• Ogłoszenie:

Wmp nie czyta napisów

Wszystko na temat programów: skąd pobrać, instalacja, użytkowanie, problemy, poszukiwane programy.

Wmp nie czyta napisów

Postprzez Libros 01 Cze 2013, 19:23

reklama
Witam. Pytanie brzmi: jakie ustawienia wybrać w odtwarzaczu WMP 11 dla systemu XP 32-bitowego, aby odtwarzał on napisy do filmów w większości formatów (*.srt, *.sub, *.ssa, *.txt), ponieważ mam z tym pewien problem - WMP nie czyta mi tych napisów, a chyba właśnie powinien ?

Kodeki mam K-Lite Mega i być może rzecz dotyczy też ustawień w samych tych kodekach np. renderera napisów VobSub, lub też samych tych kodeków jako takich ? Wszelako jednak tutaj chciałbym się skupić i zapytać o to jak powinny poprawnie wyglądać właśnie ustawienia WMP pod tym względem ? :banan:
Libros
~user
 
Posty: 81
Dołączenie: 20 Kwi 2012, 18:37



Wmp nie czyta napisów

Postprzez fluid 01 Cze 2013, 20:16

wmp nie czyta napisow
zainstaluje VLC - http://www.programosy.pl/program,vlc-media-player.html
Sprzedam zestaw perkusji do GUITAR HERO na x360 - chetni pisacna PW
Each EMO can suck my ballsack but one in particular...
NIE POMAGAM NA PW, CHCESZ POMOCY - PISZ NA FORUM W ODPOWIEDNIM TEMACIE
GalkaPL - nieważne jaki będzie twój nowy nick my ZAWSZE będziemy pamiętać własnie ten...
Awatar użytkownika
fluid
*mod
 
Posty: 14746
Dołączenie: 12 Gru 2004, 00:38
Miejscowość: Warszawa
Pochwały: 947



Wmp nie czyta napisów

Postprzez Libros 01 Cze 2013, 21:58

fluid napisał(a):zainstaluje VLC - http://www.programosy.pl/program,vlc-media-player.html

Tak zainstaluję go, ponoć jest b. dobry nie tylko do odtwarzania na kompie, ale też w Internecie w trybie streamu, no i czyta większość napisów.
wmp nie czyta napisow

Taa..., a skąd ten wniosek ? Bo jak na moje oko (może i laika) ma on ustawienia tego dotyczące.
Tu Cię także zaskoczę - posiadam filmy z napisami w *.srt, które ten sam WMP 11 czyta aż miło popatrzeć. <rotfl>

I to bez filtra DVS (VobSub), który uruchamia się wraz z odpalaniem tych filmów wyświetlając podwójne napisy.
Zahaczenie odpowiedniej opcji wyłącza jedne z nich.

A więc z czym mamy tu do czynienia ? Może w tej paczce są jakieś błędy lub są niedopasowane ?
Chyba, że jednak chodzi o jakieś ustawienia (zaawansowane) w WMP lub kodekach ?
Libros
~user
 
Posty: 81
Dołączenie: 20 Kwi 2012, 18:37



Wmp nie czyta napisów

Postprzez fluid 02 Cze 2013, 07:11

Libros napisał(a):WMP 11


przyznam sie bez bicia ze moje doswiadczenie z tym programem zakonczylo sie na wwersji bodaj 9 i stad moje przekonanie ze nei odtwarza napisow
jesli 11 odtwarza txt to zwracam honor
plus VLC jest taki ze nie potzeba zewnetrznych odekow do odtwarzania napisow gdyz posiada on wlasne, wbudowane kodeki wiec nie mam mowy o konflikcie kodekow (bo wyglada mi na to ze tak jest u ciebie)
Sprzedam zestaw perkusji do GUITAR HERO na x360 - chetni pisacna PW
Each EMO can suck my ballsack but one in particular...
NIE POMAGAM NA PW, CHCESZ POMOCY - PISZ NA FORUM W ODPOWIEDNIM TEMACIE
GalkaPL - nieważne jaki będzie twój nowy nick my ZAWSZE będziemy pamiętać własnie ten...
Awatar użytkownika
fluid
*mod
 
Posty: 14746
Dołączenie: 12 Gru 2004, 00:38
Miejscowość: Warszawa
Pochwały: 947



Wmp nie czyta napisów

Postprzez Libros 02 Cze 2013, 10:34

fluid napisał(a):przyznam sie bez bicia ze moje doswiadczenie z tym programem zakonczylo sie na wwersji bodaj 9 i stad moje przekonanie ze nei odtwarza napisow

Ale można wiedzieć przynajmniej co jest obiektywną przyczyną tak surowej oceny tego playera ?
Jest niewspierany, afunkcjonalny - nie wiem ?
jesli 11 odtwarza txt to zwracam honor

Powiem tak - tu w *.srt - nie w *.txt, choć i te drugie i inne jeszcze choćby *.ssa w zasadzie powinien czytać.
W ustawieniach zaawansowanych widzę, że są tam różne typy tych rozszerzeń + ww.

Pytanie tylko dlaczego tak wybiórczo reaguje tzn. jedne czyta, inne już nie - tego nie pojmuję ? sciana
Może brakuje mu jakiejś wtyczki/wtyczek ? WMP korzysta z takowych właśnie.
A WMP do odtwarzania to w ogóle z jakich kodeków, wtyczek korzysta ?

Może jednak coś w ustawieniach, kodekach ?

Może są jakieś bugi w dopasowaniu tych napków, zauważę że tam gdzie u mnie działają na WMP były one od razu scalone z filmem, w tym w którym nie działają - trzeba było pobrać oddzielnie.

plus VLC jest taki ze nie potzeba zewnetrznych odekow do odtwarzania napisow gdyz posiada on wlasne, wbudowane kodeki wiec nie mam mowy o konflikcie kodekow (bo wyglada mi na to ze tak jest u ciebie)

Tu możesz mieć przypadkiem rację przyznaję, choć dość trudno to tak kategorycznie stwierdzić, trzeba testować. Wszystko zależy od zaistniałej sytuacji. Posiadam różne programy, które korzystają chyba z własnych kodeków, do tego dochodzą kodeki K-Lite plus te natywne systemowe - rzecz trudna do ogarnięcia. :-|
Ale co może świadczyć o rzekomym konflikcie kodeków ? Żadnych komunikatów nie ma.
Także naprawdę trudno jest to bezdyskusyjnie stwierdzić.

Tego playera VLC na pewno ściągnę, na razie chcę się skupić na WMP i to wyjaśnić. :papryczka:
Libros
~user
 
Posty: 81
Dołączenie: 20 Kwi 2012, 18:37



Wmp nie czyta napisów

Postprzez fluid 02 Cze 2013, 10:59

Libros napisał(a):Ale można wiedzieć przynajmniej co jest obiektywną przyczyną tak surowej oceny tego playera ?


zostal stworzony przez m$ co juz samo w sobie jest zlem :)
po drugie nei zostal stworzony z mysla o byciu playerem do odtwarzania napisow razem z filmem - ta funkcje dodano pozniej kiedy małomiekki zorientowal sie ze sporo ludzi to wykorzystuje
jesli nawet zaimplementowali obsluge napisow to zrobili to mega nieudolnie - vide twoj problem tu opisany
wystarczy? :)

Libros napisał(a):Tu możesz mieć przypadkiem rację przyznaję, choć dość trudno to tak kategorycznie stwierdzić, trzeba testować.


nie ma co testowac - pisze z doswiadczenia z tym playerem od ladnych kilku lat
odpala kazdy rodzaj plikow video i audfio od zwyczajnch po egzotyczne i to z kazdym rodzajem napisow
Libros napisał(a):Wszystko zależy od zaistniałej sytuacji.


bez wzgledu na sytuacje vlc dziala


Libros napisał(a):na razie chcę się skupić na WMP i to wyjaśnić.


jesli sie upierasz przy wmp to niestety nei jestem w stanie pomoc bo jak napisalem wyzej
fluid napisał(a):moje doswiadczenie z tym programem zakonczylo sie na wwersji bodaj 9


proponuje odpalic vlc i jestem wiecej niz pewny ze olejesz wmp ale jak sie chcesz meczyc w imie wyzszych wartosci to zycze szczescia i duzo cierpliwosci :lol:
Sprzedam zestaw perkusji do GUITAR HERO na x360 - chetni pisacna PW
Each EMO can suck my ballsack but one in particular...
NIE POMAGAM NA PW, CHCESZ POMOCY - PISZ NA FORUM W ODPOWIEDNIM TEMACIE
GalkaPL - nieważne jaki będzie twój nowy nick my ZAWSZE będziemy pamiętać własnie ten...
Awatar użytkownika
fluid
*mod
 
Posty: 14746
Dołączenie: 12 Gru 2004, 00:38
Miejscowość: Warszawa
Pochwały: 947



Wmp nie czyta napisów

Postprzez Libros 05 Cze 2013, 10:23

Ja pociągnę to jednak jeszcze dalej.
fluid napisał(a):zostal stworzony przez m$ co juz samo w sobie jest zlem :)
po drugie nei zostal stworzony z mysla o byciu playerem do odtwarzania napisow razem z filmem - ta funkcje dodano pozniej kiedy małomiekki zorientowal sie ze sporo ludzi to wykorzystuje
jesli nawet zaimplementowali obsluge napisow to zrobili to mega nieudolnie - vide twoj problem tu opisany
wystarczy? :)

Nie. Nie rozumiem tego, co takiego jest złem absolutnym w tym oprogramowaniu ? Czy ty zdajesz sobie sprawę co piszesz - przecież to był i jest nadal sztandarowy produkt spod znaku MS.
Tym bardziej, że normalnie do odtwarzania to on hula w najlepsze no i inne filmy z napkami czyta jakoś.
Więc to jest kwestia albo ustawień, albo błędów w napisach (niedopasowane, źle zakodowane), albo jeszcze coś innego ?

A może brakuje mu jakiejś wtyczki zewnętrznej, WMP korzysta właśnie z takowych, bo tak zczaiłem ostatnio że gdyby mu dodać taką np.: Local Subtitles for WMP 1.6 to jest wielce prawdopodobne, że jednak by je odczytywał ?
Tym bardziej, że filter napisów DirectVobSub posiadam w paczce K-Lite i dodatkowo wspierałby on to ?

Czy ta wtyczka dałaby ten efekt w systemie XP 32-bitowym przypomnę taki jak mam ?

Jeśli chcesz odpowiedz, jeśli nie rozumiem - to proszę niech ktoś inny odpowie ?
proponuje odpalic vlc i jestem wiecej niz pewny ze olejesz wmp ale jak sie chcesz meczyc w imie wyzszych wartosci to zycze szczescia i duzo cierpliwosci :lol:

Daj spokój, nie o to chodzi jakież to ciężkie męki mogą być, ja jedynie chcę sprawdzić czy to można osiągnąć w WMP, bo wydaje mi się z różnych powodów, że to jest tam jednak możliwe.
nie ma co testowac - pisze z doswiadczenia z tym playerem od ladnych kilku lat
odpala kazdy rodzaj plikow video i audfio od zwyczajnch po egzotyczne i to z kazdym rodzajem napisow

No tak, ale czy nie ma tam kłótni z innymi kodekami, programami, ustawieniami... ?
bez wzgledu na sytuacje vlc dziala

OK, OK :ok:
Libros
~user
 
Posty: 81
Dołączenie: 20 Kwi 2012, 18:37



Wmp nie czyta napisów

Postprzez fluid 05 Cze 2013, 13:20

Libros napisał(a):co takiego jest złem absolutnym w tym oprogramowaniu ?


ze jest niedorobione i w zestawieniu z dowolnym innym playerem nie ma szans ani racji bytu
dla mnie to jest kawalek szmelcu a nei dobry kod - i nei przekonasz mnie ze jest inaczej

Libros napisał(a):przecież to był i jest nadal sztandarowy produkt spod znaku MS.


pozwole sobie tego nei komentowac...
tak samo jak sztandarowym produktem m$ jest internet explorer?
to ze m$ chce mnei przekonac ze IE i WMP sa najlepsze wcale nei znaczy ze tak jest

uwierzysz jak ci powiem ze nei mam w systemie zainstalowanych zadnych kodekow?
a mimo to wszystko dziala pod samym vlc...
ponizej screen z moich zainstalowanych programow - jak widac zero kodekow
Image

do tego wedlug mnei sie sprowadza twoj problem - konflikt kodekow gdzies wystepuje i WMP sie gubi

Libros napisał(a):czy nie ma tam kłótni z innymi kodekami, programami, ustawieniami... ?


nie bo nie ma zadnych kodekow w systemie



podziwiam twoj upor do zmuszenia wmp to odtwarzania napisow ale go nei rozumiem :)
Sprzedam zestaw perkusji do GUITAR HERO na x360 - chetni pisacna PW
Each EMO can suck my ballsack but one in particular...
NIE POMAGAM NA PW, CHCESZ POMOCY - PISZ NA FORUM W ODPOWIEDNIM TEMACIE
GalkaPL - nieważne jaki będzie twój nowy nick my ZAWSZE będziemy pamiętać własnie ten...
Awatar użytkownika
fluid
*mod
 
Posty: 14746
Dołączenie: 12 Gru 2004, 00:38
Miejscowość: Warszawa
Pochwały: 947



Wmp nie czyta napisów

Postprzez Libros 05 Cze 2013, 21:46

fluid napisał(a):ze jest niedorobione i w zestawieniu z dowolnym innym playerem nie ma szans ani racji bytu
dla mnie to jest kawalek szmelcu a nei dobry kod

Widzisz ty się upierasz przy VLC, ja dajmy na to przy WMP (choć tak wcale nie jest), ale dlaczego wciąż trwasz w przekonaniu że to sam WMP jest tym winowajcą, a może to te napki są "skopane" i to na tyle mocno że nie rozpoznaje ich on bo krzyczy o tym w komunikatach ? A może to jeszcze coś innego ?
Że w innych filmach czyta je poprawnie już nie wspomnę.
To jest z twojej strony duże obejście problemu. Zero konkretów, tak łatwo nie dam za wygraną, nie przekonujesz mnie niestety. :lipa:
- i nei przekonasz mnie ze jest inaczej

BTW sorki za uszczypliwość, czemu piszesz "nei" zamiast poprawnie "nie" ? Jak dla mnie to przeinacza trochę jakby sens wypowiedzi. <lol>
pozwole sobie tego nei komentowac...
tak samo jak sztandarowym produktem m$ jest internet explorer?
to ze m$ chce mnei przekonac ze IE i WMP sa najlepsze wcale nei znaczy ze tak jest

No masz prawo mieć swój pogląd, ja mam swój. :baseball:
uwierzysz jak ci powiem ze nei mam w systemie zainstalowanych zadnych kodekow?
a mimo to wszystko dziala pod samym vlc...

Ależ wierzę - człowieku... za kogo ty mnie masz, nie jestem kompletnym i paranoicznym laikiem w temacie.
do tego wedlug mnei sie sprowadza twoj problem - konflikt kodekow gdzies wystepuje i WMP sie gubi

No, a czym miałby się objawiać ten konflikt ? Bo póki co ja przynajmniej takowych nie stwierdzam i nie widzę, a wzrok mam jeszcze nienajgorszy... :oops:
nie bo nie ma zadnych kodekow w systemie

Mówiłem o sobie, a nie tam...
podziwiam twoj upor do zmuszenia wmp to odtwarzania napisow ale go nei rozumiem :)

Powtarzam - ja się nie upieram, szukam tylko możliwej i potencjalnej przyczyny problemu.
A że WMP to nienajnowszy wynalazek - fakt, VLC już takim jest. To jednak wciąż niczego nie wyjaśnia.
Widzisz chociażby ogólnie odtwarzacze - mają swoje ustawienia i jak się tam to i owo czasem pozmienia to coś, co kiedyś nie działało, o dziwo i eureka nagle zaczyna działać. :o
Libros
~user
 
Posty: 81
Dołączenie: 20 Kwi 2012, 18:37



Wmp nie czyta napisów

Postprzez fluid 05 Cze 2013, 22:01

Libros napisał(a):a może to te napki są "skopane" i


to odpal je w innym playerze i sprawdz czy tam dzialaj
Sprzedam zestaw perkusji do GUITAR HERO na x360 - chetni pisacna PW
Each EMO can suck my ballsack but one in particular...
NIE POMAGAM NA PW, CHCESZ POMOCY - PISZ NA FORUM W ODPOWIEDNIM TEMACIE
GalkaPL - nieważne jaki będzie twój nowy nick my ZAWSZE będziemy pamiętać własnie ten...
Awatar użytkownika
fluid
*mod
 
Posty: 14746
Dołączenie: 12 Gru 2004, 00:38
Miejscowość: Warszawa
Pochwały: 947



Wmp nie czyta napisów

Postprzez adashko 05 Cze 2013, 22:20

Taka mała dygresja:
Libros napisał(a):Tego playera VLC na pewno ściągnę, na razie chcę się skupić na WMP i to wyjaśnić. :papryczka:


Tylko po co? Sztuka dla sztuki? Bo innej motywacji nie sposób tutaj dostrzec :P

Gdyby WMP chciałby być użyteczny, albo inaczej, jego twórcy chcieliby żeby był użyteczny w tym kierunku to zaimplementowali by tam tę funkcję - czemu tego nie zrobili, nie wiem i nie chcę wnikać w ich chore niekiedy umysły :D

Fakty są takie, że zarówno szereg nowych jak i starszych playerów odtwarza te formaty napisowe na których Ci zależy, bez żonglowania kodekami/wtyczkami/etc...

Polski BESTPlayer którego używam do dziś, a który został stworzony przez jednego (!) programistę zjada WMP stworzone przez korpo M$ na śniadanie - IMO już tutaj należałoby się zatrzymać i zapomnieć o WMP - szkoda zachodu a przede wszystkim czasu :)
CPU: Intel Core i5-6600K Skylake 3.5GHz || MOBO: MSI Z170A Krait Gaming || RAM: Kingston HyperX FURY Black 8GB 2400MHz DDR4 CL15 || SSD: Plextor M6V 256GB
HDD: Seagate 1TB + 2TB SATA III 7200RPM 64MB cache || COOLER: SilentiumPC Grandis XE1236 || PSU: Thermaltake Smart SE Modular 530W ||
GPU: MSI GeForce GTX 970 OC 4GB GDDR5 256bit || MONITOR: iiyama ProLite XB2783HSU-B1 FullHD AMVA+ LED || CASE: Zalman Z3 ||
Awatar użytkownika
adashko
~user
 
Posty: 1406
Dołączenie: 20 Mar 2006, 18:26
Miejscowość: PŁOCK - Miasto seksu i biznesu
Pochwały: 59



Wmp nie czyta napisów

Postprzez Libros 08 Cze 2013, 21:43

Panowie, proponuję nie toczyć dalej tej dyskusji, skoro jesteście na "nie" i już ? No chyba, że się zreflektujecie i zmienicie jednak zdanie ?
adashko napisał(a):Taka mała dygresja:
Tylko po co? Sztuka dla sztuki? Bo innej motywacji nie sposób tutaj dostrzec :P

Po pierwsze - czy to ja coś wspominałem o VLC ? - nie, tylko kolega fluid a więc o co Ci chodzi ?
Po drugie - rozpatrujemy WMP 11, i tylko jego - dopóty, aż przekonacie mnie w pragmatyce że tak nie jest, że WMP 11 nie ma w ogóle funkcji odczytywania napisów, w co obecnie niedowierzam - bo mnie nie przekonujecie.

Bardzo przepraszam, ale dla mnie o WMP jak dotychczas to są tylko puste słowa. :!:
adashko napisał(a):Gdyby WMP chciałby być użyteczny, albo inaczej, jego twórcy chcieliby żeby był użyteczny w tym kierunku to zaimplementowali by tam tę funkcję - czemu tego nie zrobili, nie wiem i nie chcę wnikać w ich chore niekiedy umysły :D

No nie wiem, czy zauważyłeś że pisałem już o tym, iż mam filmy z napisami w *.srt, które WMP 11 czyta (#post 3), chyba na bazie filtra DirectVobSub, który wtedy w polu systemowym się uruchamia, ale tego nie wiem.
I to mimo nawet, że w zaawansowanych opcjach w ogóle nie mam zahaczonej opcji Subtitles. :arrow:

W innych filmach z napkami w *.srt (nazwy się zgadzają, są identyczne), już jakoś nie.
I tu nie mogę dojść, ani zrozumieć dlaczego to ?
Moim zdaniem te napki (pobrane oddzielnie wszakże) są albo jakoś "skopane", albo błędnie zakodowane i dopasowane - a wniosek ten stąd, że podczas emisji filmu WMP "krzyczy", że ich nie rozpoznaje.
adashko napisał(a):Fakty są takie, że zarówno szereg nowych jak i starszych playerów odtwarza te formaty napisowe na których Ci zależy, bez żonglowania kodekami/wtyczkami/etc...

Panowie nie mówmy o innych playerach - zgadza się, ja rozumiem bo posiadam ich wiele, że potrafią i odczytują je rzeczywiście. Ale każdy inny player ma swoje, własne ustawienia, czasem kodeki i inne bajery. To już jest inna dyskusja.
Tutaj skupmy się na WMP w wersji 11.
adashko napisał(a):Polski BESTPlayer którego używam do dziś, a który został stworzony przez jednego (!) programistę zjada WMP

Akurat tu nie podzielam zdania, testowałem kiedyś BESTPlayer-a i mnie osobiście nie przypadł on do gustu.
Libros
~user
 
Posty: 81
Dołączenie: 20 Kwi 2012, 18:37



Wmp nie czyta napisów

Postprzez adashko 08 Cze 2013, 22:41

Libros napisał(a): adashko napisał(a):Taka mała dygresja:
Tylko po co? Sztuka dla sztuki? Bo innej motywacji nie sposób tutaj dostrzec :P


Po pierwsze - czy to ja coś wspominałem o VLC ? - nie, tylko kolega fluid a więc o co Ci chodzi ?


Chodziło mi dokładnie o ten fragment zdania :wink:
Libros napisał(a): na razie chcę się skupić na WMP i to wyjaśnić. :papryczka:


----------
Libros napisał(a):Panowie, proponuję nie toczyć dalej tej dyskusji, skoro jesteście na "nie" i już ?

Zgadzam się, może jednak ktoś, nazwijmy go "pasjonatem" Ci na to odpowie - chociaż nie liczyłbym na to :P

Libros napisał(a):aż przekonacie mnie w pragmatyce że tak nie jest, że WMP 11 nie ma w ogóle funkcji odczytywania napisów, w co obecnie niedowierzam - bo mnie nie przekonujecie.

Może i ma, ale m.in. fakty takie jak:

Libros napisał(a):czyta (#post 3), chyba na bazie filtra DirectVobSub


oraz

Libros napisał(a):player ma swoje, własne ustawienia, czasem kodeki i inne bajery


sprawiają że IMO nie warto sobie tym zawracać głowy :)
CPU: Intel Core i5-6600K Skylake 3.5GHz || MOBO: MSI Z170A Krait Gaming || RAM: Kingston HyperX FURY Black 8GB 2400MHz DDR4 CL15 || SSD: Plextor M6V 256GB
HDD: Seagate 1TB + 2TB SATA III 7200RPM 64MB cache || COOLER: SilentiumPC Grandis XE1236 || PSU: Thermaltake Smart SE Modular 530W ||
GPU: MSI GeForce GTX 970 OC 4GB GDDR5 256bit || MONITOR: iiyama ProLite XB2783HSU-B1 FullHD AMVA+ LED || CASE: Zalman Z3 ||
Awatar użytkownika
adashko
~user
 
Posty: 1406
Dołączenie: 20 Mar 2006, 18:26
Miejscowość: PŁOCK - Miasto seksu i biznesu
Pochwały: 59



Wmp nie czyta napisów

Postprzez Libros 22 Cze 2013, 21:51

Okazało się po dokładniejszym rekonesansie, że problem z tym u mnie tkwił w paczce kodeków.
A dokładnie w filtrze napisów DirectVobSub.

Odinstalowałem je w Revo Uninstaller, przeczyściłem komp i rejestr i po restarcie ściągnąłem nowszą wersję K-Lite tym razem z innego źródła.

Po odpaleniu tego filmu z napisami *.srt w WMP - eureka, teraz naprawdę wyświetla je on. :ok:
Ale ja od początku wiedziałem, że WMP odczytuje także napisy w wielu formatach poprzez zewnętrzne kodeki- bo sam ich nie posiada.
Nie miałem pojęcia tylko dlaczego tutaj tak się nie dzieje.

Natomiast natywnie WMP faktycznie nie odtwarza napisów - bo mu tej funkcji po prostu nie zaimplementowano.

Z tym, że niestety napki te od początku prawdopodobnie miały wady składniowe, leksykalne, a nawet ortograficzne byki i mniej więcej w połowie filmu je dobrze widać, potem są jakieś przerwy i ich nie widać - nie bardzo tak naprawdę wiem dlaczego.
Przydałoby się tutaj przynajmniej przejrzenie ich przez kogoś w temacie i porządne i solidne ich naprawienie, dopasowanie do dialogów oraz także (trudne słowo) - stimingowanie.
Ja sam nie bardzo znam się na szczegółach tej operacji.

Jeżeli ktoś chciałby podjąć się tego zadania poprawy tych napisów - to bardzo proszę, jest to mile widziane. :D
Libros
~user
 
Posty: 81
Dołączenie: 20 Kwi 2012, 18:37



Wmp nie czyta napisów

Postprzez Wiaderko 27 Cze 2013, 10:30

WMP odtwarza napisy, ale w formacie SRT. Mozna sobie skonwertowac i po problemie.

Zamiast VLC juz lepiej jakiegos Bestplayera...

Ewentualnie mozna odtwarzac VOBSubem i wtedy napisy sa nakladane z poziomu kodeka i widac jest w KAZDYM programie do odtwarzania (i wygladaja duzo lepiej, bo nie ma efektu nalozenia).
Wiaderko
~user
 
Posty: 9
Dołączenie: 09 Maj 2013, 13:46
Pochwały: 1




Powróć do Programy

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 10 gości