• Ogłoszenie:

Problem z captcha - czy jestem robotem ?

Wszystko odnośnie szerokiej tematyki Internet, oraz sieci komputerowe

Problem z captcha - czy jestem robotem ?

Postprzez Yaku 21 Kwi 2018, 11:52

reklama
Mam problem z potwierdzeniem czy "nie jestem robotem" captcha. Pojawia się parę graficzek do wyboru (np. wskaż samochody, autobusy, znaki).
Problem w tym że mimo poprawnej odpowiedzi cały czas spamuje kolejnymi zapytaniami. Bawię się już przez pół godziny i wciąż nie chce zaakceptować we mnie człowieka >_>

Problem pojawia się na wielu stronach. Mam aktualną javę.
Problem pojawia się w FireFoxie. W IE jest dobrze
Awatar użytkownika
Yaku
~user
 
Posty: 705
Dołączenie: 18 Sie 2005, 14:15
Pochwały: 3



Problem z captcha - czy jestem robotem ?

Postprzez Garu 21 Kwi 2018, 13:42

Zwykle, gdy jest wykrywany nieautoryzowany ruch z komputera, to strony wykrywają to i żądają potwierdzenia. jednym zdaniem - jak masz wirusa, to strony wykrywają i masz ciągle żądania captcha.
http://www.programosy.pl/program,roguekiller.html
Ten program wykrywa wredne procesy, zatrzymuje je i usuwa.
Program tworzy też logi - a zapodaj na wklej.org i tutaj wklej link do loga z usuwania.
Człowiek widzi rzeczy, jakimi są i oby to była prawda.
Awatar użytkownika
Garu
~user
 
Posty: 538
Dołączenie: 11 Kwi 2013, 14:52
Pochwały: 17



Problem z captcha - czy jestem robotem ?

Postprzez Yaku 21 Kwi 2018, 15:51

Używam AdwCleaner. To pokrewny RogueKiller program. Nic nie wykrywa.
Poza tym usunąłem zawartość tempów przy pomocy FRST'a

Z ciekawostek program pośredniczący w pobieraniu plików ze stron http://wordrider.net/freerapid/ nie wykrywa javy (nie uruchamia się), a chcąc zalogować się na stronie gry World of Tanks też musiałem skorzystać z IE, bo na Firefoxie po kliknięciu odnośnika zaloguj wyskakuje "Nie udało się zalogować. Spróbuj ponownie"

Po pojawieniu się problemu zaktualizowałem Javę, oraz ponownie uruchomiłem system
Awatar użytkownika
Yaku
~user
 
Posty: 705
Dołączenie: 18 Sie 2005, 14:15
Pochwały: 3



Problem z captcha - czy jestem robotem?

Postprzez krystian3w 21 Kwi 2018, 16:10

Polecam kręcić poziome 8 nad przyciskiem po kliknięciu, zazwyczaj nie muszę zaznaczać wtedy obrazków.
Ostatnio edytowany przez krystian3w, 05 Maj 2018, 15:26, edytowano w sumie 1 raz
Awatar użytkownika
krystian3w
~user
 
Posty: 230
Dołączenie: 25 Sie 2015, 12:27
Miejscowość: Śląskie
Pochwały: 11



Problem z captcha - czy jestem robotem ?

Postprzez Garu 21 Kwi 2018, 16:21

Nie mam javy i pobieram:
http://prntscr.com/j88k7q
Adwcleaner, to mały pikuś, dobry tylko na toolbary.
WOT online też nie wymaga javy.
Javy się nie aktualizuje, tylko jave usuwa się java uninstallerem. Potem instaluje się najnowszą. W ten sposób likwiduje się błędy ustawień javy i errory.
Twój FF nie obsługuje javy.
A do czego potrzebna Ci java?
Człowiek widzi rzeczy, jakimi są i oby to była prawda.
Awatar użytkownika
Garu
~user
 
Posty: 538
Dołączenie: 11 Kwi 2013, 14:52
Pochwały: 17



Problem z captcha - czy jestem robotem ?

Postprzez lukaskupasz 02 Maj 2018, 12:35

Yaku napisał(a):Używam AdwCleaner


Ja od lat używam tylko jako skaner na żądanie i sprawdza się.Poprzednia udana wersja free to była 2.2.1.1043, kolejne wersje były już tragiczne tj wersje free potrafiła niby skanować ale nie było widać żeby coś skanowała a na podsumowaniu pokazywała 0 zeskanowanych plików(!) Czyli program w wersji free był praktycznie bezużyteczny więc kto korzystał to ze starej i podobno nieaktualnej wersji ale o dziwo ze stale z nowymi definicjami,co już zakrawało na żart
lukaskupasz
~user
 
Posty: 1
Dołączenie: 26 Kwi 2018, 11:35



Problem z captcha - czy jestem robotem?

Postprzez krystian3w 05 Maj 2018, 15:28

Przecież nie było wersji pro AdwCleaner a bazy aktualizowane z sieci to raczej nowość od wersji 5 w AdwCleaner.

lukaskupasz napisał(a):Poprzednia udana wersja free to była 2.2.1.1043, kolejne wersje były już tragiczne tj wersje free
Nie myl Malwarebytes Anti-Malware z AdwCleaner, to różne narzędzia pomimo wchłonięcia przez Malwarebytes AdwCleaner / JRT.
Awatar użytkownika
krystian3w
~user
 
Posty: 230
Dołączenie: 25 Sie 2015, 12:27
Miejscowość: Śląskie
Pochwały: 11




Powróć do Internet & Sieci

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 10 gości