• Ogłoszenie:

Pliki .sig - czym otworzyć ?

Wszystko na temat programów: skąd pobrać, instalacja, użytkowanie, problemy, poszukiwane programy.

Pliki .sig - czym otworzyć ?

Postprzez wakabajahiszi 03 Mar 2013, 15:15

reklama
Witam wszystkich,mam pytanie,złożyłem e-deklaracje podatkową i dostałem urzędowe poświadczenie odbioru UPO w formacie .sig do wydrukowania.Plik skopiowałem na flash disc i zrobiłem reset windowsa.Program który obsługiwał ten plik poszedł sie <ciach>. W jakim programie mogę wydrukowac upo w formacie .sig ?
Zalezy mi na szybkiej w miarę odpowiedzi.Pozdrawiam Rafał.
Ostatnio edytowany przez Mikou@j, 03 Mar 2013, 15:37, edytowano w sumie 1 raz
Powód: Dlaczego zakładasz temat w dziale dla niezarejestrowanych, skoro posiadasz konto ?? Trochę kultury też nie zaszkodzi...
wakabajahiszi
~user
 
Posty: 39
Dołączenie: 05 Mar 2009, 22:41



Pliki .sig - czym otworzyć ?

Postprzez Sh@m@N 03 Mar 2013, 16:29

.sig to plik podpisu elektronicznego. Dasz radę otworzyć go w outlooku?

Poza tym - możesz spróbować FileViewPro.
道可道﹐非常道;名可名,非常名。人之性、惡;其善,偽也。
Wyrzucając stare graty zastanawiam się, co z nich zrobiłby chińczyk. I w końcu ich nie wyrzucam, tylko próbuję to zrobić.
Awatar użytkownika
Sh@m@N
~user
 
Posty: 1235
Dołączenie: 16 Wrz 2009, 16:52
Pochwały: 101



Pliki .sig - czym otworzyć ?

Postprzez wakabajahiszi 03 Mar 2013, 20:09

Narazie nici z otwierania tego pliku.Pójdę do US i tam chyba mi wydrukują bo to jest ich format dokumentu.
wakabajahiszi
~user
 
Posty: 39
Dołączenie: 05 Mar 2009, 22:41



Pliki .sig - czym otworzyć ?

Postprzez Sh@m@N 03 Mar 2013, 20:14

No nie do końca. UPO dostajesz na skrzynkę podawczą lub na maila - a .sig to format wyłącznie podpisu elektronicznego, którym takie UPO powinno być podpisane. Potwierdza, że to "poświadczenie" jest podpisane.
道可道﹐非常道;名可名,非常名。人之性、惡;其善,偽也。
Wyrzucając stare graty zastanawiam się, co z nich zrobiłby chińczyk. I w końcu ich nie wyrzucam, tylko próbuję to zrobić.
Awatar użytkownika
Sh@m@N
~user
 
Posty: 1235
Dołączenie: 16 Wrz 2009, 16:52
Pochwały: 101



Pliki .sig - czym otworzyć ?

Postprzez wakabajahiszi 04 Mar 2013, 13:07

Bez tytułu.jpg
Dobra, ok wiem że to rodzaj podpisu elektronicznego ,ale jak mam to ustroństwo wydrukować,bo przez 5 lat trzeba to dziadostwo przechowywać co nie?!
wakabajahiszi
~user
 
Posty: 39
Dołączenie: 05 Mar 2009, 22:41



Pliki .sig - czym otworzyć ?

Postprzez margareta 04 Mar 2013, 21:32

Plik z rozszerzeniem *.sig zawiera dane XML deklaracji (wraz z danymi podpisu elektronicznego) lub dane UPO. Dokument ten można edytować w dowolnym edytorze plików XML.

Pliki SIG można w prosty sposób przekształcić do formatu XML. Wystarczy w nazwie pliku usunąć rozszerzenie .sig i zastąpić je rozszerzeniem .xml.

Z pliku XML należy wyodrębnić strukturę samego dokumentu od znacznika <Deklaracja> do znacznika </Deklaracja> włącznie. Wyodrębnioną strukturę należy przekopiować do pustego dokumentu tekstowego. Na początku dokumentu przed znacznikiem <Deklaracja> należy dodać wpis: <?xml version="1.0" encoding="UTF-8"?>. Następnie, należy zapisać nowy dokument jako plik z rozszerzeniem XML. Plik XML zawierający wyodrębnioną strukturę dokumentu można następnie zaimportować w formularzu PDF.

W przypadku dokumentu UPO należy otworzyć plik XML, następnie odnaleźć sekcję: <NumerReferencyjny>...</NumerReferencyjny> i skopiować z niej numer referencyjny, na podstawie którego można sprawdzić status dokumentu i pobrać dokument UPO w formacie PDF, w formularzu UPO dostępnym na stronie e-Deklaracje: http://www.finanse.mf.gov.pl/systemy-informatyczne/e-deklaracje/formularze

W celu dokonania importu danych XML należy otworzyć pusty formularz PDF deklaracji (ze strony: http://www.e-deklaracje.gov.pl) i wczytać w tym formularzu dane zapisane w pliku XML za pomocą opcji Importuj dane, dostępnej:

- w menu Dokument i podmenu Formularze - w aplikacji Adobe Reader 8-9

- pod przyciskiem Narzędzia > Funkcje rozszerzone - w aplikacji Adobe Reader 10

- pod przyciskiem Rozszerzone - w aplikacji Adobe Reader 10.1 i nowszej
margareta
~user
 
Posty: 1
Dołączenie: 04 Mar 2013, 21:26



Pliki .sig - czym otworzyć ?

Postprzez Sh@m@N 04 Mar 2013, 22:37

i w konsekwencji powinien je otworzyć nawet outlook express czy firefox - ale to nie zawsze działa - co widać.
道可道﹐非常道;名可名,非常名。人之性、惡;其善,偽也。
Wyrzucając stare graty zastanawiam się, co z nich zrobiłby chińczyk. I w końcu ich nie wyrzucam, tylko próbuję to zrobić.
Awatar użytkownika
Sh@m@N
~user
 
Posty: 1235
Dołączenie: 16 Wrz 2009, 16:52
Pochwały: 101




Powróć do Programy

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: cimec27065, ErvinChaves oraz 9 gości