• Ogłoszenie:

livebox tp - błąd ssid

Wszystko na temat programów: skąd pobrać, instalacja, użytkowanie, problemy, poszukiwane programy.

livebox tp - Błąd SSID

Postprzez Pajeczak_XX 22 Lut 2008, 14:03

reklama
Witam.
Otrzymałem niedawno livebox'a, ale mam z nim mały a zarazem wielki problem. Podczas instalacji początkowej wszystko przebiega sprawie, lecz gdy kończy się instalacja adaptera wyskakuje "Błąd SSID" i możliwość tylko wyboru "OK". Nie wiem jak to ominąć, bo zainstalowanie tego adaptera jest niezbędne, aby później móc podać inne dane ,aby usługa działała. Dzwoniłem do tych decydentów z tepsy ale w sumie nic ciekawego się od nich nie dowiedziałem.

P S
Czy ma znaczenie jaką wersje USB posiadam? Mam jeszcze USB starego typu v. 1.1 a livebox wymaga v. 2.0, lecz podobne wymagania są ze zwykłym modemem a jednak wszystko na modemie działa a na livebox'ie już niestety nie.

Pozdr0
Siedze wygodnie w tramwaju i nagle wchodzi staruszka. Stoi i stoi nade mną a ja wychodze z założenia ,że im starsza tym wytrzymalsza :D
Awatar użytkownika
Pajeczak_XX
~user
 
Posty: 68
Dołączenie: 07 Gru 2005, 23:00
Miejscowość: ZnaD PrzeciwkA :P
Pochwały: 1



Postprzez Thunderas 22 Lut 2008, 14:07

Pajeczak_XX napisał(a):Mam jeszcze USB starego typu v. 1.1 a livebox wymaga v. 2.0,

Skoro jest takie wymaganie to trzeba temu sprostować.
:-| albo masz stare sterowniki do samego usb i sa to do wersji 1.1. albo masz same usb stare chociaż ja na takich wersjach sie nie znam.Takze skoro takie jest wymagane to trzeba takie mieć.
Proc: AMD FX 4300 Quad Core 3.8 GHz
Ram:16 GB DDR3 Zasilacz: OCZ ModXStream Pro 500w
Płyta główna: Gigabyte 78LMT-USB3 Grafika:ASUS Radeon RX 580 4GB
Dysk 1 WD Caviar Green WD5000AADS 500 Gb
Dysk 2 SSD Sandisk cruzer edge 60 gb
Dysk 3 Seagate Pipeline HD.2 ST3500312CS 500 GB
Awatar użytkownika
Thunderas
~user
 
Posty: 2742
Dołączenie: 18 Lis 2005, 11:53
Miejscowość: Redditch
Pochwały: 141



Postprzez Precel 22 Lut 2008, 14:55

Skoro jest takie wymaganie to trzeba temu sprostować.

bzdura powinno normalnie dzialac

ja dawno temu mialem to cos zwane LB
z sprobuj tylko sterowniki zainstalowac
i pozniej ustawic wszystko czyli zabezpiecznia mac-ki itd.
Dołączenie:
29.04.2005 02:14:25
Ostatni post:
04.08.2008 15:22:24
dziękuje za wspaniałe chwile... ale trzeba wiedzieć kiedy z sceny zejść niepokonanym
to by było na tyle....
verba volant, scripta manent !
Awatar użytkownika
Precel
^zasłużony
 
Posty: 10223
Dołączenie: 29 Kwi 2005, 02:14
Pochwały: 639



Postprzez jarek* 22 Lut 2008, 14:58

Precel napisał(a):bzdura powinno normalnie dzialac

dokładnie, przecież różnią sie one praaktycznie tylko przepustowością
Image
Czasami na drodze spotykam prawdziwych szaleńców, pędzą na złamanie karku i wbrew rozsądkowi.......................... naprawdę, aż ciężko ich wyprzedzić .
jarek*
~user
 
Posty: 1340
Dołączenie: 28 Lut 2006, 15:34
Pochwały: 39



Postprzez Pajeczak_XX 22 Lut 2008, 20:54

Przypomniała mnie się pewna sprawa. Gdy otrzymałem po raz pierwszy zestaw z modemem musiałem dokupić kontroler USB. Wersja tego USB to właśnie 2.0 :? Mimo to i tak mam z tym problem. Wyskakuje mi błąd...nie pamiętam dokładnie jego treści ,ale chodzi coś o Kontroler Uniwersalnej Magistrali Szeregowej (USB). Kojarzy ktoś może?
Siedze wygodnie w tramwaju i nagle wchodzi staruszka. Stoi i stoi nade mną a ja wychodze z założenia ,że im starsza tym wytrzymalsza :D
Awatar użytkownika
Pajeczak_XX
~user
 
Posty: 68
Dołączenie: 07 Gru 2005, 23:00
Miejscowość: ZnaD PrzeciwkA :P
Pochwały: 1



Postprzez BZIKU 22 Lut 2008, 21:09

A masz xp sp1 czy sp2? Jesli sp1-dograj obsuge magistrali usb,innego wyjscia nie widze jak serwis pack....sp2 ma juz to w sobie-a wbrew teumu co pisze LB obsluguje oba systemy usb.A napewno dobrze przepisujesz SSID?Wiem-pytanie retoryczne ale czasem sie zdaza pomylic znaki..
Co do miszcza się nie wypowiadam - ja tylko idealnie gram na nerwach i mistrzowsko potrafię wku....ać ludzi ©by Kahoona


Image
Awatar użytkownika
BZIKU
^zasłużony
 
Posty: 2849
Dołączenie: 31 Gru 2005, 12:37
Miejscowość: PL-CYBINKA NL-EINDHOVEN
Pochwały: 158



Postprzez Pajeczak_XX 23 Lut 2008, 00:48

BZIKU napisał(a):A napewno dobrze przepisujesz SSID?Wiem-pytanie retoryczne ale czasem sie zdaza pomylic znaki..

Otóż nawet nie mam możliwości wpisania tego kodu SSID bo wyskakuje ten błąd i gdy klikam "OK" cała instalacja się sama zamyka. A jeżeli chodzi o service packa to nie mam żadnego niestety ,dlatego że niestety mam legalną "inaczej" wersję oprogramowania xD ani SP1 ani SP2 nie mogę zainstalować z tego powodu a sam w sobie instalator Windowsa nie posiadał żadnego SP...chciałem zainstalować sterowniki do USB ale wyskakuje błąd, że nie mam żadnej wersji SP (1 lub 2) które są wymagane. Chyba muszę się zaopatrzyć w oryginalną wersję Windowsa :oops:
Siedze wygodnie w tramwaju i nagle wchodzi staruszka. Stoi i stoi nade mną a ja wychodze z założenia ,że im starsza tym wytrzymalsza :D
Awatar użytkownika
Pajeczak_XX
~user
 
Posty: 68
Dołączenie: 07 Gru 2005, 23:00
Miejscowość: ZnaD PrzeciwkA :P
Pochwały: 1



Postprzez Precel 23 Lut 2008, 00:54

to ze masz legalny inczej windows nei znaczy ze nie mozesz zainstalowac sp2 w celach wylacznie edukacyjny podpowiem ze wystarczy zmienic klucz produktu i zainstalowac sp2 :wink:

[ Dodano: Dzisiaj o 23:55 ]
Pajeczak_XX napisał(a):Chyba muszę się zaopatrzyć w oryginalną wersję Windowsa

moze koledzy maja to ci pozycza :P
Dołączenie:
29.04.2005 02:14:25
Ostatni post:
04.08.2008 15:22:24
dziękuje za wspaniałe chwile... ale trzeba wiedzieć kiedy z sceny zejść niepokonanym
to by było na tyle....
verba volant, scripta manent !
Awatar użytkownika
Precel
^zasłużony
 
Posty: 10223
Dołączenie: 29 Kwi 2005, 02:14
Pochwały: 639



Postprzez kahoona 23 Lut 2008, 10:53

Wybierz kreatora "Skonfiguruj sieć bezprzewodową w domu lub małej firmie" i wpisz tam na siłę SSID. Po drodze - na liveboxie masz przycisk "REG" (do rejestracji adresu MAC karty sieciowej - zarejestrujesz sobie).

Legalność czy nielegalność nie gra roli... USB 1.x z kolei tylko ogranicza przepustowość.
...no to żegnam... i kropka.
kahoona
~user
 
Posty: 5637
Dołączenie: 24 Kwi 2006, 10:19
Pochwały: 475



Postprzez Pajeczak_XX 23 Lut 2008, 15:43

No dobra. Zmieniłem klucz i mam już SP2. Mam wszystkie stery do USB 2.0, ale problem jest ten sam. W panelu sterowania zaś po zainstalowaniu SP2 jest Kreator sieci bezprzewodowej. Wpisałem sam SSID i kod WEP ale później jest napisane abym podłączył adapter do komputera. Podłączam w celu zapisania na nim ustawień sieci ale nic z tego. Gdzieś czytałem że reinstalka może załatwić sprawę z tym błędem SSID, ale to trochę kupa roboty przy tym jest.
pozdr0
Siedze wygodnie w tramwaju i nagle wchodzi staruszka. Stoi i stoi nade mną a ja wychodze z założenia ,że im starsza tym wytrzymalsza :D
Awatar użytkownika
Pajeczak_XX
~user
 
Posty: 68
Dołączenie: 07 Gru 2005, 23:00
Miejscowość: ZnaD PrzeciwkA :P
Pochwały: 1



Postprzez kahoona 23 Lut 2008, 16:38

A zarejestrowałeś ten adapter przyciskiem "REG" liveboxa, wykryłeś sieci i spróbowałeś połączenia?
...no to żegnam... i kropka.
kahoona
~user
 
Posty: 5637
Dołączenie: 24 Kwi 2006, 10:19
Pochwały: 475




Powróć do Programy

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 19 gości