• Ogłoszenie:

Dual monitors na windows 7 ?

Wszystko odnośnie systemów z rodziny Microsoft

Dual monitors na windows 7 ?

Postprzez webwebweb 23 Gru 2010, 18:40

reklama
Cześć,

Mam podpięte do komputera dwa monitory. Karta graficzna to Geforce 9800GT.

Przy starcie komputera mam do wyboru dwa systemy, Windows XP lub Windows 7. W windowise XP wszystko działa jak najbardziej dobrze, na dwóch monitorach wyświetla się obraz i można swobodnie pracować.

Natomiast gdy włączam komputer i przy wyborze systemu (jeszcze do tego czasu dwa monitory działają) i wybieram Windows 7 już gdy pojawi się wybór użytkownika w Windowsie 7 ekran z jednego monitora znika i da się pracować tylko na jednym monitorze.

Dlaczego tak jest? Myślę, że jest to wina sterowników, jakie sterowniki do tej karty w Windowsie 7 będą działać abym mógł pracować na dwóch monitorach?

Screenshot z PANELU NVIDIA:
Image

Pozdrawiam,
webwebweb
~user
 
Posty: 20
Dołączenie: 23 Gru 2010, 18:35



Dual monitors na windows 7 ?

Postprzez wl.przemek 26 Gru 2010, 00:58

Dokładnie, najprawdopodobniej ma to związek ze sterownikami (ale jak to wygląda w nVidia to nie wiem), ja posiadam ATI i tam jest taki sprytny programik Catalyst Control Center wraz ze sterownikami, którym zarządza się miedzy innymi ekranem i jest sporo opcji związanych z dwoma ekranami ... ekran rozszerzony lud klon :banan:

A to mój problem...
Więc tak, zakupiłem kabel HDMI i podłączyłem kartę z TV w ustawieniach .../dźwięk
odtwarzanie ustawiłem "cyfrowe urządzenie audio (HDMI) i dźwięk już w TV :ok: lecz nie mogę się połapać w ustawieniach ekranów :idea:
Mianowicie w oprogramowaniu ATI CCC / pulpity i ekrany - jest możliwość klonowania ekranu lub pulpitu rozszerzonego.
Wybierając opcję klonowania zmienia mi się format/rozdzielczość ekranu na taka jak w TV (taki panoramiczny obraz) i nie chcą odpalać mi się gry - wydaje mi się że to problem rozdzielczości ale do tego nie doszedłem ...
Pomoże ktoś bo nie mogę odpalić gier na TV :lol:
Ostatnio edytowany przez wl.przemek, 01 Sty 2011, 20:57, edytowano w sumie 1 raz
- = PrZeMkO = -
Awatar użytkownika
wl.przemek
~user
 
Posty: 3
Dołączenie: 25 Gru 2010, 19:57
Miejscowość: Gdańsk



Dual monitors na windows 7 ?

Postprzez sab999 26 Gru 2010, 12:21

webwebweb, Start ---> Wszystkie programy ---> Akcesoria ---> Połącz z projektorem (<--- tu wybierasz interesującą cię opcję np. duplikuj)
Awatar użytkownika
sab999
~user
 
Posty: 149
Dołączenie: 18 Lut 2009, 09:52
Miejscowość: Kalisz




Powróć do System Windows

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 20 gości