• Ogłoszenie:

Reinstalacja win 7 w netbooku asus 1201n

Wszystko odnośnie systemów z rodziny Microsoft

Reinstalacja win 7 w netbooku asus 1201n

Postprzez sauroon 21 Lut 2011, 20:35

reklama
czesc,
od jakiegos czasu mam netbooka asus 1201n. troche jednak z powodow roznych mi muli - jakies wirusy przenoszone drogą pendrajwową, tona niepotrzebnych programow itp. chcialbym przywrocic fabryczna wersje systemu/zrobic reinstalacje, i nie mam pojecia jak sie do tego zabrac. W instrukcji obslugi opisuja cos takiego jak "uzycie partycji przywracania (recovery F9)), ma to polegac na "uzyciu partycji przywracania, ktora jest miejscem zarezerwowanym na dysku twardym służącym do odzyskiwania systemu op, sterowników i programów zainstalowanych fabrycznie". Każą podczas rozruchu kliknac F9, i dalej ponoc wszystko bardzo latwo mozna zrobic. Zastanawiam sie tylko czy w moim przypadku to bedzie funkcjonowalo - przez przypadek usunalem obraz systemu, ktory winda zrobila sobie po pierwszym uruchomieniu kompa (byl na partycji D - mial kilkadziesiat gb). Czy bez tego obrazu tez dam rade uzyc tej partycji przywracania czy to bylo cos innego? Jesli tak, to czy musze sie obawiac o dane z partycji D (windows jest na C) ? Czy musze je zabezpieczyc?

Jesli nie to przywracanie, to moge jeszcze uzyc plyty DVD z windowsem (dolaczyli do zestawu, chociaz ten model nie ma napedu dvd). Jak to zrobic w tym przypadku? Musialbym na innym komputerze zrobic obraz dysku, zgrac go na pendrivea (jakim programem?) i pozniej uruchomic w komputerze zmieniajac bootowalnosc na pendrivea jako pierwszego? Co pozniej z instalacja sterownikow? Utrace dane z partycji D?

Mam nadzieje, ze jest dla was zrozumiale to, co napisalem. Z gory dziekuje za odpowiedz :)


michal
Ałaaaa !!! Google mnie ugryzło :)
Awatar użytkownika
sauroon
~user
 
Posty: 263
Dołączenie: 06 Paź 2005, 10:36
Miejscowość: Kentucky Koźle
Pochwały: 8



Reinstalacja win 7 w netbooku asus 1201n

Postprzez Mikou@j 21 Lut 2011, 20:38

sauroon napisał(a): przez przypadek usunalem obraz systemu,

no to nie zainstalujesz z niej skoro usunąłeś
sauroon napisał(a):Jak to zrobic w tym przypadku?

zewnętrzne DVD lub pendrive (programy i opis znajdziesz w googlach)
sauroon napisał(a):pozniej uruchomic w komputerze zmieniajac bootowalnosc na pendrivea jako pierwszego?

tak
sauroon napisał(a):Co pozniej z instalacja sterownikow?

no trzeba będzie zainstalować, ze strony producenta.. Chyba, że są zintegrowane z tym Windowsem, którego dostałeś na płycie do kompa
sauroon napisał(a):Utrace dane z partycji D?

jeżeli zainstalujesz na C to nie utracisz. Jeśli ta płytka cofa kompa do ustawień fabrycznych (tak jak ta partycją, którą usunąłeś), to tak utracisz.

Autor postu otrzymał pochwałę
ASUS TUF Gaming FX505DT R5-3550H/16GB || XBOX ONE + LG 43UJ6307 || Nintendo Switch ||
Image
"Nothing is true, everything is permitted"
NIE POMAGAM NA PW :!:
Awatar użytkownika
Mikou@j
»ekspert
»ekspert
 
Posty: 12734
Dołączenie: 03 Sty 2006, 21:48
Miejscowość: Katowice
Pochwały: 1007



Reinstalacja win 7 w netbooku asus 1201n

Postprzez sauroon 21 Lut 2011, 21:08

znalazlem kilka stron ze sterownikami:

http://forum.eeeuser.com/viewtopic.php?id=81761

http://www.downloadatoz.com/driver/articles/asus-eee-pc-1201n-notebook-review-and-drivers-download.html

i jeszcze cos tam na stronie asusa. co jest najwazniejsze, zeby zainstalowac? chcialbym przeinstalowac winde, a pozniej (z dzialajacym wi-fi i internetem) spokojnie instalowac reszte...
Ałaaaa !!! Google mnie ugryzło :)
Awatar użytkownika
sauroon
~user
 
Posty: 263
Dołączenie: 06 Paź 2005, 10:36
Miejscowość: Kentucky Koźle
Pochwały: 8



Reinstalacja win 7 w netbooku asus 1201n

Postprzez Mikou@j 21 Lut 2011, 21:41

Instalujesz wszystko co jest pod "Free Download ASUS Eee PC 1201N Notebook Drivers" , najlepiej po kolei ;)
ASUS TUF Gaming FX505DT R5-3550H/16GB || XBOX ONE + LG 43UJ6307 || Nintendo Switch ||
Image
"Nothing is true, everything is permitted"
NIE POMAGAM NA PW :!:
Awatar użytkownika
Mikou@j
»ekspert
»ekspert
 
Posty: 12734
Dołączenie: 03 Sty 2006, 21:48
Miejscowość: Katowice
Pochwały: 1007




Powróć do System Windows

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 11 gości