• Ogłoszenie:

word 2003 format tekstu, krój, czcionki, marginesy

Wszystko na temat programów: skąd pobrać, instalacja, użytkowanie, problemy, poszukiwane programy.

word 2003 format tekstu, krój, czcionki, marginesy

Postprzez lucas1979 18 Kwi 2008, 07:52

reklama
Witam, mam dwa pytania odnośnie worda z pakietu office 2003,mam około 100-str dokument i są w nim zastosowane różne
style i sposoby formatowania tekstu, jak mógłbym szybko sformatować ten tekst by miał krój,wielkość czcionki i moje ustawione marginesy ( opcja zaznacz wszystko i potem ustawianie parametrów - nie działa naraz na całym tekście)
a drugie pytanie to że mam w tym dokumencie ponumerowane strony - i nie mogę tego usunąć a zajmuje to trochę miejsca u dołu strony - a tam mógłby być jeszcze tekst.
AMD Phenom X4 955 BE@3,6Ghz;Gigabyte GA-MA770T-UD3P; 4x1GB Kingston DDR3 1333 Mhz; Gainward GTX260 896MB 448bit PCI-E DDR3 Golden Sample 55nm
lucas1979
~user
 
Posty: 298
Dołączenie: 15 Lip 2005, 16:38
Miejscowość: GŁOGÓW
Pochwały: 1



Postprzez kahoona 18 Kwi 2008, 08:39

Wklejenie do wordpada - Edycja- "wklej specjalnie" - "niesformatowany tekst", skopiowanie i wklejenie do nowego dokumentu usunie CAŁE formatowanie.

Co do numeru strony - wcześniej, przed powyższą operacją - w wordzie 2003:
Plik - Ustawienia strony - Układ - nagłówki i stopki - możesz się pobawić.
...no to żegnam... i kropka.
kahoona
~user
 
Posty: 5637
Dołączenie: 24 Kwi 2006, 10:19
Pochwały: 475



Postprzez lucas1979 18 Kwi 2008, 09:18

Bardzo dziękuje to wklejenie do WordPada usunęło także numery stron-a o to mi chodziło.
Mam jeszcze jedno pytanie.
W środku tekstu pojawia się dialog i między linijkami jest jedna linijka odstępu
czy można to jakoś automatycznie usunąć tak żeby tekst był linijka po linijce - bo dotychczas to używałem klawisza backspace do każdej linijki osobno
AMD Phenom X4 955 BE@3,6Ghz;Gigabyte GA-MA770T-UD3P; 4x1GB Kingston DDR3 1333 Mhz; Gainward GTX260 896MB 448bit PCI-E DDR3 Golden Sample 55nm
lucas1979
~user
 
Posty: 298
Dołączenie: 15 Lip 2005, 16:38
Miejscowość: GŁOGÓW
Pochwały: 1



Postprzez kahoona 18 Kwi 2008, 10:28

To już niestety ręcznie - to nie jest zwiększona interlinia, ale napis/enter/enter/napis.Przy skasowaniu w tekście znaków końca linii stracisz całość, w tym także te, które powinny być.

Autor postu otrzymał pochwałę
...no to żegnam... i kropka.
kahoona
~user
 
Posty: 5637
Dołączenie: 24 Kwi 2006, 10:19
Pochwały: 475



Postprzez lucas1979 18 Kwi 2008, 12:02

Dziękuje bardzo za pomoc.Pozdrawiam.
AMD Phenom X4 955 BE@3,6Ghz;Gigabyte GA-MA770T-UD3P; 4x1GB Kingston DDR3 1333 Mhz; Gainward GTX260 896MB 448bit PCI-E DDR3 Golden Sample 55nm
lucas1979
~user
 
Posty: 298
Dołączenie: 15 Lip 2005, 16:38
Miejscowość: GŁOGÓW
Pochwały: 1



Postprzez free25 18 Kwi 2008, 17:12

Wszystko się ładnie da zrobić. Wrzuć tekst do Excela i użyj poniższego makra ;). Wytnie podwójne puste.

Sub upw()
On Error GoTo err1
gen = ActiveSheet.UsedRange.Row - 1 + ActiveSheet.UsedRange.Rows.Count
Application.ScreenUpdating = False
For r = gen To 1 Step -1
If Application.WorksheetFunction.CountA(Rows(r)) = 0 And _
Application.WorksheetFunction.CountA(Rows(r - 1)) = 0 Then
Rows(r).Delete
End If
Next r
err1:
End Sub


A jeśli chodzi o pozbywanie się formatowania to również Excel jest przydatny. Kopiujesz tekst i:
- jeśli tekst jest np z Worda to -> menu Edycja-> Wklej specjalnie i w okienku wybierasz Tekst
- jeśli kopiujesz tekst już będący w Excelu to -> menu Edycja-> Wklej specjalnie i wybierasz Wartości
free25
~user
 
Posty: 235
Dołączenie: 24 Cze 2006, 13:05
Miejscowość: Nieznana
Pochwały: 18



Postprzez animal 19 Kwi 2008, 21:06

Usuwanie pustych linijek w Wordzie można uzyskać jeszcze inaczej.
Najpierw upewnij się, że puste linijki są naprawdę puste, i nie zawieraja spacji.
Jeżli nie masz włączonego pokazywania znaczników formatowania tekstu, to je włącz
narzędzia -> opcje-> zahaczyć : znaczniki formatowana -> wszystko
(później można je oczywiście wyłączyć)
W teksie pojawią się różne znaczki pokazujące formatowanie.
Znaczek pokazujący koniec paragrafu wygląda jak odwrócone P z podwójną pionową kreską.
Jeżeli linijka jest pusta to układ powinien wyglądać następująco(P to ten znak końca paragrafu)
tekstP
P
dalszy tekstP

Zatem żeby wykasować automatycznie puste linijki trzeba zamienić dwa znaki końca paragrafu wystepujące jeden po drugim na jeden. Procedura znajdź i zamień Worda to potrafi, trzeba tylko posłużyć sie znakiem specjalnym ^p oznaczającym koniec paragrafu (są i inne - opis w helpie)
Wybierasz Edycja -> zamień (szybciej : ctrl+h )
i w górnej linijce wpisujesz
^p^p

a w dolnej
^p

Procedura zamiany znajduje sekwencje dwóch następujących po sobie końców akapitów i zamienia na jeden akapit, czyli kasuje pustą linijkę.
Jeżeli linijki nie sa puste, np. zawieraja po dwie spacje i wygląd tekstu jest taki:(te kropki w oryginale są pośrodku linijki i oznaczaja spacje - oczywiśie pojawiają się wyłącznie po włączeniu pokazywania znaczników formatowania)
tekstP
..P
dalszy tekstP

to w górnej linijce zamień wpisujesz tekst
^p ^p
<- pomiędzy ^p są dwie spacje
a w dolnej
^p

Wtedy każda linijka składające się z dwóch spacji zostanie skasowana.
Zwykle puste linijki sa podobnie sformatowane (naprawe puste, jedna spacja itp.) więc stosując powyższy sposobem powinienieś sobie poradzić.
Awatar użytkownika
animal
~user
 
Posty: 57
Dołączenie: 14 Sty 2007, 00:50
Miejscowość: Warszawa




Powróć do Programy

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 18 gości