• Ogłoszenie:

cos dziwnego sie stalo z dyskiem...

Wszystko na temat programów: skąd pobrać, instalacja, użytkowanie, problemy, poszukiwane programy.

cos dziwnego sie stalo z dyskiem...

Postprzez SnakeX 14 Kwi 2006, 01:44

reklama
Witam, problem mam nastepujący, dysk 40 GB SAMSUNG SV4012H.
Wczoraj zrobilo mi sie zwarcie na zasilanu 12 V i GND na ułamek sekundy (Skonczylo sie na spalonym zasialczu... z adaptera USB -> IDE ) Dysk sie tylko zrestartował. Wsadzilem go do stacjonarnego komputera i dysk ruszyl, windows go widzial i wszystko bylo ok, dalo sie zapisywac i odczytywac do pewnego czasu. Na dysku są tylko dane ok. 38 GB. Jak kopiowalem pliki na ten dysk, i pozostalo ok 900 MB wolnego to nie dalo sie juz nic zapisac ani folderu utworzyc, wywalalo blad ze nie mozna zapisac (nie pamietam dokladnie dlaczego). Zrobilem mu scandisk i na dysk juz nie dalo sie wejsc, zrobilem restarta i dysk jest widziany, ale jego etykieta zostala zastąpiona przez etykiete "Dysk lokalny", jak chce wejsc na ten dysk to pisze ze jest nie sformatowany i czy sformatowac go teraz. Oczywiscie nie formatuje go bo na nim jest 38 GB waznych danych. W wlasciwosciach tego dysku pisze mi ze jest na nim system plików RAW, zajete miejsce 0 MB wolne 0 MB, dysk ten poprzednio mial system plikow FAT32. Uzylem programu EasyRecovery Professional, raczej wszystkie dane jeszcze są, udalo mi sie odzyskac 7 GB bo reszty juz nie mam gdzie upchac, nie mam tyle miejsca na innych dyskach.

Pytanie jest takie, w jaki sposob wejsc na ten dysk tak zeby mozna bylo te pliki zgrac na CD, albo zmienic ten system plikow RAW na FAT32 ?
Probowalem juz z linuxa sie na niego dostac tez sie nie da, na laptopie tez nie.
Probowalem z PartitionMagic 8 tez nic sie nie udalo.

Po tescie:

Running Full Diagnostic Test...
Testing drive SAMSUNG SV4012H...

Test Results:
Model: SAMSUNG SV4012H
Capacity: 37.31 GB
Full Diagnostic Test: Passed.

Recommendations:
Full Diagnostic Test for drive SAMSUNG SV4012H passed, no physical drive problems have been found.


Z gory dzieki za pomoc.
Pozdrawiam
SnakeX
~user
 
Posty: 1
Dołączenie: 14 Kwi 2006, 01:31



Postprzez I-R-A 15 Kwi 2006, 00:50

Jeżeli był FAT - to odpal ranish partition i wymień masterBootSektor (MBR) na zwykły - powinno wtedy odpalić bez problemu - bo uszkodzony jest właśnie ten obszar - ale nie przez zwarcie - zupełnie inna przyczyna tak mi się wydaje hm...

pozdro
I-R-A :mrgreen:
ZAKAZ LINKóW W PODPISIE
Awatar użytkownika
I-R-A
~user
 
Posty: 260
Dołączenie: 13 Paź 2004, 22:47
Miejscowość: Irleand Isle
Pochwały: 28




Powróć do Programy

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 38 gości