• Ogłoszenie:

Który program do defragmentacji dysku polecacie ?

Wszystko na temat programów: skąd pobrać, instalacja, użytkowanie, problemy, poszukiwane programy.

Który program do defragmentacji dysku polecacie ?

Postprzez scofi 24 Lis 2014, 15:41

reklama
http://www.programosy.pl/program,ultradefrag.html ( chyba ukraiński) ale dobry, niedawno testowałem i nie ma bata na niego

ps:pierwszy słysze żeby defragmentacja zmniejszała ilość wolnego miejsca, gdzie to ci pokazuje że masz go mniej?
scofi
 



Który program do defragmentacji dysku polecacie ?

Postprzez Marquss 24 Lis 2014, 16:01

nie :D jak jest fragmentacja 50% to zmniejszylo tylko do 40% zamiast do calkowitego zera a na dysku jest jakies 20% wolnego msc gdzie spokojnie program moze pracowac i lokowac pliki.
Computers can never replace human stupidity.
Awatar użytkownika
Marquss
~user
 
Posty: 460
Dołączenie: 27 Sty 2004, 23:26
Miejscowość: Rzeszów
Pochwały: 4



Który program do defragmentacji dysku polecacie ?

Postprzez scofi 24 Lis 2014, 16:18

Marquss napisał(a):nie :D jak jest fragmentacja 50% to zmniejszylo tylko do 40% zamiast do calkowitego zera a na dysku jest jakies 20% wolnego msc gdzie spokojnie program moze pracowac i lokowac pliki.


nie rozumiesz tak prostego pytania więc pc nie jest ci wogóle potrzebny, :D a te 10% to pewnie być może masz we flaszce po opróżnieniu jej stąd widzisz coś czego nie powinieneś widzieć :)
scofi
 



Który program do defragmentacji dysku polecacie ?

Postprzez Marquss 24 Lis 2014, 16:36

pliki pofragmentowane? cos to Ci mowi? jasniej nie umiem :)
Image
Computers can never replace human stupidity.
Awatar użytkownika
Marquss
~user
 
Posty: 460
Dołączenie: 27 Sty 2004, 23:26
Miejscowość: Rzeszów
Pochwały: 4



Który program do defragmentacji dysku polecacie ?

Postprzez Marquss 17 Gru 2014, 18:32

nie moge dytowac wiec pisze nowego.

mialem problemy z tym Auslogics z jednego powodu. mialem zablokowany przez system ukryty plik $sDATA czy jakos tak dokladnie nie wiem systemoy plik juz nie wiem po co ktory wazyl az 250 mb i nie dalo sie go ruszyc rozmieszczony w roznych lokacjach partycji wiec dlatego wieksze pliki nie mogly sie "pomiescic". po sformatowaniu tejze partycji i wgraniu na nowo wszystkich poprzednich plikow program poradzil sobie wysmienicie :)
Computers can never replace human stupidity.
Awatar użytkownika
Marquss
~user
 
Posty: 460
Dołączenie: 27 Sty 2004, 23:26
Miejscowość: Rzeszów
Pochwały: 4



Który program do defragmentacji dysku polecacie ?

Postprzez marcin19 18 Gru 2014, 12:49

Marquss napisał(a):Auslogic Disk Defrag

Serio taki dobry? Mam partycje i tam pliki duze pliki po 2, 3, 4 GB filmy muzyka gry i ten program w ciagu 3-4 min zrobil cala defragmentacje tylko ze z ponad 50% zostalo 40 pare % fragmentacji. w ogole nie ruszyl kilku duzych plikow. (jakies 20% dysku jest wolne). polowa klastrow na czerwono i to ma byc dobry program? nie rozumiem o co chodzi. uzywam OO Defrag i wszystko ladnie scala.

W Auslogic Disk Defrag jest tez opcja defrag & optimize
W OO Defrag zapewne z automatu uzywa tej opcji, wiec nie dziw sie, jesli nie korzystasz z wszystkich opcji programu
Podpis:
Opcjonalny podpis, który może pojawiać się na dole Twoich wiadomości.
marcin19
~user
 
Posty: 921
Dołączenie: 01 Lip 2006, 11:43
Pochwały: 22



Który program do defragmentacji dysku polecacie ?

Postprzez Marquss 18 Gru 2014, 13:26

oswieciles mnie, brawo... tak na serio to doskonale wiem ze jest taka opcja. znam angielski. robie co tydzien defragmentacje. uzywam/uzywalem OO Defraga. akurat tak sie zlozylo ze z jakis przyczyn w ciagu tygodnia powstal ten plik $sdata czy jakso tak poprzez czeste dzialania na tej partycji (nie wiem na tym sie nie znam) ktory blokowal poprawne dzialanie programu bo OO Defrag tez sie z tym nie uporal. za pewne zwiazane to bylo z logfile i MFT.

zdziwilem sie ze wychwalany program slabo zadzialal a okazalo sie ze zaden by tego problemu nie przeskoczyl.
Computers can never replace human stupidity.
Awatar użytkownika
Marquss
~user
 
Posty: 460
Dołączenie: 27 Sty 2004, 23:26
Miejscowość: Rzeszów
Pochwały: 4



Który program do defragmentacji dysku polecacie ?

Postprzez Darom 23 Gru 2014, 22:21

Ja dziś użyłem program Auslogics Disk Defrag i jak włączyłem sobie defragmentacje to mimo iż na dysku D: mam 7,32 GB muzyki w postaci plików mp3 i 3.91 GB zdjeć to odrazu po włączeniu Defragmentacji pojawił się napis "Defragmentacja zakonczona" i zaczął tylko defragmentować dysk C: z windowsem XP, która zajęla mu jakieś niecałe 2 minuty.
A tak wygląda screen po skończonej defragmentacji. Mam wersje 3.6.1.0 - Kto mi coś doradzi ? czy to jest prawidłowe działanie programu ? No i czym moge oczyścić dysk z tego wszystkiego co zajmuje mi nie potrzebne miejsce ? bo ccleaner w wersji v4.15.4725 tego nie usuwa.
Image
Darom
~user
 
Posty: 663
Dołączenie: 23 Sie 2008, 18:00
Miejscowość: Tarnów/Kraków



Poprzednia

Powróć do Programy

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: wuwunibs oraz 15 gości