• Ogłoszenie:

Vera crypt i skrypt uruchaiający montowanie zaszyfrowanej pa

Wszystko odnośnie systemów z rodziny Microsoft

Vera crypt i skrypt uruchaiający montowanie zaszyfrowanej pa

Postprzez Łowca Androidów 04 Paź 2020, 19:24

reklama
Witam.
Mam problem, chodzi o Vera Crypt i montowanie zaszyfrowanej partycji.
Mam skrót na pulpicie uruchamiający mi od razu okienko gdzie woła o hasło do zaszyfrowanej partycji, wygląda jak poniżej:
"C:\Program Files\VeraCrypt\VeraCrypt.exe" /q background /l X /e /m rm /m ts /v "\Device\Harddisk1\Partition2"
Niestety, któryś z przełączników powoduje problemy.
Jednym z objawów jest fakt, że kiedy klikam delete na jakimkolwiek pliku mam zapytanie "czy na pewno chcę trwale usunąć plik", czyli chce usuwać z pominięciem kosza.
Jeśli zamontuję tą partycję uruchamiając program Vera Crypt i wybierając montowanie z urządzenia, a nie z poziomu skrótu wówczas kliknięcie delete na pliku powoduje zapytanie czy chcę przenieść plik do kosza, czyli tak jak powinno być.
Dodatkowo kiedy montuję tą partycję ze skrótu wszelkie rozpakowywanie, pakowanie, usuwanie archiwów przebiega bardzo wolno, kopiowanie plików również, bywa, że pasek postępu dojdzie do 99% i tak potrafi wisieć nawet 3, 4 minuty, to samo przy wypakowywaniu czy nawet przenoszeniu plików z folderu do folderu i to na tym samym dysku, tej samej partycji.
Kiedy zamontuję partycję z poziomu programu Vera Crypt wszystko przebiega prawidłowo, szybko i bez takich dziwnych oczekiwań na zakończenie akcji.
Byłbym wdzięczny za pomoc, co zmienić w skrócie, który przełącznik usunąć lub zmienić?
Taki skrót jest badzo wygodny, znacznie szybciej można sobie podmontować partycję.
Dodatkowo kiedy zamontuję zaszyfrowaną partycję ze skrótu to we właściwościach kosza nie ma tej partycji na liście, nic więc dziwnego, że po kliknięciu delete nie ma komunikatu o usunięciu pliku do kosza, jeśli zamontuję ją z poziomu programu, partycja się pojawia
Kobiety nie zmienisz, możesz zmienić kobietę, ale to nic nie zmieni.

nie potrafie znaleźć darmowego programu który byłby za darmo
---------------------------------------------------------------------------------------
sprawdź czy na systemie jest system
Awatar użytkownika
Łowca Androidów
»ekspert
»ekspert
 
Posty: 2136
Dołączenie: 11 Kwi 2014, 13:03
Pochwały: 105



Powróć do System Windows

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości