• Ogłoszenie:

Błędy przy reinstalacji windows xp - esd7sk.sys

Wszystko odnośnie systemów z rodziny Microsoft

Błędy przy reinstalacji windows xp - esd7sk.sys

Postprzez programista007 14 Lis 2014, 10:35

reklama
Witam
Postanowiłem dzisiaj zreinstalować sobie system Windows XP na moim laptopie ACER Aspire 5610Z
Od początku wszystko szło dobrze...ale gdy nadeszła instalacja urządzeń nakazało mi dać płyte z jakimś tam plikiem ESD7sk.sys...no i akurat miałem go na dysku..więc nie musiałem dawać jakiejś płyty której nawet nie miałem....no i ok..kopiowało i jak nadeszła rejestracja plików i się już kończyła (pozostał punkt "Finalizowanie instalacji") I system się na nowo uruchamia..i wyskakuje okienko "Instalator rozpoczyna ponowne uruchamianie..." I na nowo instaluje urządzenia..rejestruje pliki i tak w kółko..co robić ????!!!

Bardzo proszę o pomoc !
HP Pavilion g6 | Windows 7 64bit | 8GB Ram | Intel Core i3-2330M | AMD Radeon HD 7450m / Intel HD Graphics |
Awatar użytkownika
programista007
~user
 
Posty: 158
Dołączenie: 25 Sty 2014, 15:10
Miejscowość: C#
Pochwały: 2



Błędy przy reinstalacji windows xp - esd7sk.sys

Postprzez Łowca Androidów 14 Lis 2014, 12:18

Albo skopana płytka, albo skopany napęd.
Zalecenia:
    Wymienić napęd
    Wymienić płytę CD
Nic innego nie może być - napęd ma problem z odczytem z CD i jest to wina albo samego naędu lub porysowanej płyty (lub źle wypalonej), ewentualnie napęd nie toleruje tego typu (tej firmy) CD.
Można też spróbować przygotować pendraka z instalką i zainstalować z pena.
Kobiety nie zmienisz, możesz zmienić kobietę, ale to nic nie zmieni.

nie potrafie znaleźć darmowego programu który byłby za darmo
---------------------------------------------------------------------------------------
sprawdź czy na systemie jest system
Awatar użytkownika
Łowca Androidów
»ekspert
»ekspert
 
Posty: 2138
Dołączenie: 11 Kwi 2014, 13:03
Pochwały: 105



Błędy przy reinstalacji windows xp - esd7sk.sys

Postprzez programista007 14 Lis 2014, 14:25

Ok...kopiuje mi się na pendrive....
ale przed ttym....zainstalowałem drugi raz system (inny iso) i teraz mam błąd że brakuje dwóch plików...i "SETUP ABORTED"....
I nie wiem co robic ;(

Jak moge przywrócić tamten system ??? albo dokończyć instalację....??! ;(
HP Pavilion g6 | Windows 7 64bit | 8GB Ram | Intel Core i3-2330M | AMD Radeon HD 7450m / Intel HD Graphics |
Awatar użytkownika
programista007
~user
 
Posty: 158
Dołączenie: 25 Sty 2014, 15:10
Miejscowość: C#
Pochwały: 2



Błędy przy reinstalacji windows xp - esd7sk.sys

Postprzez Łowca Androidów 14 Lis 2014, 14:48

Tamtego się nie da już przywrócić - pliki zostaly nadpisane.
Wszystko wygląda na to, ze jest problem z odczytem płyt CD - no chyba, że masz jakieś skopane obrazy iso - nie wiem skąd pochodzą.
Pendraka z XP trzeba odpowiednio przygotować.
Jest tez inny sposób za pomocą Hiren's BootCD - stawianie XP z poziomu MiniXP
Kobiety nie zmienisz, możesz zmienić kobietę, ale to nic nie zmieni.

nie potrafie znaleźć darmowego programu który byłby za darmo
---------------------------------------------------------------------------------------
sprawdź czy na systemie jest system
Awatar użytkownika
Łowca Androidów
»ekspert
»ekspert
 
Posty: 2138
Dołączenie: 11 Kwi 2014, 13:03
Pochwały: 105



Błędy przy reinstalacji windows xp - esd7sk.sys

Postprzez programista007 14 Lis 2014, 16:16

Ok..dobra..będę instalował z pendrive....ale jak go przygotować ???
HP Pavilion g6 | Windows 7 64bit | 8GB Ram | Intel Core i3-2330M | AMD Radeon HD 7450m / Intel HD Graphics |
Awatar użytkownika
programista007
~user
 
Posty: 158
Dołączenie: 25 Sty 2014, 15:10
Miejscowość: C#
Pochwały: 2



Błędy przy reinstalacji windows xp - esd7sk.sys

Postprzez scofi 14 Lis 2014, 16:52

scofi
 



Błędy przy reinstalacji windows xp - esd7sk.sys

Postprzez programista007 14 Lis 2014, 16:56

Tam też mam podać ścieżkę do obrazu iso windows'a ??
HP Pavilion g6 | Windows 7 64bit | 8GB Ram | Intel Core i3-2330M | AMD Radeon HD 7450m / Intel HD Graphics |
Awatar użytkownika
programista007
~user
 
Posty: 158
Dołączenie: 25 Sty 2014, 15:10
Miejscowość: C#
Pochwały: 2



Błędy przy reinstalacji windows xp - esd7sk.sys

Postprzez scofi 14 Lis 2014, 17:47

programista007 napisał(a):Tam też mam podać ścieżkę do obrazu iso windows'a ??


dzizes, trzeba tylko kliknąć na "płytke" przy wyborze użycia medody/źródła jako bootlowanie
scofi
 



Błędy przy reinstalacji windows xp - esd7sk.sys

Postprzez programista007 14 Lis 2014, 20:54

Ok.....pendrive jest już gotowy...
Jednak przy instalacji z pendrive (nawet jak wybierałem go w BIOS'IE) wywala na cały ekran "włóż płytę windows xp............"
I znowu musze wkładać płyte...i znowu są irytujące restarty ..

Co robić ???
HP Pavilion g6 | Windows 7 64bit | 8GB Ram | Intel Core i3-2330M | AMD Radeon HD 7450m / Intel HD Graphics |
Awatar użytkownika
programista007
~user
 
Posty: 158
Dołączenie: 25 Sty 2014, 15:10
Miejscowość: C#
Pochwały: 2



Błędy przy reinstalacji windows xp - esd7sk.sys

Postprzez Łowca Androidów 14 Lis 2014, 21:37

Albo źle pryzgotowałes pendraka, albo źle ustawiasz opcje w BIOSie - jeśli jedno i drugie jest poprawnie wykonana, a nadal lipa to pozostaje instalcja XP z poziomu MiniXP

Jak ustawiasz BIOS?
Zrób screena z ustawień.
Kobiety nie zmienisz, możesz zmienić kobietę, ale to nic nie zmieni.

nie potrafie znaleźć darmowego programu który byłby za darmo
---------------------------------------------------------------------------------------
sprawdź czy na systemie jest system
Awatar użytkownika
Łowca Androidów
»ekspert
»ekspert
 
Posty: 2138
Dołączenie: 11 Kwi 2014, 13:03
Pochwały: 105



Błędy przy reinstalacji windows xp - esd7sk.sys

Postprzez programista007 14 Lis 2014, 21:45

Nie mam jak dać screena...ale naciskam f2 i przechodze w zakładke boot i tam daje pendrivea na numer 1

Dodano Dzisiaj, 21:14:
Ahm....niestety lipa.....

O co chodzi z instalacją miniXP ?
HP Pavilion g6 | Windows 7 64bit | 8GB Ram | Intel Core i3-2330M | AMD Radeon HD 7450m / Intel HD Graphics |
Awatar użytkownika
programista007
~user
 
Posty: 158
Dołączenie: 25 Sty 2014, 15:10
Miejscowość: C#
Pochwały: 2



Błędy przy reinstalacji windows xp - esd7sk.sys

Postprzez (Teus) 14 Lis 2014, 22:39

Uzyj w tym celu programu UltraISO, najprostszy sposob na przygotowanie bootowalnego pendrive :) znajdziesz tutka w google, wpisz chociazby " windows xp bootable pendrive ultraiso"
Polecam ;)
| ACER ASPIRE 5740G-334G25Mn | Intel(R) Core(TM) i3 CPU M 330 @ 2.13GHz | 4096 Ram DDR3 | ATI Mobility Radeon™ HD 5650 1GB DDR3@Biosmodded 700mhz/1050mhz. 1.05V, DirectX 11, Shader 5.0, Avivo | Hitachi 250 GB SATA II | Windows 7 Ultimate 64 PL |
Eset Smart Security 5|
Awatar użytkownika
(Teus)
~user
 
Posty: 1380
Dołączenie: 04 Wrz 2010, 09:46
Miejscowość: Tuntschendorf
Pochwały: 67



Błędy przy reinstalacji windows xp - esd7sk.sys

Postprzez scofi 14 Lis 2014, 22:44

programista007 napisał(a):Nie mam jak dać screena...ale naciskam f2 i przechodze w zakładke boot i tam daje pendrivea na numer 1

Dodano Dzisiaj, 21:14:
Ahm....niestety lipa.....

O co chodzi z instalacją miniXP ?


Olej ten MiniXP , najierw powiedz skad masz instalke/obraz tego xp, czy to nie przypadkiem jakaś modyfikacja czyli syf, jeśli tak to najpierw zaopatrz się jak cywilizowany człowiek w jakiś oryginalny obraz oryginalnego systemu

ps:masz moje pw które ci wysłałem?
scofi
 



Błędy przy reinstalacji windows xp - esd7sk.sys

Postprzez Łowca Androidów 14 Lis 2014, 22:53

Kolego @(Teus) UltraISO nie przygotuje bootowalnego pendraka z XP - to narzędzie przygotuje od Visty w górę

@programista007
Instrukcja:
Pobierz płytkę >>>Hiren's BootCD<<<
Wypakuj i wypal obraz iso na CD lub utwórz pendraka Zabootuj z CD i z menu wybierz Mini Windows XP
Po uruchomieniu MiniXP możesz podpiąć drugiego pendraka lub dysk USB (gdyby nie widział pendraka czy dysku to klikamy na pulpicie ikonę Install all drivers, zostaną podinstalowane sterowniki i urządzenie zostanie rozpoznane) i z niego zamontować obraz iso z płyty instalacyjnej XP - montowanie w MiniXP polega na dwukrotnym kliknięciu lewym przyciskiem myszy - obraz sostanie automatycznie zamontowany.
I tak - musimy:
a) przygotować partycję na której chcemy instalować system
b) zapisać program rozruchowy XP w MBR (jeśli oryginalnie na dysku nie było systemu lub był to inny system niż XP)
c) z poziomu wiersza poleceń uruchomić instalację z użyciem lokalnego źródła

ad a):
Przygotować partycje można używając systemowego diskmgmt.msc (wpisać w uruchom) lub DikGenius dostępnego z HBCD Menu (na pulpicie MiniXP lub ikona narzędzi obok zegara) -> Programs -> Partition/Boot/MBR -> DiskGenius lub Partition Wizard Home Edition
Przygotowanie partycji polega na przydzieleniu miejsca a następnie ustawienie flagi activ dla tej partycji -należy pamiętać aby to była partycja podstawowa.

ad b) po przygotowaniu partycji klikamy ikonę narzędzi obok zegara, wybieramy Partition/Boot/MBR a następnie Commandline i klikamy bootsect. W oknie które się otworzy wpisujemy:
bootsect /nt52 c: /force
C to oczywiście literka wcześniej przygotowanej partycji. Po zapisaniu sektora rozruchowego zamykamy okno.

ad. C) Kiedy partycja jest już przygotowana i program rozruchowy systemu znajduje się w mbr przechodzimy do instalacji systemu. Otwieramy wiersz poleceń i wpisujemy:
cd /d X:\i386
X - literka pendriva na którego został skopiowany folder i386.
Następnie:
winnt32.exe /makelocalsource /syspart:Y /tempdrive:Y /noreboot
Y literka dysku na którym chcemy zainstalować system. Uruchomi się instalator systemu (w języku angielskim, ale zainstalowany zostanie system w języku "docelowym" -jeśli folder i386 pochodzi z obrazu PL, będzie to PL) który skopiuje pliki instalacyjne a następnie zakończy pracę, wtedy należy uruchomić komputer ponownie zmieniając bootowanie na hdd. Uruchomi się instalator systemu we właściwym języku, instalacja pójdzie całkowicie z hdd


Tak na marginesie to niektórzy dziwne zasady wprowadzają tu na forum - pomoc na PW
Zdaje się - proszę mnie poprawić jeśli się mylę - ale jest to forum tematyczne i powstało z myślą, aby pomagać innym, ale nie prywatnie, ale na łamach forum, aby inni z podobnym problemem mogli równeiż skorzystać z podanych porad.
Ale jak widac nie dla wszystkich jest to oczywiste.
Kobiety nie zmienisz, możesz zmienić kobietę, ale to nic nie zmieni.

nie potrafie znaleźć darmowego programu który byłby za darmo
---------------------------------------------------------------------------------------
sprawdź czy na systemie jest system
Awatar użytkownika
Łowca Androidów
»ekspert
»ekspert
 
Posty: 2138
Dołączenie: 11 Kwi 2014, 13:03
Pochwały: 105



Błędy przy reinstalacji windows xp - esd7sk.sys

Postprzez programista007 15 Lis 2014, 05:01

Aha....już rozumiem....
Czyli mi zainstaluje "mini" xp i bede mógł uruchomić instalator normalnegi xp'ka ?
Mam nadzieje że te operacje nie sformatują dysków...tak ?

błąd:

"Installation type : New Installation (Advanced)"

Nie chce żeby wymazało mi plików ! Co robić żeby było "Upgrade" ???
HP Pavilion g6 | Windows 7 64bit | 8GB Ram | Intel Core i3-2330M | AMD Radeon HD 7450m / Intel HD Graphics |
Awatar użytkownika
programista007
~user
 
Posty: 158
Dołączenie: 25 Sty 2014, 15:10
Miejscowość: C#
Pochwały: 2



Błędy przy reinstalacji windows xp - esd7sk.sys

Postprzez ToServeAndProtect 15 Lis 2014, 11:50

programista007, piracisz to radź sobie sam. taka u nas jest zasada
| MSI X470 GAMING PLUS | AMD Ryzen 7 2700 | Kingston HyperX DDR4 Fury Black 16GB | PNY GeForce GTX 1080 XLR8 8GB GDDR5X | AOC Q3279VWFD8 31.5" + IIYAMA ProLite E2407HDS 24" |
| SSD Samsung 860 Evo 512GB + SSD Samsung 830 128GB + SSHD Seagate 2TB + WD Caviar Blue 650GB + WD Caviar Green 1TB | Powered by Supremo FM2 Gold 750W |

Image

Image
Awatar użytkownika
ToServeAndProtect
»ekspert
 
Posty: 14516
Dołączenie: 12 Maj 2006, 16:36
Miejscowość: Warszawa
Pochwały: 461



Błędy przy reinstalacji windows xp - esd7sk.sys

Postprzez XMan 1 15 Lis 2014, 14:42

jw

Sprawdzałeś jeszcze podczas instalacji:
http://www.hotfix.pl/zmiana-trybu-kontrolera-sata-z-ide-na-ahci-w-windows-a379.htm
II. Zmiana trybu kontrolera z IDE na AHCI w BIOS-ie

lub odwrotnie AHCI na IDE ?
Na laptopach różnie bywa...
Nie toleruję wulgaryzmu, chamstwa oraz kłamstwa.
"Mniej adrenaliny, więcej endorfin"

Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
XMan 1
~user
 
Posty: 681
Dołączenie: 11 Paź 2013, 20:39
Miejscowość: PL
Pochwały: 40



Błędy przy reinstalacji windows xp - esd7sk.sys

Postprzez Mike 15 Lis 2014, 22:35

Temat jest ciekawy, kilka osób dało w temacie trochę ciekawych rad - warto go zapiąć do końca i wyjaśnić w czym problem.
Wg. mnie coś nie tak z płytą, napędem, ustawieniem kontrolera - czyli to co koledzy wyżej wymienili.


programista007, raczę więcej takich linków na forum nie rozsyłać.
Awatar użytkownika
Mike
*mod
 
Posty: 10264
Dołączenie: 16 Gru 2005, 13:30
Pochwały: 989



Błędy przy reinstalacji windows xp - esd7sk.sys

Postprzez Łowca Androidów 15 Lis 2014, 23:05

To na pewno nie jest problem z kontrolerem, gdyby tak było to wywalało by BSOD'a z błedem 0x07E
Jak pisałem wyżej może być to problem z CD lub napedem lub skopanym obrazem.
Wartoby było przetestować pamięci RAM - uszkodzona pamięć RAM może powodowac takie problemy.

Programista - pisałeś, że już wcześniej stawiałeś ten system tyle, ze z wymienionymi błędami - jakie w takim razie chcesz pliki zachować - sposób podany (instalacja z poziomu MiniXP) formatuje jedynie partycję systemową.

To raz, a dwa - z poziomu MiniXP możesz skopiować swoje pliki na dysk USB więc w czym problem?
Kobiety nie zmienisz, możesz zmienić kobietę, ale to nic nie zmieni.

nie potrafie znaleźć darmowego programu który byłby za darmo
---------------------------------------------------------------------------------------
sprawdź czy na systemie jest system
Awatar użytkownika
Łowca Androidów
»ekspert
»ekspert
 
Posty: 2138
Dołączenie: 11 Kwi 2014, 13:03
Pochwały: 105



Błędy przy reinstalacji windows xp - esd7sk.sys

Postprzez programista007 15 Lis 2014, 23:51

Powiem tak......po 14 próbie reinstalacji postanowiłem zmienić iso, to było już czwarte..
I w tym była rzecz...zabotowałem z usb i zadziałało w końcu przeszło do punktu finalizowania...

PODSUMOWANIE:
Nie trzeba było bootować instalatorów z usb
Nie trzeba było przygotowywać partycji
Nie trzeba było 14 razy instalować windowsa xp ponownie

Rada dla tych z tym samym problemem :
Przed instalacją upewnijcie się czy macie dobre iso !


Myślę, że temat można oficjalnie zamknąć.
HP Pavilion g6 | Windows 7 64bit | 8GB Ram | Intel Core i3-2330M | AMD Radeon HD 7450m / Intel HD Graphics |
Awatar użytkownika
programista007
~user
 
Posty: 158
Dołączenie: 25 Sty 2014, 15:10
Miejscowość: C#
Pochwały: 2



Następna

Powróć do System Windows

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 11 gości