• Ogłoszenie:

Jak połączyć partycje bez utraty danych?

Wszystko na temat programów: skąd pobrać, instalacja, użytkowanie, problemy, poszukiwane programy.

Jak połączyć partycje bez utraty danych?

Postprzez pitersid 09 Mar 2013, 21:30

reklama
Witam,
Problem jak w tytule - wyjąłem dysk z laptopa, włożyłem go w kieszeń 2,5" i chcę użytkować go jak większy pendrive, dysk do TV itp. Na dysku są 4-ry partycje. Czy istnieje sposób na połączenie ich w jedną dużą bez utraty danych? Innymi słowy wszystkie katalogi z poszczególnych partycji zostają wrzucone na jedną, finalną partycję.

Liczę na Waszą pomoc. Pozdrawiam, Kuba
Może to Twój urok... może to photoshop :-)
Awatar użytkownika
pitersid
~user
 
Posty: 581
Dołączenie: 12 Mar 2007, 20:11
Pochwały: 12



Jak połączyć partycje bez utraty danych?

Postprzez fluid 09 Mar 2013, 22:06

Probowales opcje MERGE w partition magic?


Sent from my iPhone using Tapatalk
Sprzedam zestaw perkusji do GUITAR HERO na x360 - chetni pisacna PW
Each EMO can suck my ballsack but one in particular...
NIE POMAGAM NA PW, CHCESZ POMOCY - PISZ NA FORUM W ODPOWIEDNIM TEMACIE
GalkaPL - nieważne jaki będzie twój nowy nick my ZAWSZE będziemy pamiętać własnie ten...
Awatar użytkownika
fluid
»ekspert
 
Posty: 14746
Dołączenie: 12 Gru 2004, 00:38
Miejscowość: Warszawa
Pochwały: 947



Jak połączyć partycje bez utraty danych?

Postprzez pitersid 09 Mar 2013, 23:20

Ciężka sprawa bo pqm nie działa poprawnie pod Win7_64bit ktory mam na netbooku i stacjonarnym. Moze jakies inne rozwiazanie?
Może to Twój urok... może to photoshop :-)
Awatar użytkownika
pitersid
~user
 
Posty: 581
Dołączenie: 12 Mar 2007, 20:11
Pochwały: 12



Jak połączyć partycje bez utraty danych?

Postprzez fluid 10 Mar 2013, 15:30

spróbuj tym EaseUS Partition Master Home Edition 9.2.1
u mnie na win 7-64 działa
Sprzedam zestaw perkusji do GUITAR HERO na x360 - chetni pisacna PW
Each EMO can suck my ballsack but one in particular...
NIE POMAGAM NA PW, CHCESZ POMOCY - PISZ NA FORUM W ODPOWIEDNIM TEMACIE
GalkaPL - nieważne jaki będzie twój nowy nick my ZAWSZE będziemy pamiętać własnie ten...
Awatar użytkownika
fluid
»ekspert
 
Posty: 14746
Dołączenie: 12 Gru 2004, 00:38
Miejscowość: Warszawa
Pochwały: 947



Jak połączyć partycje bez utraty danych?

Postprzez pitersid 11 Mar 2013, 15:25

flu... wszystko fajnie pięknie tylko, że pqm coś mi spierdzielił i teraz na tym dysku win widzi tylko 1 z 4 partycji. Probowalem to naprawiac takim programikiem jak Partition Table Doctor ale on przy naprawie chce mi usunąć wszystkie dane z tych partycji. EaseUS Partiotion Master (w. home) tez nie umie naprawic bledow.
W ustawieniach administracyjnych windowsa partycje sa fizycznie widoczne ale nie maja nadanych liter i liter nie mozna im nadac. W rejestrze natomiast w MountedDevices sa widoczne partycje z poprawnie przypisanymi literami. Nic z tego nie rozumiem - podpinalem dysk pod inny komputer i wywala to samo - widoczna jedna z 4-ech partycji.
W tej chwili robie scan strukturalny partycji w EaseUS ale widze, ze nie znajduje zadnych bledow. Partycje o dziwo sa widoczne po czasowym nadaniu im liter w Acronis'ie... no ale to nie jest rozwiazanie problemu bo dziala tylko z komputerem i to tylko w jednej sesji.

POMOCY!!
Może to Twój urok... może to photoshop :-)
Awatar użytkownika
pitersid
~user
 
Posty: 581
Dołączenie: 12 Mar 2007, 20:11
Pochwały: 12



Jak połączyć partycje bez utraty danych?

Postprzez MaTi 11 Mar 2013, 16:03

pitersid napisał(a):pqm coś mi spierdzielił i teraz na tym dysku win widzi tylko 1 z 4 partycji
spróbuj
http://www.programosy.pl/program,dmde.html
+
poradnik gixxxera.
Awatar użytkownika
MaTi
@admin
 
Posty: 3620
Dołączenie: 31 Paź 2003, 14:22
Miejscowość: Dąbrowa Górnicza
Pochwały: 206



Jak połączyć partycje bez utraty danych?

Postprzez pitersid 11 Mar 2013, 16:53

Czyli naprawić partycje usuwając je i później próbować je odzyskać? A nie odzyskają się z tymi samymi błędami?
Może to Twój urok... może to photoshop :-)
Awatar użytkownika
pitersid
~user
 
Posty: 581
Dołączenie: 12 Mar 2007, 20:11
Pochwały: 12



Jak połączyć partycje bez utraty danych?

Postprzez gixxxer 11 Mar 2013, 23:18

Najlepiej będzie jak wrzucisz nam na początek screen z zarządzania dyskami żebyśmy wiedzieli jak to dokładnie wygląda.
ASUS ROG STRIX Z690-A GAMING WIFI D4 | Intel Core i9-12900K 3.2GHz+Corsair iCUE H150i Elite LCD+Thermal Grizzly CPU Contact Frame | ASUS GeForce RTX 3080 Ti ROG STRIX OC | 4x16GB DDR4 Corsair Vengeance RGB 3600MHz CL16 | Samsung 980 PRO 1TB M.2+
Kingston KC3000 1TB M.2 | Corsair RM1000x 80 Plus Gold 1000W | SilentiumPC Signum SG7V Evo TG ARGB | Microsoft Windows 11 Professional x64 | LG 27GP950-B 4K NanoIPS
Image
Awatar użytkownika
gixxxer
~user
 
Posty: 699
Dołączenie: 05 Sty 2010, 17:30
Miejscowość: Kraków
Pochwały: 64



Jak połączyć partycje bez utraty danych?

Postprzez pitersid 13 Mar 2013, 12:58

Z beznadziei odpalilem dysk Acronisem, zrobilem kopie najwazniejszych danych przez backupa, po czym usunalem informacje o partycjach i sformatowalem na ntfs... trzeba bylo jedynie nadac wielkosci blokow bo bez tego byl problem z aktywacja partycji bo za kazdym resetem wywalalo aktywacje. Pomoglo nadanie atrybutow aktywacji z pod DOS-a.

Temat do zamkniecia
Może to Twój urok... może to photoshop :-)
Awatar użytkownika
pitersid
~user
 
Posty: 581
Dołączenie: 12 Mar 2007, 20:11
Pochwały: 12




Powróć do Programy

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 10 gości