• Ogłoszenie:

Virtualdub ,a usunięcie kilku klatek

Wszystko na temat programów: skąd pobrać, instalacja, użytkowanie, problemy, poszukiwane programy.

Virtualdub ,a usunięcie kilku klatek

Postprzez jackorlando 25 Sie 2008, 21:10

reklama
Z początku filmu w pliku avi. chciałem usunąć kilkanaście klatek. Powszechnie wiadomo jednak że możliwe uciecie jest mozliwe tylko we fragmentach oznaczonych keyframe( w moim orzypadku jest to 250 klatek). Jak ominąć tą przeszkodę. Najlepiej za pomocą programu właśnie virtualdub albo avidemux. Dub ma taka opcje jak smart rendering ale nie wiem jak jej dokładnie użyć. Dzieki za jakakolwiek pomoc.
jackorlando
~user
 
Posty: 37
Dołączenie: 16 Lut 2006, 00:51



Re: virtualdub ,a usunięcie kilku klatek

Postprzez free25 26 Sie 2008, 11:16

Zmień keyframe na 1 tzn by K było w każdej klatce. Zapisz na nowym pliku, następnie wytnij co chcesz, skonwertuj ponownie keyframe na np 300 (czy ile tam było w oryginalnym pliku), fast recompress na koniec i zapisz :)
Image
free25
~user
 
Posty: 235
Dołączenie: 24 Cze 2006, 13:05
Miejscowość: Nieznana
Pochwały: 18



Re: virtualdub ,a usunięcie kilku klatek

Postprzez jackorlando 26 Sie 2008, 13:35

Da się wogóle ustawić ten keyframe gdzie tylko się chce? takie proste to? Jakbyś mogł to opisz krok po kroku bo nie wiem jak to zrobić.
jackorlando
~user
 
Posty: 37
Dołączenie: 16 Lut 2006, 00:51



Re: virtualdub ,a usunięcie kilku klatek

Postprzez free25 26 Sie 2008, 16:06

Dobra, bez kombinowania.
Smart rendering zaznacz w menu Video - stawiasz ptaszka.

Czarnymi strzałkami ustawiasz początek i koniec zaznaczenia. Dokładnie po klatce między K przesuniesz się strzałkami na klawiaturze. Później Cut z menu Edit.
W czasie wycinania VirtualDub sam zrenderuje sobie "kanty" po wycięciu odcinka na keyframy. Tyle że ściągnij sobie tą nowszą wersję. Ja jeszcze jechałem na starej :?
Image
free25
~user
 
Posty: 235
Dołączenie: 24 Cze 2006, 13:05
Miejscowość: Nieznana
Pochwały: 18




Powróć do Programy

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: nigote7375 oraz 30 gości