Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /home/mati/domains/forum.programosy.pl/public_html/includes/bbcode.php on line 112
xp zamiast visty - 2 sposoby - pytanie w sprawie raid • programosy.pl

  • Ogłoszenie:

xp zamiast visty - 2 sposoby - pytanie w sprawie raid

Wszystko odnośnie systemów z rodziny Microsoft

Xp zamiast Visty - 2 sposoby - pytanie w sprawie RAID

Postprzez iwka 20 Lut 2008, 00:33

reklama
Zamierzam zainstalować Xp na laptopie Asus zamiast Visty. Dowiedziałam się ze są dwa główne sposoby jak to zrobić mianowicie: 1.Posluzyć sie narzedziem nLite i za jego pomoca zintegrować potrzebny sterownik z instalacyjnym CD. Jest to skuteczny sposób ale więcej przy nim zabawy a 2. To wyłączyć w BIOSie RAID i wtedy płytka z XP bez integracji ze sterownikiem podobno ruszy bez problemów.

Czytałam trochę na temat tego wyłączania RAID ale chciałabym dowiedzieć się szczegółowo co to tak naprawde jest, za co odpowiada i jakie bedą konsekwencje wyłączenia tego?
Czytałam sprzeczne wypowiedzi: że to przyśpieszy działanie komputera a z drógiej strony że właśnie to odpowiada za płynną i szybką prace dysków.
Bardzo proszę za szybkie udzielenie odpowiedzi :D
Pozdrawiam :)
iwka
~user
 
Posty: 27
Dołączenie: 19 Wrz 2006, 10:05



Postprzez Bezowy 20 Lut 2008, 13:05

Jesli masz jeden dysk twardy(a prawdopodobnie tak bo to laptop) to nie masz co se glowy zawracac Raid'em tylko go wylacz.

Tu Link z opisem co to jest raid:

Raid
Intel I7 930/1366 Asus P6T SE, 6x 2048 OCZ Blade ,Saphire Radeon 5870, Silverstone 850w,Benq G2420HD & LG L226W 4x SAMSUNG 1TB SATA 3,5" HD103SJ - Raid 0. Sprzedam Kilo Kartofli sciana. Odplynalem w Rift[Whitefall] Nie pomagam przez PW!
Awatar użytkownika
Bezowy
~user
 
Posty: 1297
Dołączenie: 19 Wrz 2006, 17:11
Miejscowość: Eriador
Pochwały: 91



Postprzez numerant* 20 Lut 2008, 13:11

To zależy jeszcze od laptopa. W niektórych wystarczy w BIOSie przestawić tryb pracy kontrolera SATA na opcję IDE, ale są modele gdzie taka opcja nie występuje. Wtedy można posłużyć się nLite. Nie jest to nic trudnego, wystarczy skopiować na dysk pliki instalacyjne Windows, wskazać je w programie, następnie zaznaczyć opcję integracji sterowników i dodać ten od naszego kontrolera. Później nLite ładnie to sobie wszystko zintegruje i stworzy obraz ISO gotowy do nagrania na płytkę.

Pzdr.
Laptop: Asus K53SV-SX187V || Ubuntu 12.04 | Mac OS X Lion | Windows 7 Home Premium x64
Najbardziej lubię wizualizować sobie ostateczny krach systemu korporacji.
Awatar użytkownika
numerant*
~user
 
Posty: 1083
Dołączenie: 19 Sie 2005, 18:38
Miejscowość: Warszawa
Pochwały: 89



Postprzez iwka 20 Lut 2008, 19:36

Dziękuję za pomoc;]
iwka
~user
 
Posty: 27
Dołączenie: 19 Wrz 2006, 10:05




Powróć do System Windows

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 11 gości