• Ogłoszenie:

Sony ericsson w580i - test, recenzja ocena

Testy podzespołów komputerowych

Sony ericsson w580i - test, recenzja ocena

Postprzez gohan512 06 Lis 2009, 18:20

reklama
Mamy już na forum jednego SE, więc jako użytkownik takowego, poczułem się i postanowiłem zaprezentować SE W580i

Image

Telefon z serii walkman, stworzony głównie do słuchania muzyki

Na początek może trochę teorii, czyli dane techniczne:

OGÓLNE
System GSM850, GSM 900, GSM1800, GSM1900
Wysokość (mm) 99
Szerokość (mm) 47
Grubość (mm) 14
Waga (g) 94
Akumulator litowo-polimerowy (LiPoly)
Akumulator (mAh) 900
Czas czuwania wg producenta (h) 370
Czas rozmów wg producenta (min) 540
Wyświetlacz 256 tys. kolorów
Wyświetlacz (param.) 240 x 320
Wyświetlacz dodatkowy Nie
Wyświetlacz dodatkowy (param.)
Alarm wibracyjny Tak
Dostępna pamięć (MB) 12
Złącze kart pamięci Memory Stick Micro
Karta pamięci w zestawie (MB) 512
Wymienne obudowy Nie

DANE
IrDA Nie
Bluetooth Tak
CSD Nie
HSCSD Tak
GPRS Tak
EDGE Tak
WiFI Nie
WAP 2.0
i-mode Nie
Aparat fotograficzny Tak
Aparat fotograficzny (param.) 2 Mpix, zoom x4, wideo
PDA Nie
PDA (param.)

WIADOMOŚCI
Słownik SMS T9
Długie wiadomości Tak
SmartMessaging Nie
EMS Tak
MMS Tak
Klient e-mail Tak

OPROGRAMOWANIE
Java 2.0
Kontakty w telefonie
Profile brak danych
Kalendarz Tak
Lista zadań Tak
Notatnik Tak
Zegarek Tak
Budzik Tak
Stoper Tak
Minutnik Tak
Polifonia Tak
Polifonia (param.)

FUNKCJE GŁOSOWE
Wybieranie głosowe Dla numerów i funkcji
Dyktafon Tak
System głośnomówiący Tak
Radio Tak
Odtwarzacz mp3 Tak
Wideokonferencja Nie

DODATKOWE INFORMACJE
Opis obsługa kart pamięci do 2GB

wg. telopolis.pl

Za chwilę trochę wiedzy praktycznej, czyli o użytkowaniu, ale w pierwszej kolejności opiszę zawartość pudełka

- SE W580i
- Bateria 930 mAh
- Ładowarka (w moim przypadku z przejściówką z wtyczki angielskiej)
- Zestaw słuchawkowy z przejściówką na mini jack (jak wiadomo SE ma swoje specyficzne wejście)
- Kabel USB
- Instrukcja obsługi
- Sony Ericsson PC Suite
- Multum reklam (prawdopodobnie tylko w wersji angielskiej...swoją drogą ładnie się paliły)

Przejdźmy dalej.

Wygląd

Telefon został wyposażony w slot kart pamięci, tuż obok przycisku wyłączania telefonu

Image


wejście na słuchawki/ładowarkę:

Image


boczny przycisk do sterowania dźwiękiem:

Image


Kilka słów ode mnie


Dźwięk

Telefon kupiłem, gdyż lubię słuchać muzyki wszędzie, a nie lubię być obwieszony odtwarzaczami mp3 i innymi podobnymi rzeczami, wolę mieć wszystko w jednym. Niestety jakość dźwięku przez słuhawki jest tragiczna, a słuchawki jak i ich budowa, kiepska, źle "trzymają się" uszu, są po prostu niewygodne i dźwięk jest beznadziejny.Pozostaje więc zmiana słuchawek, ale z tym nie ma większego problemu, ponieważ w zestawie znajduje się przejściówka. Przetestowałem słuchawki Creative EP-480 i dźwięk był o niebo lepszy.Głośnik telefonu daje dobre brzmienie, mógłby być trochę głośniejszy, ale wszystkiego się mieć nie da :P . Dodatkową zaletą tego telefonu, jeśli chodzi o odtwarzanie muzyki jest funkcja Shake Control, dzięki której możemy sterować odtwarzaniem utworów za pomocą wstrząśnięcia telefonem.

Design

Drugim ważnym atutem, zaraz po tym, że to "walkman" jest jego wygląd. Podczas zakupu telefon prezentował się świetnie, bardzo mi się podobał, niestety został wykonany tak, że tylny, wewnętrzny panel (tam gdzie jest aparat) obciera o szyny w środku i piękny niebieski kolor po prostu się ściera

Image

Lecz i tu jest rozwiązanie, gdyż do tego modelu producent przewidział kilka zestawów obudów, dzięki czemu nasz "stary, wysłużony" telefon może zawsze pięknie błyszczeć :P Jest to oczywiście kosztowne rozwiązanie, lecz czego nie robi się dla Sony Ericssona :D

Funkcjonalność

Telefon został zaprojektowany, by cieszyć wyglądem, lecz nie zapomniano także o funkcjonalności. Menu jest przejrzyste, nie wyróżnia się specjalnie spośród innych, ale nawet laik, po tygodniowym obcowaniu z tym telefonem przyzwyczai się, i będzie wykonywał czynności na nim intuicyjnie.

Bateria

I właśnie tutaj się zawiodłem. Nie wiem czy to moja bateria jest wadliwa, czy coś źle zrobiłem, ale trzyma maksymalnie 4 dni, i to naprawdę chyba musi leżeć przez te 4 dni na półce. Przy normalnym użytkowaniu trzeba nakarmić naszą bestię co 3 dni, ażeby nam nie padła :P Aż strach pomyśleć, co by było, gdybym zaczął słuchać na nim muzyki (tak, niestety chodzę obwieszony odtwarzaczami mp3 :/ )


Klawisze

Co do tych nie mam większych zastrzeżeń, przed zakupen czytałem, że klawiatura się łamie, i pęka. Do tej pory nic takiego mi się nie przydarzyło (odpukać :P ) . Jedyną wadą jest ścierająca się farba z centralnego przycisku. Dodany został przycisk uruchamiający bezpośrednio odtwarzacz muzyki (no zdziwiłbym się, gdyby takiego nie było). Klawisze ładnie komponują się z resztą telefonu.

Wytrzymałość

W tej kwestii, nie mam większych doświadczeń, ale kilkakrotnie telefon lądował na betonie, płytkach, itp. oprócz lekkich obtarć, nic poważniejszego się nie stało, lecz nie zapominajmy, że to SE, więc rzucajmy nim, ale z głową :P


Aparat

Aparat ma 2 megapixele. Co do jakości zdjęć, jest ona zadowalająca (oczywiście nie dla każdego), Ja szczególną uwagę przy zakupie zwracam, na dźwięk,
wygląd i żeby nie był zbyt duży (żebym mógł poruszyć nogą w kolanie, kiedy telefon jest w kieszeni :P ) , a nie na aparat, a dla tych, którzy jednak lubią pstrykać zdjęcia, daję przykładowe, robione dzisiaj:

Image

Image

Podsumowanie

Telefon ładnie się prezentuje, jakość dźwięku, jest bardzo dobra (lecz jest to pojęcie względne, więc żeby ktoś mi potem na pw nie płakał, że jest niezadowolony z zakupu :P ), telefon jest prosty w obsłudze i posiada wiele użytecznych funkcji. Polecam go osobom, które lubią telefony stworzone z myślą o słuchaniu muzyki, a jednocześnie ceniącym sobie ładny, i elegancki wygląd.

Zalety
- ładny wygląd
- łatwy w obsłudze
- wygodne klawisze
- reaguje na wstrząsy, dzięki czemu do telefonu dodano kilka przydatnych funkcji (np.krokomierz)

Wady

- Słaba bateria
- jakość wykonania (szczególnie chodzi tu o ten niebieski panel z tyłu)

Cena rynkowa: 360-750 zł


Recenzja napisana dla forum.programosy.pl, przez gohan512 zgoda na rozpowszechnianie tylko poprzez link z forum.programosy.pl

Recenzja wzorowana na pracy Piotrka1993 z fp

Pochwały przyznane za posta: 5
Awatar użytkownika
gohan512
~user
 
Posty: 647
Dołączenie: 11 Cze 2007, 15:28
Pochwały: 40



Powróć do Testy sprzętu

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości