• Ogłoszenie:

Spyhunter wraca do łask na programosy?

Opinie, sugestie, pomysły odnośnie strony oraz Forum Programosy.
Tutaj również znajdziesz ważne informacje od zarządu Forum.

Spyhunter wraca do łask na programosy?

Postprzez Garu 05 Kwi 2016, 02:07

reklama
Do niedawna ten szkodliwy program był blokowany na programosy. Widzę właśnie nową wersję aplikacji i nic nie jest zablokowane. Znowu będzie wysyp infekcji.
Image
Człowiek widzi rzeczy, jakimi są i oby to była prawda.
Awatar użytkownika
Garu
~user
 
Posty: 538
Dołączenie: 11 Kwi 2013, 14:52
Pochwały: 17



Spyhunter wraca do łask na programosy?

Postprzez AdamPL234 05 Kwi 2016, 06:18

Pewnie producenci SpyHuntera mszczą sie na bleepingcomputer zarówno jak i na nas wszystkich z programosów bo developerzy myślą że ich soft nas przekona skoro SpyHunter jest w rzeczywistości fałszywym uzupełnieniem antywirusowym. Mam nadzieje że inni użytkownicy również czytają ten post z tematem o nowym powrocie SpyHuntera na niektóre strony internetowe.
AdamPL234
~user
 
Posty: 261
Dołączenie: 15 Sie 2015, 14:36
Pochwały: 4



Spyhunter wraca do łask na programosy?

Postprzez Garu 05 Kwi 2016, 11:06

Niech ktoś tylko wyjaśni, dlaczego na virus total online, ta cholera spyhunter jest czysta, jak łza? Wszystkie pokazane ponad 50 antywirusy, to dno kompletne? Kto tu dostał został przekupiony?
Drugie pytanie - ile można zarobić na promocji zawirusowanego programu? Tu na portalu?
Człowiek widzi rzeczy, jakimi są i oby to była prawda.
Awatar użytkownika
Garu
~user
 
Posty: 538
Dołączenie: 11 Kwi 2013, 14:52
Pochwały: 17



Spyhunter wraca do łask na programosy?

Postprzez ToServeAndProtect 05 Kwi 2016, 11:34

Garu, wiesz. za reklamę zapłaci grosza a zyski z tego, że ktoś użyje tego softu mogą znacznie przerosnąć wielokrotnie wydatek na reklamę
| MSI X470 GAMING PLUS | AMD Ryzen 7 2700 | Kingston HyperX DDR4 Fury Black 16GB | PNY GeForce GTX 1080 XLR8 8GB GDDR5X | AOC Q3279VWFD8 31.5" + IIYAMA ProLite E2407HDS 24" |
| SSD Samsung 860 Evo 512GB + SSD Samsung 830 128GB + SSHD Seagate 2TB + WD Caviar Blue 650GB + WD Caviar Green 1TB | Powered by Supremo FM2 Gold 750W |

Image

Image
Awatar użytkownika
ToServeAndProtect
»ekspert
 
Posty: 14516
Dołączenie: 12 Maj 2006, 16:36
Miejscowość: Warszawa
Pochwały: 461



Spyhunter wraca do łask na programosy?

Postprzez Garu 05 Kwi 2016, 12:05

Ale to para Noja. No, ja rozumiem kombinacje, żeby odblokować szkodliwy program, ale należy się info, a nie, po cichu i skrycie. Fe!
Człowiek widzi rzeczy, jakimi są i oby to była prawda.
Awatar użytkownika
Garu
~user
 
Posty: 538
Dołączenie: 11 Kwi 2013, 14:52
Pochwały: 17



Spyhunter wraca do łask na programosy?

Postprzez XMan 1 05 Kwi 2016, 13:18

Dla mnie to jest dziwne jeżeli taki program jest "wciskany"
a tym czasem odradzany na forum CCleaner :?:
Z tego widać że liczy się tylko biznes a nie ludzka krzywda :(
Nie toleruję wulgaryzmu, chamstwa oraz kłamstwa.
"Mniej adrenaliny, więcej endorfin"

Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
XMan 1
~user
 
Posty: 681
Dołączenie: 11 Paź 2013, 20:39
Miejscowość: PL
Pochwały: 40



Spyhunter wraca do łask na programosy?

Postprzez MaTi 05 Kwi 2016, 15:02

Program w antywirusach nie wykazał niebezpiecznych oznak dlatego został wstawiony z powrotem do naszej bazy. Jednak nie będziemy ryzykować i pobieranie zostało z powrotem zablokowane. Dziękuję za info.
Awatar użytkownika
MaTi
@admin
 
Posty: 3620
Dołączenie: 31 Paź 2003, 14:22
Miejscowość: Dąbrowa Górnicza
Pochwały: 206



Spyhunter wraca do łask na programosy?

Postprzez krystian3w 06 Kwi 2016, 16:39

Garu napisał(a):Niech ktoś tylko wyjaśni, dlaczego na virus total online, ta cholera spyhunter jest czysta, jak łza? Wszystkie pokazane ponad 50 antywirusy, to dno kompletne? Kto tu dostał został przekupiony?


Instalator ma zaszyfrowane pliki jakąś metodą, dlatego na VT wygląda plik na czysty.
Awatar użytkownika
krystian3w
~user
 
Posty: 230
Dołączenie: 25 Sie 2015, 12:27
Miejscowość: Śląskie
Pochwały: 11



Spyhunter wraca do łask na programosy?

Postprzez Garu 06 Kwi 2016, 18:04

Antywirusy są bezradne i za głupie na nieznane szyfrowanie, czy mają interes przepuszczać taki instalator jako czysty? Raczej to drugie, że antywirusy ubabrane są w błocie po uszy. Znane jest potencjalne zagrożenie spuhuntera i behawioralny skan musiałby określić zagrożenia.
Ujmę to tak - jeśli kaspersky, czy comodo przepuszczają konkretnego wirusa, to mają w tym interes. Przykładowy SoftActivity Keylogger z programosy:
https://www.virustotal.com/pl/file/ab3db03c16db930ecf0639204c79cf3f6625c75ecd4567e564770f5b20909cef/analysis/
następne g.
Człowiek widzi rzeczy, jakimi są i oby to była prawda.
Awatar użytkownika
Garu
~user
 
Posty: 538
Dołączenie: 11 Kwi 2013, 14:52
Pochwały: 17



Spyhunter wraca do łask na programosy?

Postprzez MaTi 06 Kwi 2016, 19:40

Garu napisał(a):Przykładowy SoftActivity Keylogger z programosy:
https://www.virustotal.com/pl/file/ab3d ... /analysis/
następne g.


Hmmm, no u mnie jest czysto, sprawdziłem ten program i wkleiłem link do analizy, który podany jest na programosy i jest taki wynik:
https://www.virustotal.com/pl/url/e932d642186a6de0953a26da79ac638e35e475c50343d6bc71e8a8b4da06a8ba/analysis/1459964340/
Awatar użytkownika
MaTi
@admin
 
Posty: 3620
Dołączenie: 31 Paź 2003, 14:22
Miejscowość: Dąbrowa Górnicza
Pochwały: 206



Spyhunter wraca do łask na programosy?

Postprzez Garu 06 Kwi 2016, 21:31

A co ma piernik do wiatraka? Skanowałem pobraną aplikację, z nie url!
A zresztą jest jakiś inny url z linka producenta w opisie programu: https://www.virustotal.com/pl/url/da8a38f29c223513ce7efc62cc8126a483fd360cc27022a5abf199f95c2e4138/analysis/

Ja wiem, że ten program do pobrania jest na innych portalach i ma te same wskazania. Ale jest niebezpieczny i działa, śledzi w ukryciu. Renomowane antywirusy na niego nie wskazują, że to trojan.
Przekupstwo, albo słaba wykrywalność. W tym problem.
Człowiek widzi rzeczy, jakimi są i oby to była prawda.
Awatar użytkownika
Garu
~user
 
Posty: 538
Dołączenie: 11 Kwi 2013, 14:52
Pochwały: 17



Spyhunter wraca do łask na programosy?

Postprzez apg2312 06 Kwi 2016, 22:35

Garu, bez urazy, ale przebijasz Toma Clany'ego i Michaela Crichtona. Powinieneś spróbować swoich sił na polu literackim, na technotrillery jest cały czas moda. A ty wszędzie widzisz zagrożenia, i snujesz spiskową teorię dziejów. Wyjdź na szersze wody, jeszcze na tym zarobisz :D
Masz jakieś problemy z programem ? To go po prostu nie pobieraj i nie instaluj. A nie marnuj swojego i innych czasu wypisując niestworzone historie.
Bo wierzyć mi się nie chce, że robisz to na trzeźwo, nie po alkoholu, dopalaczach czy jakiejś innej legalnej czy zakazanej używce.
No chyba, że to jakaś schizofrenia i mania prześladowcza ;)
Adam

I have no right to ask this of any of you... but will you follow me...one last time ?

QuadCore Intel Core i7-6700K/Asus Z170 Pro Gaming/4x4GB Kingston HyperX Fury Black 2400/Gigabyte RTX 3060 VISION OC 12 GB/SSD Patriot VIPER VPN100 256GB M.2 PCIe x4 NVMe + SSD Plextor M6S 128GB SATA3 + Toshiba P300 1TBB/HL-DT-ST DVDRAM GH24NSB0/Philips 240V5QDSB/OCZ ZS 550W
Awatar użytkownika
apg2312
~user
 
Posty: 1308
Dołączenie: 29 Lip 2008, 20:09
Miejscowość: هورشاو
Pochwały: 85



Spyhunter wraca do łask na programosy?

Postprzez Garu 06 Kwi 2016, 23:19

Nie mam urazy. Widzę, że wszystkie portale oferujące szkodliwe aplikacje, z pewnych sponsorowanych względów, po prostu by się nie utrzymały gdyby przestały je oferować. Wyginęłyby. Przynajmniej widzę w tym jakieś uparte trzymanie się rynku.

apg2312 - czy wyczytałeś że:
W temacie poruszyłem sprawę spychuntera i jego obecność tutaj.
Poruszyłem sprawę, że antywirusy nie widzą problemów ze spyhunterem. A jest to ewidentnie szkodliwa aplikacja. Nawet renomowane antywirusy są ślepe na ewidentne wirusy. Z jakichś przyczyn to się dzieje. Podałem przykłady.

Nie mi walczyć z wiatrakami. Ale ci, co odwracają kota ogonem, robią antyreklamę.
Ale nie gryź złośliwością w tyłek.
Człowiek widzi rzeczy, jakimi są i oby to była prawda.
Awatar użytkownika
Garu
~user
 
Posty: 538
Dołączenie: 11 Kwi 2013, 14:52
Pochwały: 17



Spyhunter wraca do łask na programosy?

Postprzez apg2312 07 Kwi 2016, 00:09

Garu napisał(a):Widzę, że wszystkie portale oferujące szkodliwe aplikacje, z pewnych sponsorowanych względów, po prostu by się nie utrzymały gdyby przestały je oferować

To ile dostałem od twórców Spyhuntera ? No, konkretnie - kwota i dowody na to. Bo to ja osobiście z powrotem wrzuciłem ten program na serwis.
Albo masz dowody na swoje chore teorie, albo to pomówienie. A za pomówienie możesz ładnie beknąć...pewnie o tym wiesz ?
Art 212 KK § 2 :
Kod: Zaznacz wszystko
Art. 212.
§ 1. Kto pomawia inną osobę, grupę osób, instytucję, osobę prawną lub jednostkę organizacyjną nie mającą osobowości prawnej o takie postępowanie lub właściwości, które mogą poniżyć ją w opinii publicznej lub narazić na utratę zaufania potrzebnego dla danego stanowiska, zawodu lub rodzaju działalności,
podlega grzywnie, karze ograniczenia albo pozbawienia wolności do roku.
§ 2. Jeżeli sprawca dopuszcza się czynu określonego w § 1 za pomocą środków masowego komunikowania,
podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.
§ 3. W razie skazania za przestępstwo określone w § 1 lub 2 sąd może orzec nawiązkę na rzecz pokrzywdzonego, Polskiego Czerwonego Krzyża albo na inny cel społeczny wskazany przez pokrzywdzonego.
§ 4. Ściganie przestępstwa określonego w § 1 lub 2 odbywa się z oskarżenia prywatnego.

http://prawnikow.pl/porady-prawne/prawo-karne-i-wykroczenia/219308,Pomowienie-przestepstwo-z-art-212-kk.html


Garu napisał(a):A jest to ewidentnie szkodliwa aplikacja

To ty tak uważasz. Może nawet masz rację...tylko co z tego ?
Jedyne, co mogę ci odpisać, to stare przysłowie :
"psy szczekają, karawana jedzie dalej"

Garu napisał(a):Ale nie gryź złośliwością w tyłek.

Na pieszczotę, to trzeba zasłużyć :P
Adam

I have no right to ask this of any of you... but will you follow me...one last time ?

QuadCore Intel Core i7-6700K/Asus Z170 Pro Gaming/4x4GB Kingston HyperX Fury Black 2400/Gigabyte RTX 3060 VISION OC 12 GB/SSD Patriot VIPER VPN100 256GB M.2 PCIe x4 NVMe + SSD Plextor M6S 128GB SATA3 + Toshiba P300 1TBB/HL-DT-ST DVDRAM GH24NSB0/Philips 240V5QDSB/OCZ ZS 550W
Awatar użytkownika
apg2312
~user
 
Posty: 1308
Dołączenie: 29 Lip 2008, 20:09
Miejscowość: هورشاو
Pochwały: 85



Spyhunter wraca do łask na programosy?

Postprzez MaTi 07 Kwi 2016, 09:25

Garu napisał(a):A co ma piernik do wiatraka? Skanowałem pobraną aplikację, z nie url!
A zresztą jest jakiś inny url z linka producenta w opisie programu: https://www.virustotal.com/pl/url/da8a3 ... /analysis/
No raczej jest to dość istotne bo to nie jest wykaz zagrożeń z pliku, który podajemy na programosy. Nie wiem skąd go miałeś. Ten nasz, który jest w bazie programosy prowadzi do strony producenta i z tego co widać jest czysty - tak wykazuje virustotal. Więc pisząc
Garu napisał(a):Przykładowy SoftActivity Keylogger z programosy:
powinieneś raczej podać link, który my podajemy na stronie, no chyba, że miałeś po prostu na myśli nazwę tego programu.
Garu napisał(a):Widzę, że wszystkie portale oferujące szkodliwe aplikacje, z pewnych sponsorowanych względów, po prostu by się nie utrzymały gdyby przestały je oferować. Wyginęłyby. Przynajmniej widzę w tym jakieś uparte trzymanie się rynku.
11 tys plików w bazie nie da się sprawdzić poprzez instalacje i użytkowanie przez kilka tygodni i obserwowanie czy oby na 100% dany program nic nie robi. Musiałoby być 11 tys pracowników i każdy musiałby obserwować 1 program - wykonalne? My możemy tylko sprawdzać antywirusami czy one coś wykazują i podczas instalacji czy nasz antywirus nie wykazuje zagrożeń. Jeżeli chodzi o branie pieniędzy od producentów za umieszczanie jakiegoś programu w bazie to przesadzasz, a jak jeszcze sugerujesz, że syfiastego programu to już w ogóle (zdecydowanie przesadzasz)... Takie praktyki nie mają miejsca. Też nie wydaje mi się, żeby jakiś producent przepuszczał celowo jakiś program, który jest syfem - po prostu ich skanery najwidoczniej są krok do tyłu.

No i Panowie, nie ma co się obrażać, oskarżać i dogryzać sobie, fajnie podyskutować, ale róbmy to na poziomie, a nie jak małe, obrażające i sfochowane dziewczynki :)
Awatar użytkownika
MaTi
@admin
 
Posty: 3620
Dołączenie: 31 Paź 2003, 14:22
Miejscowość: Dąbrowa Górnicza
Pochwały: 206



Spyhunter wraca do łask na programosy?

Postprzez apg2312 10 Kwi 2016, 18:54

Krótki dopisek, specjalnie dla dla naszego łowcy sensacji.
http://www.bleepingcomputer.com/announcement/frivolous-lawsuits/help-bleepingcomputer-defend-freedom-of-speech/
Tak w normalnym kraju kończy się oczernianie i anrtyreklama.
Sąd prawdopodobnie nie będzie rozpatrywał, czy Spyhunter jest szkodliwy, czy nie jest - bo też sąd nie jest od tego, ani nie w tej sprawie jest złożony wniosek.
Więc kolego Garu - módl się, żeby nikt z Enigma Software (wydawca Spyhuntera) nie rozumiał po polsku i nie czytał Forum Programosy...
Adam

I have no right to ask this of any of you... but will you follow me...one last time ?

QuadCore Intel Core i7-6700K/Asus Z170 Pro Gaming/4x4GB Kingston HyperX Fury Black 2400/Gigabyte RTX 3060 VISION OC 12 GB/SSD Patriot VIPER VPN100 256GB M.2 PCIe x4 NVMe + SSD Plextor M6S 128GB SATA3 + Toshiba P300 1TBB/HL-DT-ST DVDRAM GH24NSB0/Philips 240V5QDSB/OCZ ZS 550W
Awatar użytkownika
apg2312
~user
 
Posty: 1308
Dołączenie: 29 Lip 2008, 20:09
Miejscowość: هورشاو
Pochwały: 85



Spyhunter wraca do łask na programosy?

Postprzez Garu 11 Kwi 2016, 01:02

Można zmienić opis programu, ale to tu pisało od bardzo długiego czasu, że pobieranie zostało wstrzymane, bo prawdopodobnie zawiera złośliwe oprogramowanie. Do tego trzeba doliczyć wszystkie tematy na forum z prośbą o usunięcie spyhuntera. Dodatkowo to tutaj doradzano "Od Spy Hunter trzymaj się z daleka - nie jest zaufany", a nawet bardzo dosadnie.
Można usunąć wiele tematów, poprawić wiele postów. Ale to na portalu był cyrk z zablokowanym spyhunterem i od lat tępienie spyhuntera na forum. Nawet opierając się na sreenach, których zostało sporo, można przypisać moją wiedzę czerpaną ze źródeł między innymi - programosy.
Czy ja byłem głupi czytając o szkodach i problemach spowodowanych przez spyhuntera? Wrabiany w nieprawdziwe tematy? To ja tępiłem na programosach spyhuntera? Ja to pisałem? : "Program nie jest możliwy do pobrania z portalu Programosy.pl ponieważ producent oprogramowania dodał do instalatora złosliwe oprogramowanie". Ce, ce, niefortunny tekst i nawet zrzucony komunikat...
W temacie formułowałem pytania bardzo oględnie. Spowodowało to zmianę opisu programy, że cacy. Za stary jestem, żeby doczekać pójście do gułagu za pytania na programosy.
No, straszny dwór.

Kiedyś do normalności trzeba wrócić.
Człowiek widzi rzeczy, jakimi są i oby to była prawda.
Awatar użytkownika
Garu
~user
 
Posty: 538
Dołączenie: 11 Kwi 2013, 14:52
Pochwały: 17



Spyhunter wraca do łask na programosy?

Postprzez MaTi 11 Kwi 2016, 01:42

Sianie paniki i niepotrzebne kłótnie. Jest wolność słowa każdy może wyrażać swoją opinie i nikt nikogo nie będzie ciągał po sądach. Zamykam temat bo nie widzę sensu jego kontynuacji.
Awatar użytkownika
MaTi
@admin
 
Posty: 3620
Dołączenie: 31 Paź 2003, 14:22
Miejscowość: Dąbrowa Górnicza
Pochwały: 206




Powróć do Użytkownicy o Programosy

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 0 gości