• Ogłoszenie:

RATUJCIE!!!!

Wszystko na temat programów: skąd pobrać, instalacja, użytkowanie, problemy, poszukiwane programy.

RATUJCIE!!!!

Postprzez KomtwO 05 Lut 2004, 15:15

reklama
Witajcie!
Podczas instalacji linuxa (jak sie instaluje boot manager'a) zrestartowal mi sie komp ;(( (urok Windowsow) Zaznaczylem zeby mi sie wgral na pierwsze sektory dysku [ NIGDY TEGO NIE ROBCIE!!! ] i teraz podczas odpalania dysku wyswietla mi sie: L 99 99 99 99 99 99 99 99 itd. Potrzebuje jakis program lub rade jak mam przywrocic dysk do normalnosci? Mam na nim jedna partycje 10 razy usowana i tworzona oraz z 20 razy formatowana. Ale ten blad nadal jest. Nie uzywalem jeszcze zadnych Disc Doctor'ow.
Z gory wielkie Dzieki,
KomtwO
KomtwO
~user
 
Posty: 17
Dołączenie: 05 Lut 2004, 15:09



Postprzez CeLeRoN 05 Lut 2004, 15:57

a komp uruchamia sie z dyskietki startowej??
Awatar użytkownika
CeLeRoN
~user
 
Posty: 564
Dołączenie: 27 Sty 2004, 09:14
Miejscowość: ++RaDoM++



Postprzez KomtU 05 Lut 2004, 22:45

Bez problemowo... Nie wiem co mam zrobic. "Fachowiec" mi powiedzial ze najlepiej wymienic dysk ale ze sa programy do usuniecia tego...
KomtU
 



Postprzez mumin9 05 Lut 2004, 23:01

Mozesz spróbowac "norton utilities" - jest tam opcja "fill disk" (czy cos w tym stylu) w kazdym badz razie pomaga z rególy gdy wszystko inne zawodzi.Tylko: nie wiem gdzie to znalesc (mozliwe ze jest w NSW a miesci sie na dyskietce) i jest troche skomplikowane w uzyciu.
Albo wypróbuj "wdclear" tez dosc skutecznie czysci dysk ze wszystkiego
A mozliwe (teraz staram sie wrozyc) ze mogles uszkodzic albo niewlasciwie wypelnic bootsector i albo wtedy uda sie mu recznie ustawic wlasciwa wartosc albo bardzo mi przykro i w najleprzym przypadku bedziesz mogl traktowac go jako drugi dysk np. na dane. Swoja droga to napisz czy jak odpalisz kompa z dyskietki, czy z innego dysku to da sie na ten trefny wejsc czy nie. Tak jak napisalem pare ostatnich zdan to czyste domysly i pewnie bzdury. Skoro sprawa jest powazna to proponowalbym ci sie zglosic do "WalekKa" wyglada na to ze ma sporo doswiadczenia i moze ci pomoze, a nieopatrznie zostawil swoj nr gg przy swoich postach :D

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
mumin9
~user
 
Posty: 29
Dołączenie: 27 Sty 2004, 21:23
Miejscowość: Sosnowiec



Postprzez cybermat 05 Lut 2004, 23:13

A prubowałeś zerować dysk twardy ?
cybermat
~user
 
Posty: 105
Dołączenie: 27 Sty 2004, 15:21



Postprzez siro 09 Lut 2004, 13:03

Nie dawaj przestrog na cos, na co nie wiesz, to po pierwsze, bootmanager (lilo, grub..) smialo mozna dawac na MBR, ze ci sie cos skopalo to nie wiem, ja tam i tak zawsze lilo na floppy umieszczam, ale spokojnie mozna dawac na MBR. Sprobuj na ten dysk zainstalwoac jakiegos bootowalnego wina, 98, xp, a jak sie nie da, bo wlasnie mowi cos o MBR, to zobacz w biosie czy nie masz ochrony przed nadpisywaniem MBR, jak ochrona jest, to ja wylacz, i instalnij se windowsa, a pozniej mozesz jeszcze raz linuksa (jaka dystrybucja wogole ?).
a sprobuj wrzucic dyskietke startowa linuksa i wpisac etykiete dla windowsa.
siro
~user
 
Posty: 8
Dołączenie: 29 Sty 2004, 08:20



Postprzez hamster 10 Lut 2004, 16:43

Zaraz, pierwsze sektory dysku to wlasnie mbr... Odpal dosa z dyskietki i wydaj polecenie fdisk /mbr. Powinno zadzialac.
Ludzie dzielą się na 10 rodzaje: tych, którzy rozumieją kod dwójkowy, i resztę.
Awatar użytkownika
hamster
~user
 
Posty: 49
Dołączenie: 30 Sty 2004, 14:29
Miejscowość: Łódź



Postprzez pinger 14 Lut 2004, 14:59

a ja nie zadziala i bedizesz chcial zabic swoj dysk to se sciagnij killdisk.exe :D
masz problem? :) dzwon:P Skype: pinger
Awatar użytkownika
pinger
~user
 
Posty: 232
Dołączenie: 29 Sty 2004, 09:47
Miejscowość: wroc.pl
Pochwały: 5




Powróć do Programy

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: kebaf oraz 27 gości