• Ogłoszenie:

Tutorial "gazetowy" - photoshop | efekt gazety - photoshop

Poradniki związane z tworzeniem i edycją grafiki.

Tutorial "gazetowy" - photoshop | efekt gazety - photoshop

Postprzez Aglolga 04 Lip 2010, 14:50

reklama
Witam. Dzisiaj podzielę się sposobem na stworzenie "gazety" w Photoshopie:
Image
Na początek otwieramy jakiekolwiek zdjęcie (najlepiej naszego autorstwa :wink: )
Ja swoje pomniejszyłam do rozmiaru 300x225. Możesz to zrobić klikając obrazek->wielkość obrazka. Pamiętaj aby mieć zaznaczone "zachowaj proporcje". Inaczej zdjęcie może nam się nieco "rozjechać".
Image
Teraz aby dodać efekty do naszego zdjęcia klikamy na obrazek prawym przyciskiem myszy i "powiel warstwę", zatwierdzamy. Teraz "dodaj styl warstwy" (ta literka f w kółku) oraz "nałożenie wzorka". Wybieramy "papier szary" i ustawiamy tak jak na obrazku:
Image
Teraz nasze zdjęcie wygląda nieco inaczej, ale do efektu końcowego nieco mu jeszcze brakuje. Znowu powielamy warstwę i dodajemy styl warstwy. Tym razem nałożenie gradientu i ustawiamy takie opcje:
Image
Teraz pozostaje nam tylko przerobić je na czarno-białe. W tym celu klikamy obrazek->dopasuj->usuń kolor (lub shift+ctrl+u)
Efekt:
Image
Zdjecie jest już gotowe więc pora zabrać się za naszą "gazetę".
Otwieramy nowy dokument; plik->nowy i ustawiamy jaki rozmiar chcemy. Ja wybrałam 600x400. Powielamy warstwę. Teraz pora na efekty. Na początek "nałożenie wzorka". Ja dodałam tego samego co poprzednio. W tym samym oknie zaznaczamy "blask wewnętrzny" i ustawiamy:
kolor: A5A594
Image
oraz "cień wewnętrzny":
Image
Zaznaczamy teraz nasze zdjęcie tak aby było na wierzchu i klikamy na "przesunięcie"
Image
Teraz przesuwamy nasze zdjęcie na powstałe poprzednio tło "gazety" oraz dodajemy tekst; taki jaki chcemy. Czcionka Times New Roman; kolor 21201D
Dla efektu można dodać także linię takiego samego koloru co tekst.
Image
Aby nadać jej niec pożółkły kolor klikamy obrazek->dopasuj->wariacje, a następnie cienie 2x żółty, półcienie 1x czerwony oraz nasycenie o jedno bladsze.
Efekt:
Image
Nadal wydaje się jakoś blado. Aby nieco ulepszyć powielamy warstwę i dodajemy wzorek z papieru kolorowego:
Image
Podstawa gazety jest już zrobiona. Teraz możemy użyć swojej kreatywnosci i poprzerabiać ją wedle uznania np. przyciemniając ją lub rozjaśniając (w wariacjach); "rozlewając kawę" przy pomocy pędzla "Wet media brushes"; krycie ok. 40%; kolor ciemnobrązowy
Image
Możemy także "położyć" agrafkę. Ja swoją wzięłam ze strony http://www.wynalazki.mt.com.pl/joomla/images/stories/gify/agrafka.gif. Jest już bez tła.
Oraz "przykleić" taśmę klejącą - prostokąt o kolorze ACACAC ->dodaj styl warstwy->obrys->wielkość 1->kolor FFFFFF. Krycie całego prostokąta 50%. Aby obrócić należy kliknąć na "przeniesienie" oraz zaznaczyć "pokaż obwodnię", chwycić za któryś z rogów i przesunąć.
Oto mój efekt końcowy:
Image
W razie pytań - śmiało! :wink:

Pochwały przyznane za posta: 9
Aglolga
~user
 
Posty: 1
Dołączenie: 04 Lip 2010, 13:27
Pochwały: 9



Powróć do Grafika

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości