• Ogłoszenie:

format c i instalacja win xp

Wszystko odnośnie systemów z rodziny Microsoft

format C i instalacja win xp

Postprzez C@ro 09 Sty 2008, 17:45

reklama
Chcialabym sformatowac dysk C i zainstalowac win xp pro od nowa, ale przy próbie instalacji wyskakuje mi komunikat:

Image

Moje pytanie brzmi: czy jezeli zainstaluje ta starsza wersje win xp i sformatuje C, to nie bede miala juz dostepu do plików na innych, niesformatowanych dyskach?? Bo oprócz C mam jeszcze 2 dyski, ktorych nie chce formatowac bo mam tam wazne pliki.
>>>Nie stać mnie na podpis<<<
Awatar użytkownika
C@ro
~user
 
Posty: 127
Dołączenie: 19 Kwi 2005, 19:26
Miejscowość: Z Venus :D
Pochwały: 2



Postprzez Marquss 09 Sty 2008, 18:04

Najpierw musisz sformatowac dysk (ew.partycje) a pozniej instalowac system.
Masz dysk podzielony na partycje czy masz 2 dyski, bo moze masz oprocz C jeszcze 2 partycje, a nie 2 dyski a to jest roznica. Jesli formatujesz tylko C to po zainstalowaniu systemu bedziesz miala dostep do danych.
I wiesz jak sie formatuje partycje?
Computers can never replace human stupidity.
Awatar użytkownika
Marquss
~user
 
Posty: 460
Dołączenie: 27 Sty 2004, 23:26
Miejscowość: Rzeszów
Pochwały: 4



Postprzez C@ro 09 Sty 2008, 18:14

Mam dysk podzielony na dwie partycje :)

C chce sformatowac bootując płytke z xp, pamietam ze juz tak kiedys robilam, sformatowalam tylko C, zainstalowalam xpka i z drugiej partycji nic nie znikło, ale wtedy nie było tego komunikatu o starszej wersji.
>>>Nie stać mnie na podpis<<<
Awatar użytkownika
C@ro
~user
 
Posty: 127
Dołączenie: 19 Kwi 2005, 19:26
Miejscowość: Z Venus :D
Pochwały: 2



Postprzez tm72 09 Sty 2008, 20:10

Witam,

po sformatowaniu partycji systemowej C: nie ma prawa wyskoczyć taki komunikat podczas instalacji nowego XP!!!. A co do pozostałych partycji nic Ci nie zniknie pod warunkiem, że sformatujesz tylko partycje c:
Awatar użytkownika
tm72
~user
 
Posty: 1306
Dołączenie: 02 Sie 2004, 09:37
Miejscowość: Tychy/Mississauga
Pochwały: 48




Powróć do System Windows

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 13 gości