• Ogłoszenie:

Program do analizy dysków oraz błąd na dysku

Wszystko na temat programów: skąd pobrać, instalacja, użytkowanie, problemy, poszukiwane programy.

Program do analizy dysków oraz błąd na dysku

Postprzez Darom 11 Kwi 2016, 09:45

reklama
Na moim laptopie z windows 10 robiłem sobie defragmentacje dysku programem "Wincontig", który wcześniej przeprowadził mi sprawdzanie dysku. Podczas tego sprawdzania wykrył mi na dysku błąd i nie wiem co jest tego powodem, ale mnie to zaniepokoiło.
Czy są może jakieś narzędzia do dobrej analizy dysku ? żebym mógł zobaczyć co się stało ?
Darom
~user
 
Posty: 663
Dołączenie: 23 Sie 2008, 18:00
Miejscowość: Tarnów/Kraków



Program do analizy dysków oraz błąd na dysku

Postprzez Garu 11 Kwi 2016, 10:18

Wincontig podczas analizy wykrywa zwykle 1 błąd dysku. Ale można podejrzeć zapis w wincontig. Dotyczy pliku stronicowania pageile.sys, a defragmentacja pagefile.sys wymaga zaawansowanego orientowania się w tej kwestii i w odpowiednim sofcie.
Ten program nie ma error scan, by mógł widzieć błędy dysku. Pobierz crystaldiskinfo portable i pokaże Ci ogólnie stan dysku. http://www.programosy.pl/program,crystaldiskinfo.html

Nic się nie dzieje.
Człowiek widzi rzeczy, jakimi są i oby to była prawda.
Awatar użytkownika
Garu
~user
 
Posty: 538
Dołączenie: 11 Kwi 2013, 14:52
Pochwały: 17



Program do analizy dysków oraz błąd na dysku

Postprzez Darom 11 Kwi 2016, 10:30

Program crystaldiskinfo zainstalowałem sobie na dysku i po uruchomieniu jego mam taki wynik jak widać na poniższym screenie. Czy to znaczy, że jest dobrze ?
A jeśli chodzi o program WinContig to co zrobić, żeby ikonka wincontig.ini po każdym użyciu programu nie pojawiała się mi na pulpicie ?
Image
Darom
~user
 
Posty: 663
Dołączenie: 23 Sie 2008, 18:00
Miejscowość: Tarnów/Kraków



Program do analizy dysków oraz błąd na dysku

Postprzez Garu 11 Kwi 2016, 11:19

Jak już, to trzeba było przesunąć okno crystaldiskinfo do góry a potem uchwycić dolną krawędź okna i dać w dół, żeby screen uchwycił inne wartości.
Wincontig tylko testowałem i aktualnie nie mam go na dysku, a to na pulpicie - nie powinno być, tylko w folderze wincontig. Zresztą, ten program może być wszędzie indziej, byle nie na pulpicie. Nie daje się programów na pulpit. Tylko skróty.
Człowiek widzi rzeczy, jakimi są i oby to była prawda.
Awatar użytkownika
Garu
~user
 
Posty: 538
Dołączenie: 11 Kwi 2013, 14:52
Pochwały: 17



Program do analizy dysków oraz błąd na dysku

Postprzez Darom 11 Kwi 2016, 11:48

Tak wygląda screen z pozostałej części programu CrystalDiskInfo. Jak możesz to proszę oceń czy jest wszystko w porządku z moim dyskiem.

Image
Darom
~user
 
Posty: 663
Dołączenie: 23 Sie 2008, 18:00
Miejscowość: Tarnów/Kraków



Program do analizy dysków oraz błąd na dysku

Postprzez Garu 11 Kwi 2016, 19:38

Z takim dyskiem nie przejmowałbym się, raczej zwróć uwagę na program do defragmentacji. Pięć lat już nie robię defragmentacji na laptopie z win7 x64, a idzie dobrze.

Przy defragmentacji też trzeba uważać. Jedni tego się trzymają, inni nie widzą sensu, bo nie zauważają przyspieszenia po defragmentacji.

Masz dobry program i możesz odczytać w nim, co robi błąd widoczny w analizie. Poszukaj w logu. Od tego zacznij.
Na pewno zauważysz, że po analizie masz w menu plik - zapisz raport z analizy. No i zapisujesz pliczek tekstowy bele gdzie, pod nazwą jaką chcesz. Potem otwierasz ten pliczek w notatniku i masz na samym dole pewnie taki wpis:
Nazwa pliku: C:\pagefile.sys
Błąd: Proces nie może uzyskać dostępu do pliku, ponieważ jest on używany przez inny proces.


Wyżej zauważysz, że program pokazuje pofragmentowane pobrane filmy wideo, pliki z muzyką i tam takie własne.
Pamiętaj, że często defragmentacja filmów, to błąd, gdyż filmy poosiadają błędne klatki. Playery pomijają i ogląda się płynnie, ale defragmentator nie radzi sobie z uszkodzeniami i często amatorzy programów do defragmentacji skarżą się, że dany program coś uszkodził na dysku i wystąpiły błędy logiczne, czy uszkodził spójność plików. Dlatego robi się skanowanie chkdsk.
W programie trzeba wykluczać foldery z filmami i z muzą. Wyklucz także pagefile.sys. Gdy masz ustawione stronicowanie na sztywno, mialeś podane jak to zrobić, to plik stronicowania pagefile.sys nie ulega fragmentacji.

No to teraz wiesz tyle co ja. Programów używa się z głową.

Autor postu otrzymał pochwałę
Człowiek widzi rzeczy, jakimi są i oby to była prawda.
Awatar użytkownika
Garu
~user
 
Posty: 538
Dołączenie: 11 Kwi 2013, 14:52
Pochwały: 17




Powróć do Programy

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 11 gości