• Ogłoszenie:

Pytanie o repozytorium git

Wszystko odnośnie tworzenia grafiki - obróbka, problemy, oceny.
Tworzenia Stron internetowych - HTML, PHP, MySQL...

Pytanie o repozytorium git

Postprzez Bialko0019 16 Wrz 2015, 01:10

reklama
Witam. Mam pytanie. Odtatnio zaczalem sie wiecej interesowac gitem i mam pytanie odnosnie "filozofii". Jak to sie odbywa w praktyce. Pracuje sobie na plikach lokalnych, commituje pliki u dodaje kolejne wersje, zrobie push i wgrywam sobie na zdalne repozytorium no bitbucket pliki. A jak potem to polaczyc i wgrac na serwer? Musze jesli ktos innny zmienil pliki i wgral na repozytorium sklonowac sobie na dysk i wgrac recznie na serwer jesli to np strona www? A co z baza danych ktora nie jest jako sql lite w pliku tylko na mysqlu? Recznie mergowac wtedy trzeba?
Piszę bo chce pomóc, jeżeli się pomylę - popraw mnie :banan:
===========
Poszukuję osoby do wymienienia się bannerem, linkiem, boksem czy buttonem. ! REKLAMA ZA DARMO ! PISZ NA PW !
Awatar użytkownika
Bialko0019
 
Posty: 739
Dołączenie: 10 Lut 2007, 22:47
Miejscowość: Radom
Pochwały: 36



Pytanie o repozytorium git

Postprzez Michał22 17 Wrz 2015, 12:24

Jeśli ktoś inny edytował repozytorium, to robisz po prostu git pull, jeżeli masz konflikty (zmieniałeś coś w tych samych miejscach co druga osoba) to będziesz musiał merg'owac. Na serwer zaloguj się przez ssh i tam wykonaj komendę git clone. Wtedy każdy commit możesz sobie przywołać przez git pull i tyle. Co do bazy to musisz ją stworzyć na serwerze i jeśli chcesz wgrać to co masz w swojej bazie lokalnej, to eksportuj to do pliku a potem importuj np przez phpMyAdmin'a.

Co to w ogóle jest za serwer? Jakie masz tam możliwości? masz ssh, phpMyAdmin?
Awatar użytkownika
Michał22
~user
 
Posty: 685
Dołączenie: 29 Paź 2005, 21:04
Miejscowość: Sopot
Pochwały: 10




Powróć do Grafika & Webmastering

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 4 gości