• Ogłoszenie:

Przesyłanie pokazu z proshow na youtube

Poradniki o tematyce programy.

Przesyłanie pokazu z proshow na youtube

Postprzez ProShowFan 22 Wrz 2012, 12:53

reklama
Jeśli zakończyliśmy pracę nad tworzeniem pokazu, na pewno będziemy chcieli się nim pochwalić szerszemu gronu. Doskonałym pomysłem jest zamieszczenie go w Internecie. ProShow Producer pozwala w łatwy sposób przesłać nasz pokaz bezpośrednio na YouTube, Facebook, czy też Vimeo. Oczywiście podstawowym warunkiem jest posiadanie konta na którymś z wymienionych serwisów.
W tym przykładzie pokażę, jak przesłać pokaz na YouTube. Załóżmy, że właśnie skończyliśmy pracę i mamy gotowy pokaz. Klikamy ikonę Create Output (Utwórz plik wyjściowy).
zrzut1.JPG

Otworzy nam się okno Create Output, w którym znajdziemy mnóstwo możliwości zapisania naszego pokazu.
zrzut2.JPG

Nas interesować będzie opcja You Tube Upload show to YouTube, czyli „prześlij pokaz do serwisu YouTube”. Kliknijmy więc tę opcję. Zobaczymy formantkę:
zrzut3.JPG
zrzut3.JPG (10.81 KiB) Obejrzany 15491 razy

która informuje nas, że musimy poczekać, ponieważ ProShow pobiera informacje potrzebne do przesłania pokazu. Następnie otworzy nam się okno YouTube Upload (przesyłanie do YouTube).
zrzut4.jpg

W oknie tym w panelu Account Information (Informacje o koncie) wpisujemy w polu YouTube Username (Użytkownik YouTube) swój login, a w polu YouTube Password (Hasło YouTube) hasło dostępu do swojego kanału.
W panelu Video Quality wybieramy odpowiednią jakość przesyłanego pokazu (patrz zrzut zamieszczony poniżej).
zrzut5.JPG

W panelu Video Information w polu Title (Tytuł) wpisujemy tytuł naszego filmu, a w polu Description (Opis) wpisujemy krótki opis tego, co przedstawia nasz pokaz. W panelu Video Categorization (kategoryzacja wideo) w polu Tags (słowa kluczowe) wpisujemy słowa kluczowe, które pomogą internautom łatwiej odnaleźć nasz pokaz w serwisie. W polu Video Category (kategoria wideo) wybieramy z rozwijalnej listy najbardziej odpowiednią kategorię.
zrzut6.jpg

Teraz mamy do wyboru albo zapisanie pokazu na dysku (opcja Save Video To My Computer) i wówczas program umożliwi nam zapisanie pokazu w formacie avi w wybranym przez nas miejscu na dysku. Ponieważ chcemy przesłać film na YouTube wybieramy przycisk Upload To YouTube (Prześlij do YouTube). ProShow Najpierw zrenderuje nasz pokaz do formatu wyjściowego, a następnie rozpocznie przesyłanie filmu na serwer.
Prawda, że jest to dość proste? W inny sposób musielibyśmy najpierw zapisać nasz pokaz na twardym dysku, otworzyć przeglądarkę internetową, zalogować się w serwisie You Tube i dopiero wówczas rozpocząć przesyłanie filmu.

Autor postu otrzymał pochwałę
Awatar użytkownika
ProShowFan
~user
 
Posty: 7
Dołączenie: 09 Wrz 2012, 22:50
Pochwały: 7Powróć do Programy

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości