• Ogłoszenie:

Kilka pytań odnośnie uruchamiania się windows 10

Wszystko odnośnie systemów z rodziny Microsoft

Kilka pytań odnośnie uruchamiania się windows 10

Postprzez Darom 18 Kwi 2016, 22:12

reklama
Na moim laptopie z windows 10 zauważyłem - tu już w sumie trwa od samego przejścia z windows 7 do windows 10 (było to gdzieś we wrześniu w tamtym roku) -
że podczas uruchamiania się systemu windows 10 dzieje się tak po kolei:
1. Wyświetla się nazwa komputera "Lenovo"
2. Następnie pokazuje się logo windows 10
3. Na sekundę znika logo windows 10 i znów się pojawia logo windows 10 z kółeczkiem (jakby coś wczytywał)
4. Potem na 3 może 4 sekundy nie całe znika logo windows 10 i wyświetla się czarny pusty ekran
5. Następnie wyświetla się niebieskie tło z białym napisem "Czekaj..." i kółeczkiem (jakby coś wczytywał)
6. Zaraz tło to znika i pojawia się w zamian Ekran "Zapraszamy" które pokazuje się przez 2 sekundy
7, Po czym ekran "Zapraszamy" znika na nie całą sekundę i znów się pojawia ten sam ekran "Zapraszamy" na dwie sekundy
8. Następnie Ekran "Zapraszamy" znika i ładuje się cały pulpit z wszystkimi moimi ikonkami .
Pytanie teraz takie. Czy u Was też tak wygląda sposób uruchomienia systemu wndows 10 ? Czy tylko u mnie tak jest ?
Czy jeśli to jest jakieś błędne działanie czegoś to można to naprawić ? Proszę o pomoc w tej sprawie.
Darom
~user
 
Posty: 663
Dołączenie: 23 Sie 2008, 18:00
Miejscowość: Tarnów/Kraków



Kilka pytań odnośnie uruchamiania się windows 10

Postprzez Adasiek74 19 Kwi 2016, 14:09

Podaj całą konfiguracje komputera. U mnie wygląda wszystko normalnie. Moim zdaniem problemem u Ciebie jest wolny dysk twardy który się zamyśla i "doczytuje w trakcie"
Lenovo Legion Y540: Intel Core i5 9300H 4.1GHz UV| NVIDIA GeForce GTX 1660Ti 6GB GDDR6 @ 1630MHz/1650MHz | Crucial 32GB DDR4 2667MHz CL19 | KIOXIA Exceria Plus 1TB+ Crucial MX500 500GB | Windows 10 Education
Adasiek74
~user
 
Posty: 422
Dołączenie: 05 Kwi 2009, 18:27
Miejscowość: Płock
Pochwały: 8



Kilka pytań odnośnie uruchamiania się windows 10

Postprzez Darom 19 Kwi 2016, 17:54

Adasiek74 napisał(a):Podaj całą konfiguracje komputera.

Czyli co masz na myśli ? - coś takiego:
Image

Co o tym myślisz ? czy da się to poprawić ? bo gdy miałem wcześniej windows 7 to tak się nie działo jak teraz w przypadku windows 10.
Czy może czekać na kolejną łatkę od Microsoftu, moża ona jakieś lepsze zmiany przyniesie ?
Darom
~user
 
Posty: 663
Dołączenie: 23 Sie 2008, 18:00
Miejscowość: Tarnów/Kraków



Kilka pytań odnośnie uruchamiania się windows 10

Postprzez Łowca Androidów 19 Kwi 2016, 18:22

Z takim procesorem to ni eposzalejesz :)
To jest spowodowane tym, ze 7ka była w nienajlepszyej kondyci kiedy aktualizowałeś.
Prawdopodobnie po czystej instalacji 10ki zachowywałby się inaczej.
Niemniej jednak nie jest to jakiś problem - nie start jest ważny, ale późniejsza praca komputera, zachowanie sytemu - jeśli nie ma problemów to nie ma co kombinować.
Nikt nie każe Ci się wpatrywać w ekran w trakcie startu sytemu.

Autor postu otrzymał pochwałę
Kobiety nie zmienisz, możesz zmienić kobietę, ale to nic nie zmieni.

nie potrafie znaleźć darmowego programu który byłby za darmo
---------------------------------------------------------------------------------------
sprawdź czy na systemie jest system
Awatar użytkownika
Łowca Androidów
»ekspert
»ekspert
 
Posty: 2138
Dołączenie: 11 Kwi 2014, 13:03
Pochwały: 105



Kilka pytań odnośnie uruchamiania się windows 10

Postprzez Darom 19 Kwi 2016, 19:19

Łowca Androidów bardzo Ci dziękuje za odpowiedź. Lubie, kiedy mi pomagasz bo wiem, że się na tym znasz :)
Darom
~user
 
Posty: 663
Dołączenie: 23 Sie 2008, 18:00
Miejscowość: Tarnów/Kraków




Powróć do System Windows

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 16 gości