• Ogłoszenie:

Problem z prawem po sprzedaży kart free mcboot – fmcb do ps

Konsole nowej generacji, konsole stacjonarne, specyfikacje techniczne.
Ogólna dyskusja na temat konsol oraz emulacji.

Problem z prawem po sprzedaży kart free mcboot – fmcb do ps

Postprzez dimek1984 06 Paź 2011, 11:36

reklama
Witam,
Od pewnego czasu mam problem z policją. Zaczne od początku. W Grudniu 2010 zakupiłem używaną konsolę do gier Sony PlayStation 2 i w tym momencie zaczeły się problemy. Stwierdziłem, że orygianle gry szybko się niszczą Jednak konsola uniemożliwia granie w nagrywane gry. Jednak trafiłem na artukuł na jednym z forum, że jeśli zakupie kartę pamięci do PS2 z FMCB, których pełno na Allegro to będę mógł grać na nagrywanych płytach.
Kupiłem jedną i od tej pory mogłem uruchamiać swoje kopie zapasowe.
Jednak zauważyłem, że osoby sprzedające tego typu karty robią na tym świetny interes .. sprzedają po 10 – 20 sztuk tego typu kart dziennie ! Postanowiłem, że również się tym zainteresuje i zaczne to sprzedawać. W połowie Grudnia 2010 zakupiłem w jednej z hurtowni 50 sztuk czystych 64 MB kart na które samodzielnie wgrywałem oprogramowanie Free Mc Boot - FMCB. Aukcja była sformułowana w ten sposób, że sprzedaje karty do których gratis wgrywam program. Od Grudnia do Czerwca 2011 sprzedałem tego 427 sztuk na Allegro. Musiałem potem wyjechać na Work & Travel do USA i zawiesiłem sprzedaż. W czasie mojego pobytu w USA.. jakieś dwa tygodnie po wyjeździe otrzymałem sms z domu, że była policja z nakazem przeszukania mieszkania. W „postanowieniu o żadaniu wydania rzeczy; przeszukaniu” pisze , że w sprawie zaistniałego obrotu oraz reklamowania z pośrednictwem serwisu Allegro sprzedaży urządzeń do niedozwolonego obchodzenia skutecznych technicznie zabezpieczeń przed odtwarzaniem utworów.. o czyn z art. 118. Policja zarekwirowała komputer stacjonarny oraz 28 sztuk różnego rodzaju płyt CD/DVD oraz dwa pendrave. Policję zawiadomiła z tego co mówili podczas przesłuchania firma Sony.
Przez jakiś czas był spokój , ale nadawno wróciłem z USA i otrzymałem pismo, że zarekwirowane podczas przeszukania rzeczy zostały przekazane biegłym. Co do komputera to było na nim nielegalne oprogramowanie Windows XP SP3 oraz Office XP. Nie miałem innych plików nielegalnych czy programów lub muzyki, filmów. Natomiast na zarekwirowanych płytach było kilka gier PS2 oraz nie jestem w stanie powiedzieć co więcej bo wzieli tylko niepodpisane płyty jakie były w domu. Zabrano też 7 sztuk kart pamięci do PS2 z czego na dwóch było wgrane oprogramowanie FMCB oraz reszta była czysta , nierozpakowana.
Moje pytanie co powinienem zrobić. Czy udać się na policję i złożyć wyjaśneinia , probować się bronić ? Jeśli tak to w jaki sposob i jak mogę się bronić. Czy jest sens zakupu oryginalnej wersji Windowsa XP oraz Offica i gier i obrony, że gry były kopiami zapasowymi ? Czy wogóle przeszukanie było legalne i można je podwarzyć ? Czy wogóle zarzuty przedstawione na postanowiniu przeszukania są podstawne oraz czy korzystanie z tego typu programu, odblokowanie konsoli jest zgodne z prawem ? Jakie zarzuty, kary mogę się spodziewać ?
dimek1984
~user
 
Posty: 1
Dołączenie: 06 Paź 2011, 11:35



Problem z prawem po sprzedaży kart free mcboot – fmcb do ps

Postprzez anded 06 Paź 2011, 12:20

dimek1984 napisał(a):Czy udać się na policję i złożyć wyjaśneinia , probować się bronić ?

Zawsze możesz spróbować.

dimek1984 napisał(a):Czy jest sens zakupu oryginalnej wersji Windowsa XP oraz Offica i gier i obrony, że gry były kopiami zapasowymi ?

Co do kopii zapasowych oryginalnych gier, to oprócz gry oryginalnej musisz tez mieć dowód jej zakupu, wtedy Ci to uznają za kopie zapasowa.

dimek1984 napisał(a):Czy wogóle przeszukanie było legalne i można je podwarzyć ?

Jak mieli nakaz i trafili w dobry odres to przeszukanie było legalne.

dimek1984 napisał(a):Jakie zarzuty, kary mogę się spodziewać ?

Jeśli sony to zgłosiło to policja będzie się z nimi komunikować, w sprawach sądowych i postępowania. Jak będą uparci to łatwo nie będzie.
Hmm... możesz się spodziewać zawiasów. I zapłacenia kary za nielegalne gry i oprogramowanie, tzw paserstwo. Jeśli to są nowe gry to za każda zapłacisz gdzieś ok 3x tyle ile jest warta. No i mogą tez wyciągnąć za handel przerobionymi kartami.

Jak masz jakieś znajomości w policji to z nich skorzystaj :idea:
Autor postu nie ponosi żadnej odpowiedzialności za treści w nim zawarte.
Awatar użytkownika
anded
~user
 
Posty: 570
Dołączenie: 15 Kwi 2007, 13:36
Miejscowość: Małopolska
Pochwały: 7



Problem z prawem po sprzedaży kart free mcboot – fmcb do ps

Postprzez Kapucino 06 Paź 2011, 19:50

dimek1984 napisał(a):podwarzyć ?


Podwarzyć to można piwo :P Poza tym chyba pod zły adres trafiłeś, ja raczej nie starałbym się o porady prawne na forum komputerowym.
Awatar użytkownika
Kapucino
~user
 
Posty: 330
Dołączenie: 21 Wrz 2007, 18:29
Pochwały: 12



Problem z prawem po sprzedaży kart free mcboot – fmcb do ps

Postprzez allegro1234 13 Lis 2011, 11:10

Witam ze względu że byłem jedna z osób która kupiła tą kartę od Dimka, proszę o odpowiedz co mi grozi za jej zakup. Dodam że karty już nie posiadam bo oddałem koledze.
allegro1234
~user
 
Posty: 1
Dołączenie: 13 Lis 2011, 11:06



Problem z prawem po sprzedaży kart free mcboot – fmcb do ps

Postprzez Okocza 15 Gru 2011, 11:12

allegro1234, teoretycznie nie, bo nawet paserstwo nieumyślne tu nie pasuje za bardzo...
eMachines E730G - Core i5-430M, 2GiB RAM, ATI Mobility Radeon HD5470, WD 320GiB; Cort Z-44,DR 0.09-0.42, Peavey Backstage
Mac OS X 10.7.4 Lion // Windows 7 Professional x64 // NIE POMAGAM NA PW/GG/E-MAIL
Image
"Moje Ego i Anima spotykają się i wymieniają przepisami na ciasteczka" - Maynard James Keenan
Awatar użytkownika
Okocza
~user
 
Posty: 8001
Dołączenie: 19 Mar 2006, 11:53
Pochwały: 406




Powróć do Konsole i Emulacja

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości