• Ogłoszenie:

Tworzenie ramek w proshow producer

Poradniki o tematyce programy.

Tworzenie ramek w proshow producer

Postprzez ProShowFan 18 Wrz 2012, 23:13

reklama
W tym poradniku pokażę, jak w praktyce wykorzystać różne opcje i ustawienia wymagane do tworzenia ramek.
Zaczynamy od wyboru zdjęcia. Wstawiamy je do kolejnych pięciu slajdów. W moim przykładzie rozmiar zdjęcia ustawiłem na 90%. Czas każdego ze slajdów wynosi 4 sekundy, a czas każdego przejścia – 1 sekunda.
zrzut 1.JPG

Slajd 1
Przestąpimy teraz do ustawień poszczególnych slajdów. W pierwszym slajdzie umieścimy nasze zdjęcie w tradycyjnej białej ramce. Dwukrotnie klikamy na slajd otwierając okno Slide Options (Opcje slajdu) i przechodzimy do zakładki Layers (Warstwy), a w niej do karty Editing (Edycja).
zrzut 2.JPG

Zaznaczamy teraz pole [OFF] w panelu Outline (Obramowanie), ustawiamy kolor biały, a wielkość (Size) na 5.
zrzut 4.JPG
zrzut 4.JPG (4.59 KiB) Obejrzany 16760 razy

Aby ustawić kolor klikamy przycisk Set (Ustaw).
zrzut 3.JPG
zrzut 3.JPG (23.87 KiB) Obejrzany 16760 razy

Pamiętajmy, że ProShow Producer domyślnie tworzy ramkę z lekko zaokrąglonymi rogami.

Slajd 2
Na drugim slajdzie umieścimy białą ramkę przy użyciu opcji Vignette (Winieta). W przeciwieństwie do funkcji Outline, używając winiety mamy o wiele więcej możliwości. Pamiętajmy, że po użyciu opcji Vignette, ProShow Producer zmniejsza rozmiar oryginalnego zdjęcia do tworzonego efektu. Tak więc, im większy rozmiar winiety, tym więcej obrazu zostaje "obcięte".
Podobnie, jak w pierwszym slajdzie przechodzimy do karty Editing (Edycja). W panelu Editing Tools (Narzędzia edycyjne) zaznaczamy pole wyboru Vignette, a następnie klikamy przcisk Vignette, by otworzyć okno edycyjne winiety.
W otwartym oknie po lewej stronie znajduje się nasze zdjęcie, a po prawej dostępne opcje ustawień zgrupowane w kilku panelach. Zapoznajcie się z poszczególnymi opcjami rozwijalnych list panelu Vignette Type (Typ wieniety). Będzie to procentować w łatwiejszym doborze przyszłych możliwości. Teraz pozostaje ustawić wszystkie zmienne dokładnie tak, jak na zrzucie poniżej.
zrzut 5.JPG
zrzut 5.JPG (19.87 KiB) Obejrzany 16760 razy

Zauważcie, jak zmienia się zdjęcie w lewej części okna. Jeśli wszystko jest poprawne klikamy przycisk [OK].

Slajd 3
Otwieramy okno Slide Options dla trzeciego slajdu i również przechodzimy do karty Editing. Tu również zaznaczamy pole wyboru winiety i klikamy przycisk Vignette. Zrobimy teraz winietę z zaokrąglonymi rogami. W panelu Vignette Typ (Typ winiety) ustawienia Shape (Kształt) i Type (Typ) pozostawiamy takie same, jak w slajdzie drugim. Teraz ustawmy Vignette Size (Rozmiar winiety) na 10, Border Size (Rozmiar ramki) na 0, a Corner Size (Wielkość narożnika) na 5. Opcje Fill Corners (Wypełnij narożniki) i Solid Borders (Jednolite krawędzie) pozostawiamy wyłączone.
zrzut 6.JPG
zrzut 6.JPG (19.5 KiB) Obejrzany 16760 razy

Wszystko zatwierdzamy klikając [OK].

Slajd 4
Otwieramy okno Slide Options dla czwartego slajdu i przechodzimy do karty Edycja tak, jak poprzednio. Zaznaczamy opcję winiety i klikamy przycisk Vignette. Utworzymy teraz standardowo wyglądającą winietę z przezroczystym tłem. Skopiujcie wszystkie ustawienie zgodnie z poniższym rysunkiem. Zwróćcie uwagę, że w panelu Vignette Type (Typ winiety) zmieniłem ustawienie Type (Typ) na Transparent, czyli przezroczystość.
zrzut 7.JPG
zrzut 7.JPG (19.83 KiB) Obejrzany 16760 razy

Zmiany zatwierdzamy klikając przycisk [OK].

Slajd 5
Tak jak poprzednio otwieramy okno Slide Options i przechodzimy do karty Editing. Ponownie otwieramy okno winiety klikając przycisk Vignette w panelu Editing Tools. W naszym ostatnim przykładzie utworzymy eliptyczną winietę z pełnego koloru. Skopiujcie ustawienia zgodnie z zamieszczonym poniżej zrzutem i zatwierdźcie zmiany klikając przycisk [OK].
zrzut 8.JPG
zrzut 8.JPG (19.13 KiB) Obejrzany 16760 razy

Po ustawieniu ramek w każdym slajdzie, wasza lista slajdów powinna wyglądać następująco:
zrzut 9.JPG

Teraz, gdy poznaliście możliwości dostępne dla dodawania ramek przy użyciu Vignette Options (Opcje winiety), możecie poeksperymentować i stworzyć inne efekty.

Autor postu otrzymał pochwałę
Załączniki
zrzut 1.JPG
Awatar użytkownika
ProShowFan
~user
 
Posty: 7
Dołączenie: 09 Wrz 2012, 22:50
Pochwały: 7Powróć do Programy

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 4 gości