty: 5
Dołączenie: 14 Gru 2005, 01:43
Miejscowość: Lublin



Postprzez marcinkey 30 Gru 2005, 01:22

zawsze możesz zrobić jakiś ukryty wyłącznik z tyłu komputera który odcina zasilanie do dysku. Nie ma zasilania komputer przy uruchamianiu nie widzi dysku. POZDRO
marcinkey
~user
 
Posty: 20
Dołączenie: 23 Lut 2005, 10:13



Postprzez fluid 30 Gru 2005, 01:25

nickmaster napisał(a):ale wiedzą o tym tylko zaawansowani informatycy


jakos do mnie to nie przemawia
pamietaj o jednym - w internecie nic nei jest tajne
a ja jakos sie NIGDY nei natknalem na program/algorytm ktory by robil to co ty opisales
Sprzedam zestaw perkusji do GUITAR HERO na x360 - chetni pisacna PW
Each EMO can suck my ballsack but one in particular...
NIE POMAGAM NA PW, CHCESZ POMOCY - PISZ NA FORUM W ODPOWIEDNIM TEMACIE
GalkaPL - nieważne jaki będzie twój nowy nick my ZAWSZE będziemy pamiętać własnie ten...
Awatar użytkownika
fluid
*mod
 
Posty: 14746
Dołączenie: 12 Gru 2004, 00:38
Miejscowość: Warszawa
Pochwały: 947



Postprzez EGZUL 30 Gru 2005, 02:30

nickmaster napisał(a): jak zakodować dysk hasłem


Na przykład ten program

Cytat:

Darmowy program do szyfrowania plików, folderów, a także całych dysków. Program szyfruje automatycznie wybrane pliki po wylogowaniu się lub zamknięciu systemu, a po jego ponownym uruchomieniu deszyfruje (rzecz jasna, po podaniu prawidłowego hasła). MaxCrypt wykorzystuje bezpieczny 256-bitowy klucz szyfrujący Twofish. Obsługa programu, mimo angielskiego interfesju jest dość prosta. Źródło
Vulnerant omnes, ultima necat.
Awatar użytkownika
EGZUL
~user
 
Posty: 11
Dołączenie: 20 Gru 2005, 18:57
Miejscowość: Katowice



Postprzez nickmaster 01 Sty 2006, 18:52

EGZUL napisał(a):Darmowy program do szyfrowania plików, folderów, a także całych dysków. Program szyfruje automatycznie wybrane pliki po wylogowaniu się lub zamknięciu systemu, a po jego ponownym uruchomieniu deszyfruje (rzecz jasna, po podaniu prawidłowego hasła). MaxCrypt wykorzystuje bezpieczny 256-bitowy klucz szyfrujący Twofish. Obsługa programu, mimo angielskiego interfesju jest dość prosta. Źródło


No ok ale wiesz mi chodzi o to by nie można było wejść do systemy windows przed wpisaniem hasła. O to mi chodzi to najważniejsze a najlpiej by było jakby nie wykrywało dysku wtedy wpisuje sie hasło i odpala dopiero windowsa (system operacyjny) .
nickmaster
~user
 
Posty: 5
Dołączenie: 14 Gru 2005, 01:43
Miejscowość: Lublin



Postprzez jeff 01 Sty 2006, 19:25

nickmaster


zbanowany - wiec nie widze sensu dalej pisac

EOT
jeff
 




Powróć do Kosz

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 12 gości