• Ogłoszenie:

Spolszczenie fallout 3 napisy i dubbing

Spolszczenia albo jak kto woli polskie nakładki. Poszukiwane spolszczenia, problemy ze spolszczeniami oraz możliwość dodawania spolszczeń.

Spolszczenie fallout 3 napisy i dubbing

Postprzez kajtekjr 03 Lis 2008, 20:38

reklama
jozi02 napisał(a):W falloutlauncherze, w data files, nie mogą zaznaczyć fallout3_pl.esp.
Tzn. zaznaczam i klikam ok, ale kiedy znowu wchodzę w data files, opcja ta jest odznaczona :|


Wiem o czym mówisz, że zaznaczasz, wchodzisz i jest nie zaznaczone, nie da się tego zaznaczyć na stałe.. ;) Jak zaznaczysz i odpalisz grę będziesz mieć po PL ;)
Awatar użytkownika
kajtekjr
~user
 
Posty: 8079
Dołączenie: 06 Paź 2005, 15:39
Miejscowość: Września
Pochwały: 306



Re: spolszczenie fallout 3 napisy i dubbing

Postprzez rafi9-92 03 Lis 2008, 20:40

a ja z kolei mam inny problem jak wgram to spolszczenie to bez polskich znakow dziala elegancko a jak chce zrobic polskie znaki to mi wywala do windowska odrazu ( mam Ripa od skullptury) :/ Wie ktos czemu tak sie dzieje ? ;P
rafi9-92
 
Posty: 468
Dołączenie: 11 Cze 2006, 22:55
Miejscowość: Bydgoszcz
Pochwały: 3



Re: spolszczenie fallout 3 napisy i dubbing

Postprzez bacon 04 Lis 2008, 00:16

Tak, spolszcza tez stacje radiowe. Ogolnie to swietna robota. Tekstury polskie sa niepotrzebne przeciez.

A poza tym da sie cos zrobic z napisami w pipboyu?? Chodzi o NOTATKI w zakladce DATA, nie wyswietla polskich liter ani krzakow, po prostu polskie litery sa ominiete. Ta sama sytuacja jest kiedy wlamiemy sie do jakiegos kompa, informacje sa wyswietlane bez polskich liter. Moze to kwestia zastosowanej czcionki??

No i jeszcze niektore dialogi "zachodza" na siebie, moze czcionka jest za wielka?

pzdr
bacon
~user
 
Posty: 2
Dołączenie: 04 Lis 2008, 00:03



Spolszczenie fallout 3 napisy i dubbing

Postprzez ToServeAndProtect 04 Lis 2008, 00:35

Ja nie miałem nigdzie problemów z czcionką ani w świecie gry ani pipboy'u ani w komputerach


Niestety czcionka jest za duża, po prostu trzeba gdzieś to zmienić i wydaje mi się że odpowiada za to plik Textures\Fonts\Arial_big_18.fnt tylko niestety nie umiem tego zrobić :(

a w dodatku wydaje mi się że trzeba byłoby zachować stare fonty i takie ustawienia zostawić w moich dokumentach

Kod: Zaznacz wszystko
sFontFile_4=TexturesFontsMonofonto_VeryLarge02_Dialogs2.fnt
sFontFile_6=TexturesFontsGlow_Monofonto_Vl_Dialogs.fnt
Awatar użytkownika
ToServeAndProtect
»ekspert
 
Posty: 14516
Dołączenie: 12 Maj 2006, 16:36
Miejscowość: Warszawa
Pochwały: 461



Spolszczenie fallout 3 napisy i dubbing

Postprzez bacon 04 Lis 2008, 20:09

kajtekjr może jesteś w stanie spróbować z arialem 16 żeby dialogi na siebie nie zachodziły?? Może będzie lepiej??

Tutaj to o czym pisałem wyżej, w notatkach nie ma polskich znaków...
http://republika.pl/progresja/Screen.JPG
bacon
~user
 
Posty: 2
Dołączenie: 04 Lis 2008, 00:03



Spolszczenie fallout 3 napisy i dubbing

Postprzez kajtekjr 04 Lis 2008, 20:20

bacon napisał(a):kajtekjr może jesteś w stanie spróbować z arialem 16 żeby dialogi na siebie nie zachodziły?? Może będzie lepiej??

To nie ja stworzyłem to spolszczenie ;) Ja je TYLKO znalazłem, sprawdziłem i udostępniłem.. ;) ..Nawet nie gram w ta grę.. :P

Pozdrawiam :)
Awatar użytkownika
kajtekjr
~user
 
Posty: 8079
Dołączenie: 06 Paź 2005, 15:39
Miejscowość: Września
Pochwały: 306



Spolszczenie fallout 3 napisy i dubbing

Postprzez bartczus 05 Lis 2008, 13:06

Spolszczenie napisów działają polskie znaki, wystarczy podmienić czcionki (zgodnie z instrukcją)

http://rapidshare.com/files/159901677/Fallout_3_-_Spolszczenie.rar


File size: 21,6 MB
Password: Butcher



Instrukcja:

1. Otwieramy Moje dokumenty\My Games\Fallout3 następnie otwieramy plik FALLOUT.INI i w tym pliku zmieniamy bInvalidateOlderFiles=0 na bInvalidateOlderFiles=1

2. Kopiujemy zawartość katalogu DATA do katalogu DATA w folderze gry

Podziękowania należą się użytkownikowi Butcher


Dubbing Działa bez zarzutu :D

Spolszczenie Textur zamieszczone przez janekjanek19 nie działa i działać nie będzie. (A z resztą i tak nie są potrzebne)

Autor postu otrzymał pochwałę
Awatar użytkownika
bartczus
~user
 
Posty: 13
Dołączenie: 18 Lip 2007, 20:19
Miejscowość: Wrocław
Pochwały: 2



Re: spolszczenie fallout 3 napisy i dubbing

Postprzez mpq1671 09 Lis 2008, 12:22

Mam prośbę do osoby posiadającej zarówno wersję PL, jak i ENG. (w grę nie wchodzą żadne ripy, tylko fulle z instalatorem)

Najlepszym sposobem na wyciągnięcie pełnego spolszczenia jest zrobienie pliku różnicy programem Patch Maker.

Prosił bym kogoś takiego o zainstalowanie wersji PL Fallouta 3 i nie patchowanie jej, to samo z ENG - żeby obie były w 1.0 (nie należy też crackować)

Possanie i zainstalowanie Patch Makera:
http://lix.in/-36ce91


Następnie w programie Patch Maker, po ukazaniu się wstępnego kreatora należy w 1szym okienku wskazać folder z zainstalowaną wersją ENG, a w 2gim zainstalowaną PL. Później klikamy ciągle 'Dalej', nie ma potrzeby zmieniania czegokolwiek, chyba że komuś zależy na ikonce, czy tle patchera, który zostanie utworzony x]
Na samym końcu kreator chce, żeby wskazać mu miejsce, w ktorym ma zostać zapisany patcher.
Po tym rozpocznie się może lekko długawy proces tworzenia patchera.

Sposób sprawdzony na wielu grach, z góry dzięki.

Jak już ktoś się podejmie to niech podzieli się z nami takowym patcherem poprzez rapida czy co tam lubita xP

Autor postu otrzymał pochwałę
mpq1671
~user
 
Posty: 1
Dołączenie: 09 Lis 2008, 12:04
Pochwały: 1



Spolszczenie fallout 3 napisy i dubbing

Postprzez Rixari 11 Lis 2008, 10:53

Mógłby ktoś mi podać zawartość pliku "CZYTAJ" ze spolszczenie, za które jak napisał bartczus mamy podziękować Butcher'owi? Ściągnąłem je i wszystko działa ładnie, tylko prosi o hasło, gdy chcę rozpakować "CZYTAJ"... A ponieważ plik fallout3.ini prawie niezmieniony, to gra mi się nie chce włączyć, miałem tak samo gdy przy innym spolszczeniu do Fallouta 3(dużo ich było :twisted:) źle zmieniłem tamten pliczek :)
Moje gg to 8719458 jakby co :wink:
Z góry dziękuję.
Rixari
~user
 
Posty: 3
Dołączenie: 11 Lis 2008, 10:49



Spolszczenie fallout 3 napisy i dubbing

Postprzez bartczus 11 Lis 2008, 15:07

Hasło do całego archiwum, w tym również do otwarcia pliku "CZYTAJ.TXT" to Butcher
Ten plik to instrukcja jak to spolszczenie zainstalować, ale z tego co piszesz, widzę, że nie możesz sobie z tym poradzić
A więc tak, najprościej:
Kod: Zaznacz wszystko
1. Otwierasz Główny katalog gry (tam gdzie jest plik Fallout3.exe)
2. Otwierasz to ściągnięte archiwum.
3. Przeciągasz katalog "Data" z archiwum do katalogu Gry
4. Zapyta Cię o hasło, wpisujesz Butcher
5. Wyskoczy okno z treścią "Ten folder już zawiera folder o nazwie Data" -> Klikasz wtedy "Tak na wszystkie"
6. Następnie Otwierasz "Moje dokumenty z pulpitu, wchodzisz w My Games -> Fallout3 -> Otwierasz plik "FALLOUT.INI"
7. W tym pliku Szukasz linijki "bInvalidateOlderFiles=0" (jest to dokładnie 706 linijka) i zmienasz tam na "bInvalidateOlderFiles=1"
8. Zapisujesz Plik -> Odpalasz Grę z pulpitu -> Klikasz na "DATA FILES" Zaznaczasz tam "Fallout3_PL.esp" -> Kilkasz OK, a następnie PLAY

Jeżeli ten sposób Ci nie pomoże to już nie wiem o co chodzi bo piszesz trochę niezrozumiale...

Autor postu otrzymał pochwałę
Awatar użytkownika
bartczus
~user
 
Posty: 13
Dołączenie: 18 Lip 2007, 20:19
Miejscowość: Wrocław
Pochwały: 2



Spolszczenie fallout 3 napisy i dubbing

Postprzez Rixari 11 Lis 2008, 19:48

Napiszę jaśniej:
Czy w pliku "FALLOUT.INI" nie trzeba zmienić części [Fonts]?
Rixari
~user
 
Posty: 3
Dołączenie: 11 Lis 2008, 10:49



Spolszczenie fallout 3 napisy i dubbing

Postprzez bartczus 12 Lis 2008, 01:09

Nie nie trzeba. Zmieniasz tylko to, co podałem w podpunkcie 7. i nic więcej
Awatar użytkownika
bartczus
~user
 
Posty: 13
Dołączenie: 18 Lip 2007, 20:19
Miejscowość: Wrocław
Pochwały: 2



Spolszczenie fallout 3 napisy i dubbing

Postprzez nesti 14 Lis 2008, 23:45

part 10 nie dziala cosik:-/ mozesz reupnac??
nesti
~user
 
Posty: 69
Dołączenie: 12 Wrz 2008, 13:12



Re: spolszczenie fallout 3 napisy i dubbing

Postprzez Robin96 16 Lis 2008, 12:52

Ja mam problem, a mianowicie.Przed użyciem tego spolszczenie zainstalowałem już inne.Niestety stare nie posiada innej czcionki ani PL znaków.Co trochę mnie denerwuje.Lecz nawet gdy zrobiłem wszystko co w instrukcji z tego spolszczenie to nadal mam to stare, wie ktoś może jak to naprawić ?
Robin96
~user
 
Posty: 2
Dołączenie: 16 Lis 2008, 12:48



Re: spolszczenie fallout 3 napisy i dubbing

Postprzez barkos 18 Lis 2008, 15:34

a czy ktoś z Was może mi skopiować jak dubbing uruchomić , bo mam pliki od dubbingu z innego źródła ale nie wiem jak je uruchomić
Pozdrawiam.
barkos
~user
 
Posty: 2
Dołączenie: 18 Lis 2008, 15:30



Spolszczenie fallout 3 napisy i dubbing

Postprzez bartczus 18 Lis 2008, 17:27

@barkos
Pliki zawierajće polski dubbing to "Fallout - MenuVoices.bsa" i "Fallout - Voices.bsa"
Wystarczy skopiować je do podkatalogu "Data" nadpisując oryginalne.
Powinno działać po uruchomieniu gry.
Awatar użytkownika
bartczus
~user
 
Posty: 13
Dołączenie: 18 Lip 2007, 20:19
Miejscowość: Wrocław
Pochwały: 2



Re: spolszczenie fallout 3 napisy i dubbing

Postprzez barkos 18 Lis 2008, 20:05

rzecz w tym , że podmieniając pliki po uruchomieniu gry żadnych głosów nie ma . ani angielskich ani polskich
barkos
~user
 
Posty: 2
Dołączenie: 18 Lis 2008, 15:30



Spolszczenie fallout 3 napisy i dubbing

Postprzez bartczus 19 Lis 2008, 20:42

@barkos
To najprawdopodobniej te "nowe" pliki są uszkodzone

Powinny mieć:

Fallout - MenuVoices.bsa - 1,18 GB (bajtów: 1 275 763 587)
Fallout - Voices.bsa - 885 MB (bajtów: 928 785 704)


@Robin96
Jeżeli spolszczenie nie działa również po zmianach w pliku konfiguracyjnym to jest rozwiązanie radykalne:
Spróbuj przeinstalować grę, wywalić po niej wszystkie pozostałości z "Program Files" i wywal całą konfigurację z Moich Dokumentów\My Games\Fallout3 -> wywal stamtąd wszystko oprócz katalogu "saves".
Zainstaluj Grę na nowo i jeszcze raz poprawne spolszczenie, jeżeli to nie pomoże to nie wiem...
Awatar użytkownika
bartczus
~user
 
Posty: 13
Dołączenie: 18 Lip 2007, 20:19
Miejscowość: Wrocław
Pochwały: 2



Re: spolszczenie fallout 3 napisy i dubbing

Postprzez Maxord 26 Gru 2008, 13:54

Wrzuci ktoś PEŁNE SPOLSZCZENIE Z DUBBINGIEM na megashares.com? Tam bez żadnego konta premium można ściągać pliki mające kilka gigabajtów. U mnie działa. Warunkiem jest, że wpisze się kod z obrazka i, że będzie wolny slot. Mimo iż jest tam napisane, że bez premium nie da się ściągnąć to da się więc nie dajcie się zwieść.
Maxord
~user
 
Posty: 1
Dołączenie: 26 Gru 2008, 00:19



Re: spolszczenie fallout 3 napisy i dubbing

Postprzez maciek81 06 Sie 2009, 22:02

mam mały problem i nie wiem co zrobić włączam data files w lauczerze włączam gre menu jest po polsku ale jak zaczynam gre to ojciec do mnie gada ale po angielsu i niema napisów :x i wtedy sie wkurzam sciana

sciągałem tylko napisy wiem że nie powinno być dubbing-u ale nie ma napisów to jest problem
maciek81
~user
 
Posty: 1
Dołączenie: 06 Sie 2009, 21:30



PoprzedniaNastępna

Powróć do Spolszczenia

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: bokovi3991, seo services oraz 9 gości