• Ogłoszenie:

programu ktory ochroni plik przed edycja.

Wszystko na temat programów: skąd pobrać, instalacja, użytkowanie, problemy, poszukiwane programy.

programu ktory ochroni plik przed edycja.

Postprzez pawel_szulc 07 Lip 2005, 19:11

reklama
Szukam programu ktory moglby chronic mi wybrane pliki przed edycja. Nie poszukuje programu ktory nadal by haslo plikom itp. tylko zwyklego programu ktory zablokowal by mozliwsoc edycji wybranych plikow. Chce zeby byly one dostepne wszystkim uzytkownikom oraz nie chce miec zadnego hasla do swojego systemu. Sprawdzalem program Folder Lock
ale w nim trzeba ustawiac hasla a ja nie chce zadnych hasel. Z gory dziekuje za pomoc.
pawel_szulc
~user
 
Posty: 6
Dołączenie: 07 Cze 2005, 16:24



Postprzez thoomas 07 Lip 2005, 21:01

eh cieżko bedzie może poprostu zaznacz plik kliknij na niego prawym przyciskiem myszki i zaznacz w atrybutach pole tylko do odczytu.
Pozdrawiam Thoomas ;-)
thoomas
~user
 
Posty: 19
Dołączenie: 03 Lip 2005, 09:12
Miejscowość: Bytom
Pochwały: 2



Postprzez MUTOPOMPKA 07 Lip 2005, 21:11

pawel_szulc napisał(a):Chce zeby byly one dostepne wszystkim uzytkownikom oraz nie chce miec zadnego hasla do swojego systemu


To po jaki grzyb chcesz udostępniać te pliki? Po prostu nie udostępniaj tego katalogu czy co ty tam masz!

A poza tym! Jeśli nie masz żadnych haseł dostępu do udostępnionych źródeł, to przepraszam, ale jesteś nierozważny, gdyż nie będziesz nawet widział, czy ktoś z zewnątrz Ci czasem nie podsyła jakiegoś świństwa!

Niestety, ale wg mnie udostępnianie odbywa się tak:
1. Przydzielam KONKRETNY KATALOG do udostępniania
2. Zakładam na niego LOGIN i HASŁO
3. Do tego szyfruję hasełka i loginy, które ma ktoś wpisać
4. Gdy chcę, aby wszyscy mieli dostęp do danego katalogu udostępniam tylko ten, na którym wrzucam konkretną rzecz, którą chce ktos ściągać, oraz bacznie obserwuję LOG, czy dana osoba nie chce się "dostać" tam, gdzie nie powinna.

Te powyższe zasady osobiście stosuję na serwerku APACHA, który mam postawiony u mnie na kompie. I mam tam 2 katalogi na hasełko, ale tak zrobione, że żaden user nie widzi ich. Dopiero jak podam lokalizację w linku, to wyskakuje monit o hasełko i login.
Ubuntu user (Lucid - 10.04)
Awatar użytkownika
MUTOPOMPKA
^zasłużony
 
Posty: 9184
Dołączenie: 17 Lis 2004, 21:38
Miejscowość: Głogów
Pochwały: 787




Powróć do Programy

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 7 gości