• Ogłoszenie:

Szybkie pytanie usb

Dyskusje na tematy związane z problemami sprzętowymi - komputery, podzespoły, akcesoria... oraz sprzęt RTV

Szybkie pytanie usb

Postprzez gabriella11 28 Lip 2018, 04:35

reklama
Witam wszystkich po dłuzszej przerwie :wink:

Parę dni temu w komputerze przestala działac myszka ( na USB), zmienialam gniazda etc. ale w końcu uznałam, że się zepsuła, wiec kupiłam nową.
Dzisiaj dla odmiany przestała działać klawiatura ( też na USB)... zmieniam gniazda, ale pojawia się komunikat, że system windows nie może wykryć urządzenia. Klawiatura działała cały czas OK. Resety nie pomagają, klawiatura zaczyna po nich mrugać, ale gdy system sie załaduje wszystko gaśnie i znów nie wykrywa urządzenia.
Czy USB może robić jakiś zwarcia? Nie sądzę, żeby się faktycznie zepsuła...
Może to jakiś wirus? ale nie mogę zrobić loga ani niczego podobnego, bo nie działa klawiatura ...

Bardzo proszę o jakąś wskazówkę, z góry dziękuję.
gabriella11
~user
 
Posty: 1
Dołączenie: 28 Lip 2018, 04:25



Szybkie pytanie usb

Postprzez zetpe 05 Lis 2019, 15:59

Zacznijmy od tego czy to laptop czy stacjonarka. Jeżeli stacjonarka możliwości jest wiele, ale dwie są najbardziej prawdopodobne. Zasilacz się kończy i nie daje już wystarczającej ilości "soku" na linni 5V. Druga opcja mogąca iść w parze lub być pochodną pierwszej, uszkodzone kondensatory na płycie głównej (obejrz płytę i zobacz czy kondensatory nie są wypukłe lub co gorsza wylane). Jeżeli to laptop sprawa jest trochę bardziej skomplikowana.
Proc: Intel Core I7 4770 3,4GHz + Corsair Hydro H60
Płyta: Gigabyte Z97X Gaming3
RAM: Samsung 1600 MHz 2 X 8 GB + Geil Cyclone
Pamięć masowa:
2 X SSD ADATA Premier SP550 (RAID 0)
2 X ST1000DM003 1TB (RAID0)
ADATA SP550 (2G2420101015)
PSU: OCZ Mod Xtream 600 W
GPU: Gigabyte Geforce GTX 1060 Windforce OC 3GB
Buda: Silentium PC Regnum RG4T
zetpe
~user
 
Posty: 67
Dołączenie: 17 Mar 2011, 12:40
Pochwały: 1



Szybkie pytanie usb

Postprzez hagis67346 15 Cze 2020, 09:41

gabriella11 napisał(a):Witam wszystkich po dłuzszej przerwie :wink:

Parę dni temu w komputerze przestala działac myszka ( na USB), zmienialam gniazda etc. ale w końcu uznałam, że się zepsuła, wiec kupiłam nową.
Dzisiaj dla odmiany przestała działać klawiatura ( też na USB)... zmieniam gniazda, ale pojawia się komunikat, że system windows nie może wykryć urządzenia. Klawiatura działała cały czas OK. Resety nie pomagają, klawiatura zaczyna po nich mrugać, ale gdy system sie załaduje wszystko gaśnie i znów nie wykrywa urządzenia.
Czy USB może robić jakiś zwarcia? Nie sądzę, żeby się faktycznie zepsuła...
Może to jakiś wirus? ale nie mogę zrobić loga ani niczego podobnego, bo nie działa klawiatura ...

Bardzo proszę o jakąś wskazówkę, z góry dziękuję.


Cześć kolego, udało ci się z tym wyjść?

Pozdrowienia,
Joshua Genin
Ostatnio edytowany przez ToServeAndProtect, 15 Cze 2020, 10:03, edytowano w sumie 1 raz
Powód: nie kopiemy, jak masz podobny problem to załóż nowy temat
hagis67346
~user
 
Posty: 1
Dołączenie: 15 Cze 2020, 09:12




Powróć do Hardware

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: kaicen oraz 16 gości