• Ogłoszenie:

Problem z pozostałościami po panda free antivirus

Wszystko na temat programów: skąd pobrać, instalacja, użytkowanie, problemy, poszukiwane programy.

Problem z pozostałościami po panda free antivirus

Postprzez Darom 26 Lut 2015, 10:23

reklama
Próbuje odinstalować program panda free antivirus i nie mogę tego zrobić ani nawet nie mogę zainstalować jeszcze raz pandy free antivirus bo wyskakuje mi takie okienko jak widać na poniższym screenie. Wcześnie odinstalowałem pande za pomocą programu revo unistaeller i nie wiem czemu się tak stało ale chce się pozbyć tego całkiem i zainstalować na nowo pande free antivirus tylko nie tą najnowszą wersje tylko wcześniejszą. Szukałem też po necie nie mogę znalesc poprzedniej wersji pandy free antivirus. Czy może mi ktoś pomoc to naprawić ?
Image
Darom
~user
 
Posty: 663
Dołączenie: 23 Sie 2008, 18:00
Miejscowość: Tarnów/Kraków



Problem z pozostałościami po panda free antivirus

Postprzez MaTi 26 Lut 2015, 10:45

Darom, spróbuj tego oprogramowania: http://www.programosy.pl/program,antivirus-remover.html
Awatar użytkownika
MaTi
@admin
 
Posty: 3620
Dołączenie: 31 Paź 2003, 14:22
Miejscowość: Dąbrowa Górnicza
Pochwały: 206



Problem z pozostałościami po panda free antivirus

Postprzez Darom 26 Lut 2015, 11:12

Niema w tym programie Pandy free antivirus tylko jest panda av cloud only oraz panda generic unistaller i nie wiem jak sobie poradzić z moim problemem :(
Czy mogę prosić o link do przed ostatniej wersji pandy free antivirus ?
Zaraz po otwarciu tego programu pojawiło mi się to:
Image
Darom
~user
 
Posty: 663
Dołączenie: 23 Sie 2008, 18:00
Miejscowość: Tarnów/Kraków



Problem z pozostałościami po panda free antivirus

Postprzez MaTi 26 Lut 2015, 12:02

Darom, poprzednie wersje filehippo.com/pl/download_panda_free_antivirus/history

Uninstaller pandy, spróbuj ten: http://www.bleepingcomputer.com/download/panda-antivirus-uninstaller/ ale najprawdopodobniej też nie obsługuje tej wersji pandy, ale warto spróbować.
Awatar użytkownika
MaTi
@admin
 
Posty: 3620
Dołączenie: 31 Paź 2003, 14:22
Miejscowość: Dąbrowa Górnicza
Pochwały: 206



Problem z pozostałościami po panda free antivirus

Postprzez Darom 26 Lut 2015, 17:30

Jakoś mi się udało uporać z tym i zainstalowałem pande free antivirus 15.0.4 ale zauważyłem, że w miejscu Ikony obszaru powiadomień ikonka pandy występuje dwa razy jako PSUAMain.exe Poniżej jest screen. W jaki sposób mogę pozbyć się zaznaczonej na screenie w zielonej ramce jednego PSUAMain ? Bo mi się wydaje, że jedno zostało po tamtej pandzie, która odinstalowałem. A chce mieć tylko jedno PSUAMain.
Może mi ktoś pomóc ?
Image
Darom
~user
 
Posty: 663
Dołączenie: 23 Sie 2008, 18:00
Miejscowość: Tarnów/Kraków



Problem z pozostałościami po panda free antivirus

Postprzez XMan 1 26 Lut 2015, 21:25

Odnośnie tych ikonek jeżeli został prawidłowo odinstalowany program to:
zaznacz w CCleanerze --> Pamięć podręczna obszaru powiadomień

Image

--> użyj czyszczenie --> zakończenie Procesu explorer.exe i ponowne włączenie/wpisanie explorer.exe.
Restart komputera...

Działa na każdym systemie, wystarczy tylko zrozumieć oraz prawidłowo zrobić :wink:

Może być jeszcze tak że po odinstalowaniu programu pozostały się śmieci które ciężko usunąć i wtedy należy podać odpowiednie logi...
Ostatnio edytowany przez XMan 1, 26 Lut 2015, 21:53, edytowano w sumie 1 raz
Nie toleruję wulgaryzmu, chamstwa oraz kłamstwa.
"Mniej adrenaliny, więcej endorfin"

Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
XMan 1
~user
 
Posty: 681
Dołączenie: 11 Paź 2013, 20:39
Miejscowość: PL
Pochwały: 40



Problem z pozostałościami po panda free antivirus

Postprzez Darom 26 Lut 2015, 21:52

XMan mam to zaznaczone zawsze. Nie pisz proszę jak nie wiesz.
Czy może mi ktoś pomóc w moim problemie ?
Darom
~user
 
Posty: 663
Dołączenie: 23 Sie 2008, 18:00
Miejscowość: Tarnów/Kraków



Problem z pozostałościami po panda free antivirus

Postprzez ToServeAndProtect 26 Lut 2015, 22:39

XMan 1, po pierwsze nie obrażaj ludzi tylko pomagaj, nieważne jak uparty będzie człowiek

Darom, skoro udało się tobie zainstalować Pande to teraz ją odinstaluj przy użyciu REVO Uninstaller, najlepiej w trybie awaryjnym.
| MSI X470 GAMING PLUS | AMD Ryzen 7 2700 | Kingston HyperX DDR4 Fury Black 16GB | PNY GeForce GTX 1080 XLR8 8GB GDDR5X | AOC Q3279VWFD8 31.5" + IIYAMA ProLite E2407HDS 24" |
| SSD Samsung 860 Evo 512GB + SSD Samsung 830 128GB + SSHD Seagate 2TB + WD Caviar Blue 650GB + WD Caviar Green 1TB | Powered by Supremo FM2 Gold 750W |

Image

Image
Awatar użytkownika
ToServeAndProtect
»ekspert
 
Posty: 14516
Dołączenie: 12 Maj 2006, 16:36
Miejscowość: Warszawa
Pochwały: 461



Problem z pozostałościami po panda free antivirus

Postprzez Darom 26 Lut 2015, 23:08

Jak odinstaluje teraz pande free antivirus to ikonki obydwie PSUAMain.exe zostaną mi w miejscu Ikony obszaru powiadomień. Natomiast jeśli zainstaluje trzeci raz pande free antivirus to pojawi się tam trzecia ikonka PUSAMain.exe. Jak pozbyć się tej jednej ikonki ?
Zakończenie procesu explorer.exe w menedżerze zadań też nic nie daje. Może mi pomóc ktoś to naprawić ?
Darom
~user
 
Posty: 663
Dołączenie: 23 Sie 2008, 18:00
Miejscowość: Tarnów/Kraków



Problem z pozostałościami po panda free antivirus

Postprzez ToServeAndProtect 26 Lut 2015, 23:23

ale czy zrobiłeś to tak jak napisałem?
| MSI X470 GAMING PLUS | AMD Ryzen 7 2700 | Kingston HyperX DDR4 Fury Black 16GB | PNY GeForce GTX 1080 XLR8 8GB GDDR5X | AOC Q3279VWFD8 31.5" + IIYAMA ProLite E2407HDS 24" |
| SSD Samsung 860 Evo 512GB + SSD Samsung 830 128GB + SSHD Seagate 2TB + WD Caviar Blue 650GB + WD Caviar Green 1TB | Powered by Supremo FM2 Gold 750W |

Image

Image
Awatar użytkownika
ToServeAndProtect
»ekspert
 
Posty: 14516
Dołączenie: 12 Maj 2006, 16:36
Miejscowość: Warszawa
Pochwały: 461



Problem z pozostałościami po panda free antivirus

Postprzez Darom 26 Lut 2015, 23:40

ToServeAndProtect napisał(a):ale czy zrobiłeś to tak jak napisałem?

Tak, zrobiłem tak jak napisałeś i nie pomogło :( Jak to naprawić skutecznie ?
Darom
~user
 
Posty: 663
Dołączenie: 23 Sie 2008, 18:00
Miejscowość: Tarnów/Kraków



Problem z pozostałościami po panda free antivirus

Postprzez ToServeAndProtect 26 Lut 2015, 23:55

więc już nie instaluj pandy.

zastosuj się do tego poradnika: http://www.askvg.com/how-to-remove-unwanted-items-from-hide-inactive-icons-customization-box-in-windows-xp-vista-and-7/ . Na dole masz download gotowego skryptu do usunięcia ikon. Uruchom go po czym zrestartuj komputer.


przed usunięciem zalecam zrobić backup danej ścieżki rejestruj. prawym na folderze i eksport
| MSI X470 GAMING PLUS | AMD Ryzen 7 2700 | Kingston HyperX DDR4 Fury Black 16GB | PNY GeForce GTX 1080 XLR8 8GB GDDR5X | AOC Q3279VWFD8 31.5" + IIYAMA ProLite E2407HDS 24" |
| SSD Samsung 860 Evo 512GB + SSD Samsung 830 128GB + SSHD Seagate 2TB + WD Caviar Blue 650GB + WD Caviar Green 1TB | Powered by Supremo FM2 Gold 750W |

Image

Image
Awatar użytkownika
ToServeAndProtect
»ekspert
 
Posty: 14516
Dołączenie: 12 Maj 2006, 16:36
Miejscowość: Warszawa
Pochwały: 461



Problem z pozostałościami po panda free antivirus

Postprzez Darom 27 Lut 2015, 00:08

Fajnie, że mi dałeś poradnik tylko że ja nie wiem co tam pisze bo nie znam angielskiego, a na ślepo nic robił nie będę.
Niestety pandę zainstalowałem jeszcze raz bo nie chce mieć komputera bez programu antywirusowego, a też nie wiedziałem czy mi ktoś jeszcze dziś pomoże.
Niestety ikonki tam dalej są i nie wiem jak się pozbyć tylko jednej tej, którą zaznaczyłem na screenie .
Może mi ktoś pomóc ?
Darom
~user
 
Posty: 663
Dołączenie: 23 Sie 2008, 18:00
Miejscowość: Tarnów/Kraków



Problem z pozostałościami po panda free antivirus

Postprzez ToServeAndProtect 27 Lut 2015, 00:17

Darom, czas zacząć uczyć się języka obcego a nie latać za rączkę. nie każdy ma czas by prowadzić tak innych.

wrzuć stronę na google.translate.pl to otrzymasz wystarczający wynik. trzeba sobie radzić. i tak otrzymałeś już dużo pomocy. jeżeli jest tak jak pisał xman, że zamiast się konkretnie zastosować do rad na jednym forum to piszesz po dziesiątkach i oczekujesz pomocy i wciąż nie stosujesz się do poleceń to nie dziw się, że ciężko ci znaleźc pomoc

Poza tym po cholerę instalujesz pande skoro stwarza tylko same problemy? zainstaluj darmowy Windows Defender - to i windowsowy firewall wystarczy do ochrony. bo na głupotę ludzką nie ma antywirusa więc jeśli coś się wkradnie do kompa to tylko wina użyszkodnika
| MSI X470 GAMING PLUS | AMD Ryzen 7 2700 | Kingston HyperX DDR4 Fury Black 16GB | PNY GeForce GTX 1080 XLR8 8GB GDDR5X | AOC Q3279VWFD8 31.5" + IIYAMA ProLite E2407HDS 24" |
| SSD Samsung 860 Evo 512GB + SSD Samsung 830 128GB + SSHD Seagate 2TB + WD Caviar Blue 650GB + WD Caviar Green 1TB | Powered by Supremo FM2 Gold 750W |

Image

Image
Awatar użytkownika
ToServeAndProtect
»ekspert
 
Posty: 14516
Dołączenie: 12 Maj 2006, 16:36
Miejscowość: Warszawa
Pochwały: 461



Problem z pozostałościami po panda free antivirus

Postprzez Darom 27 Lut 2015, 00:29

Windows Defender nie jest dobrym programem antywirusowym i ostatnia jego wersja jest z 2010 roku więc widać, że od 5 lat nie jest aktualizowany.
Panda Free Antivirus jest na bieżąco i skuteczna, dobrze mi działa. Dlatego musiałem odinstalować, żeby zainstalować czystą najnowszą wersje 15.1, a że w pojawiły mi się ikonki PSUAMain.exe to po każdym odinstalowaniu pandy to dało mi do myślenia, że chyba nie całkiem się odinstalował program mimo iż korzystałen z revo unistaller. Dlatego chciałem wrócić z najnowszej wersji do poprzedniej 15.0.4 i nie mogłem się potem pozbyć tej pandy najnowszej ale dzięki pomocy MaTi jakoś się to udało w końcu i wrociłem do wersji 15.0.4 którą mam teraz na komputerze. Teraz tylko pozostał problem usunięcia tych ikon PSUAMain.exe Jak to zrobić ?? Może mi ktoś pomóc ?
ToServeAndProtect napisał(a): wciąż nie stosujesz się do poleceń to nie dziw się, że ciężko ci znaleźc pomoc

Bo jak taki XMan1 na każdym z forum, na którym się udzielam w obojętnie jakim problemie z komputerem, pisze tylko i wyłącznie o tym, żeby używać ccleaner i potem jeszcze zastosować eusing free registry cleaner to sory Batory, ale jestem załamany czymś takim. Bo wiem, że są ludzie, którzy podadzą właściwą wskazówke jak coś zrobić i potem jak to zrobie to działa. W przypadku Pana XMan1 nie mogę na niego liczyć bo zawsze daje te same swoje porady i te swoje screene jak używać programu ccleaner i eusing free registry cleaner. To wskazuje na to, że być może wie gdzie dzwonią, ale nie wiadomo w którym kościele.
Darom
~user
 
Posty: 663
Dołączenie: 23 Sie 2008, 18:00
Miejscowość: Tarnów/Kraków



Problem z pozostałościami po panda free antivirus

Postprzez ToServeAndProtect 27 Lut 2015, 01:25

to prawda, xman jest dziwny i nie stosowałbym się do 95% jego porad. ale ja ci podałem rozwiązanie. wrzuć w google transalte i zastosuj je.
| MSI X470 GAMING PLUS | AMD Ryzen 7 2700 | Kingston HyperX DDR4 Fury Black 16GB | PNY GeForce GTX 1080 XLR8 8GB GDDR5X | AOC Q3279VWFD8 31.5" + IIYAMA ProLite E2407HDS 24" |
| SSD Samsung 860 Evo 512GB + SSD Samsung 830 128GB + SSHD Seagate 2TB + WD Caviar Blue 650GB + WD Caviar Green 1TB | Powered by Supremo FM2 Gold 750W |

Image

Image
Awatar użytkownika
ToServeAndProtect
»ekspert
 
Posty: 14516
Dołączenie: 12 Maj 2006, 16:36
Miejscowość: Warszawa
Pochwały: 461



Problem z pozostałościami po panda free antivirus

Postprzez Darom 27 Lut 2015, 06:53

Dziwna sprawa, bo zrobiłem tak jak tam napisali w poradniku czyli przy ikonce PSUAMain ustawiłem "Pokaż tylko powiadomienia" i nic to nie dało. Później pobrałem skrypt i uruchomiłem plik For Vista and 7.reg i dokonał prawidłowego wpisu do rejestru komputera po czym zrestartowałem komputer i po ponownym uruchomieniu dalej są tam te ikonki PUSAMain od pandy. Nie wiem czemu, ale to nie pomogło.
Mam nadzieje, że mi to nie zaszkodziło w systemie, można to jeszcze jakoś inaczej usunąć ? żeby to PSUAMain znikło z "Ikony obszaru powiadomień" ?
Darom
~user
 
Posty: 663
Dołączenie: 23 Sie 2008, 18:00
Miejscowość: Tarnów/Kraków



Problem z pozostałościami po panda free antivirus

Postprzez Łowca Androidów 27 Lut 2015, 13:53

A ja poproszę log z programu Autoruns

Pobierz program >>>AutoRuns<<<
  • Po pobraniu kliknij prawym myszy i opcja Uruchom jako administrator
  • Czekaj aż w lewym dolnym rogu pojawi sie napis Ready
  • Z górnej belki wybierz Options -> i tu zaptaszkuj pozycje:
    • Hide Empty Locations
    • Hide Microsoft Entries
    • Hide Windows Entries
  • Kliknij ikonę dyskietki i zapisz log jako log_autoruns.arn.
  • Upnij na http://www.zippyshare.com i podaj link
Kobiety nie zmienisz, możesz zmienić kobietę, ale to nic nie zmieni.

nie potrafie znaleźć darmowego programu który byłby za darmo
---------------------------------------------------------------------------------------
sprawdź czy na systemie jest system
Awatar użytkownika
Łowca Androidów
»ekspert
»ekspert
 
Posty: 2138
Dołączenie: 11 Kwi 2014, 13:03
Pochwały: 105



Problem z pozostałościami po panda free antivirus

Postprzez Darom 27 Lut 2015, 18:19

Podaje Ci loga do autoruns tak jak mnie prosiłeś: http://www74.zippyshare.com/v/vimyKIfa/file.html
Pamiętaj tylko, że mam zainstalowaną wersje pandy 15.0.4 i mam dwie ikonki PSUAMain tak jak pokazywałem na screenie, ale tylko jednej się chce pozbyć.
Pomożesz mi jakoś ?
Darom
~user
 
Posty: 663
Dołączenie: 23 Sie 2008, 18:00
Miejscowość: Tarnów/Kraków



Problem z pozostałościami po panda free antivirus

Postprzez Łowca Androidów 27 Lut 2015, 18:56

Nie widać tej pozostałości po poprzedniej instalce.
Jedyne co można usunąć - może mieć to wpływ na tą ikonę:

Uruchom ponownie Autoruns - prawym myszy i opcja Uruchom jako administratro - poczekaj na napis Ready w lewym dolnym rogu i:
Zakładka Boot Execute
Tu masz do odznaczenia jedną pozycję - usuń zaznaczenie z poniższej pozycji:
  • PCloudBroom.exe \systemroot\system32\BroomData.bit File not found: PCloudBroom.exe

Po odznaczeniu zamknij program i uruchom ponownie komputer.


dodatkowo pokaż log z FRST:

Pobierz >>>FRST (x86x64)<<< zgodny z architekturą Twojego systemu (x64 lub x86)
Zapisz na pulpicie, uruchom program klikając prawym przyciskiem myszy i opcja Uruchom jako administrator - upewnij się, że pole Addition jest zaznaczone (jeśli nie to zaznacz) -> kliknij przycisk SCAN.
Program wygeneruje dwa logi (FRST i Addition) - oba (każdy osobno) proszę zamieścić na http://www.wklej.org i podać linki

Jak sprawdzić czy system jest 64 czy 32 bitowy:
Wciskamy WinKey+R i wpisujemy dxdiag -> klikamy Nie i w otwartym oknie w pozycji System operacyjny mamy potrzebne informacje
lub na piechotę:
Przycisk Start -> Prawy przycisk myszy na Komputer -> Właściwości i tutaj mamy informację:
Typ systemu - 64-bitowy system operacyjny
lub
Typ systemu - 32-bitowy system operacyjny
Kobiety nie zmienisz, możesz zmienić kobietę, ale to nic nie zmieni.

nie potrafie znaleźć darmowego programu który byłby za darmo
---------------------------------------------------------------------------------------
sprawdź czy na systemie jest system
Awatar użytkownika
Łowca Androidów
»ekspert
»ekspert
 
Posty: 2138
Dołączenie: 11 Kwi 2014, 13:03
Pochwały: 105



Następna

Powróć do Programy

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 23 gości