• Ogłoszenie:

mam win xp jak zainstalowac na drugiej partycji win 98

Wszystko na temat programów: skąd pobrać, instalacja, użytkowanie, problemy, poszukiwane programy.

mam win xp jak zainstalowac na drugiej partycji win 98

Postprzez Kris33 19 Kwi 2004, 21:33

reklama
mam zainstalowany Windows Xp , chciałbym mieć na drugiej partycji windows 98 jak to zrobic prosze o pomoc
Kris33
~user
 
Posty: 2
Dołączenie: 18 Kwi 2004, 22:51



odpowiedz

Postprzez Tomasz... 19 Kwi 2004, 21:52

Gdzies słyszałem o czyms takim ze można zainstalować na dysku C win XP a na dysku D 98 ale to wyższa sztuka. Aby mieć oba systemy musisz najpierw zainstalowac sobie na dysku C win 98 a dopiero ma dysku D win xp . Innej rady nie ma. TOMASZ
Tomasz...
 



Postprzez marpond 20 Kwi 2004, 00:16

Jak najbardziej jest to możliwe. Polecam artykuł z "Chipa", nr 3/2003, s. 140. Oto główne założenia instalacji:
- najważniejsze aby partycja C (ta z XP) była FAT32, jeśli nie jest, to zrobić konwersję używając np. Partition Magic,
- uruchamiamy instalatora Win98 i instalujemy windę na dysku D,
- tworzymy dyskietkę startową Win98 i tam wgrywamy przygotowany wcześniej w notatniku plik o zawartości:
L 100 2 0 1
N C:\BOOTSECT.DOS
R BX
0
R CX
200
W
Q

nadajemy temu plikowi nazwę boot.scr
- po uruchomieniu komputera z dyskietki startowej wpisujemy polecenie DEBUG <BOOT.SCR
- resetujemy komputer i uruchamiamy instalację WIN XP z płyty, wybieramy opcję "napraw", jeżeli instalator będzie chciał hasło administratora - podajemy, a po ujrzeniu znaku zachęty wydajemy komendę fixboot i potwierdzamy. Restarcik i gotowe! Do wyboru masz WIN98 i WINXP

Sprawdzałem - wszystko działa :)

W innym przypadku zawsze jeszcze pozostaje MS Virtual PC i VMWare :)
Pozdrawiam!
marpond
 



Postprzez domi 20 Kwi 2004, 12:58

sprawdz tutaj:

http://forum.win-os.pl/viewtopic.php?t=8373&highlight=drugi+system
Awatar użytkownika
domi
~user
 
Posty: 527
Dołączenie: 27 Sty 2004, 21:26
Miejscowość: Łódź
Pochwały: 49



Re: mam win xp jak zainstalowac na drugiej partycji win 98

Postprzez WaldekKa 25 Kwi 2004, 21:36

Kris33 napisał(a):mam zainstalowany Windows Xp , chciałbym mieć na drugiej partycji windows 98 jak to zrobic prosze o pomoc


Po pierwsze musisz zrobić przy pomocy np.PartitionMagic partycję na której zainstalujesz W98.Tę partycję musisz ustawić jako aktywną.Po restarcie z dyskietki systemowej lub z CD (do tego musisz ustawić w BIOSie bootowanie z CD)uruchamiasz setup i tyle.Jest jednak jeden problem,by mieć możliwość wybierania systymu przy starcie komputera musisz zainstalować tzw.bootmanagera lub używać modułu PQBoot z Partiton Magic.Dużo lepszym rozwiązaniem jest zainstalować najpierw system W98 a dopiero po nim XP.W takim przypadku XP sam zrobi Ci bootmanagera i kłopot z głowy.
WaldekKa
waldekku@tlen.pl
GG 4359088
Awatar użytkownika
WaldekKa
~user
 
Posty: 84
Dołączenie: 30 Sty 2004, 00:04
Miejscowość: Kraków
Pochwały: 2



Postprzez Ibdial 25 Kwi 2004, 23:26

Mam propozycję. Jak będziesz miał już 2 partycje to najpierw je sformatuj potem zainstaluj 98 a następni xp. Zaoszczędzisz sobie full roboty i ewentualnych problemów. Z resztą po co ci 98 i xp. Szkoda miejsca na dychu....
Awatar użytkownika
Ibdial
~user
 
Posty: 81
Dołączenie: 29 Sty 2004, 13:54
Miejscowość: Czarna Puszcza Swarożyca



Postprzez CeLeRoN 26 Kwi 2004, 08:39

wszystko sie da, ja jestem kombinator i robilem cuda na kiju
1. Instalujesz se XP na C:
2. Wchodzisz do DOS'a dyskietka startowa i instalujesz 98 na D:
w razie problemow na GyGy 3342400
Awatar użytkownika
CeLeRoN
~user
 
Posty: 564
Dołączenie: 27 Sty 2004, 09:14
Miejscowość: ++RaDoM++



Postprzez kris 26 Kwi 2004, 18:05

Mam zainstalowanego XP. zrobiłem format bo chciałem zainatalowac W98 i XP ale przy próbie zainstalowania W98 jako pierwszego nie dało sie wogóle nie chce odpaloc sie z płytki. Jaki moze być tego powód??? :(:(:(

Pozdrawiam
kris
~user
 
Posty: 109
Dołączenie: 19 Lut 2004, 19:25
Miejscowość: __Sosnowiec__
Pochwały: 1



Postprzez CeLeRoN 27 Kwi 2004, 08:26

jak masz dyskietke startowa to wybierz opcje "Uruchom komputer z obluga CD ROM" i jak skonczy tam sie gzdzic to sie pokaze znak zachety
wtedy podajesz naped (ale litera jeden dalej, jak masz E: do podajes F:) i jak wybierzesz daj setup lub setup.exe
Awatar użytkownika
CeLeRoN
~user
 
Posty: 564
Dołączenie: 27 Sty 2004, 09:14
Miejscowość: ++RaDoM++



Postprzez Gość 28 Kwi 2004, 14:08

kris napisał(a):Mam zainstalowanego XP. zrobiłem format bo chciałem zainatalowac W98 i XP ale przy próbie zainstalowania W98 jako pierwszego nie dało sie wogóle nie chce odpaloc sie z płytki. Jaki moze być tego powód??? :(:(:(

Pozdrawiam


Jeśli formatowałeś dysk bez zmiany na FAT32 to masz odpowiedź na pytanie. WIN98 nie rozpoznaje partycji NTFS na jakiej pracuje XP dlatego nie uruchamia się setup
Gość
 



Postprzez DYZMA-X 11 Maj 2004, 20:29

windows 98 automatycznie instaluje się na dysk C
Awatar użytkownika
DYZMA-X
~user
 
Posty: 20
Dołączenie: 25 Mar 2004, 22:58
Miejscowość: STARGARD




Powróć do Programy

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 24 gości