• Ogłoszenie:

linux c tablica znaków, string, porownywanie

Dyskusje i problemy z Unix'ami

Linux C tablica znaków, string, porownywanie

Postprzez qwertyyu 07 Sty 2008, 22:16

reklama
Witam, mam taki problem.
Pisze program pod linuxem, w C, mam w strukturze zadeklarowana tablice znakow

char receiver[10];

musze porownywac takie tablicy, podstawiac jedna za druga, pod tablice podstawiac slowo...

Nie wiem jak moge sie do tego zabrac, potrafie to zrobic jedynie porownujac kolejne elementy tablic, czy podstawiajac za kolejne elementy tablicy pojedyncze litery, ale to byloby bardzo pracochlonne i pewnie mozna zrobic to inaczej, wiec prosze o pomoc i wytlumaczenie po kroku jak inaczej moge je porywnywac, podstawiac jedna za druga, czy podstawic slowo pod tablice...
Pozdrawiam
qwertyyu
~user
 
Posty: 13
Dołączenie: 29 Maj 2007, 15:03



Postprzez seg fault 11 Sty 2008, 20:24

zajrzyj sobie na przyklad tutaj i zapoznaj sie z podstawami:
http://irc.essex.ac.uk/www.iota-six.co.uk/c/g4_strcpy_strncpy_strcmp.asp

pozniej zajrzyj do manuala, man strncmp, man strncpy i jak bedziesz mial jakies problemy z kodem to pytaj.
A Linux machine! Because a 486 is a terrible thing to waste! -- Joe Sloan
#345539
Awatar użytkownika
seg fault
~user
 
Posty: 588
Dołączenie: 11 Kwi 2006, 20:31
Miejscowość: /dev/random
Pochwały: 49



Postprzez prog 21 Sty 2008, 15:15

odstawiajac za kolejne elementy tablicy pojedyncze litery, ale to byloby bardzo pracochlonne i


nie moge sie zgodzic
mozesz zrobic petle, ktora sama bedzie sprawdzala kazdy element tabeli po kolei od poczatku do konca
poprostu dodaj do petli zmienna, ktora bedize okreslac z ktorym elementem pracujesz, nie zapominajac tez ze po porownaniu nalezy zwiekszyc jej wartosc o 1 (by przejsc do kolejnego elementu)

nie wiem czy tak da sie zrobic w C, ale w cpp nie widze problemu
C2D E8400 3GHZ + Pentagram Freezone HP-120 ALCu, Asus P5Q SE /intel P45/, A-Data 2x2GB CL4 Extreme Edition, Sapphire Radeon HD4870 512mb/256bit DDR5, WD 640GB SATA, Lite-ON Super AllWrite DVD SATA, Chieftec 500W, Samsung 2032BW Black 20', Vista Ultimate x64
Exoriare aliquis nostris ex ossibus ultor...
Awatar użytkownika
prog
~user
 
Posty: 4043
Dołączenie: 23 Mar 2005, 22:02
Miejscowość: /home/prog/
Pochwały: 232




Powróć do System Linux / Unix

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 0 gości

cron