• Ogłoszenie:

Połączenie xbox live na modemie sagem f@st 800 (neostrada)

Konsole nowej generacji, konsole stacjonarne, specyfikacje techniczne.
Ogólna dyskusja na temat konsol oraz emulacji.

Połączenie xbox live na modemie sagem f@st 800 (neostrada)

Postprzez amdzio1993 15 Sty 2009, 13:06

reklama
Mam modem sagem f@st 800 z neostrady i gdy podlaczam go bezposrednio do konsolki i do gniazdka telefonicznego i biore test lacza to wyskakuje zebym zobaczyl czy jest modem podlaczony do konsoli,wszystko jest ok i podlaczone modem sie swieci ale ciagle wysakuje ten blad.Ktos mi powiedzial abym zrestartowal modem ale go sie nie da restartowac,jest podpiety do konsoli(lub kompa) to chodzi nie jest to nie chodzi,i nic to nie pomaga.

na jednej stronce znalazlem cos takiego

''? Bezpośrednie podłączenie pod router


Przy bezpośrednim podłączeniu do routera najczęściej nie trzeba w konsoli niczego ruszać, wszystkie ustawienia zostaną wykryte automatycznie. Jeśli jednak wystąpi jakiś błąd, zazwyczaj spowodowany brakiem DHCP w sieci, to należy ręcznie wprowadzić swoje dane.

Osoby stosujące na routerze statyczne DHCP i przypisujące każdemu podłączonemu urządzeniu IP po adresie fizycznym (tzw. adres MAC) muszą dodać na listę obsługiwanych sprzętów w panelu administracyjnym routera MAC konsoli. Znajdziesz go w ustawieniach sieciowych: System -> Network Settings -> Additional Settings -> Advanced Settings (podany tam ciąg cyfr i liter to adres MAC Twojej konsoli).''



nie wiem niestety o co chodzi,a jak nie mialem xbox liva tak dalej nie mam,moze mi ktos to wytlumaczyc albo powiedziec co moge zrobic?z gory dzieki.
Awatar użytkownika
amdzio1993
~user
 
Posty: 13
Dołączenie: 11 Sty 2009, 21:24
Miejscowość: Koszalin



Re: połączenie xbox live na modemie sagem f@st 800 (neostrada)

Postprzez neo10 15 Sty 2009, 13:25

Bezpośrednio nie podłączysz tego modemu do xboxa.. tzn tak aby działał internet .

Neostrada jest stałym łączem tylko z nazwy, aby działała trzeba się z nią łączyć podając login i hasło czego xbox nie potrafi ;]
Dlatego też musisz mieć pomiędzy nim i modemem jeszcze router który ma zaprogramowany twój login, hasło itp... i który będzie się łączył z netem i dopiero jak pod router podłączysz konsolę to będzie działał na niej internet ;]
Core 2 Duo E6300 2,54ghz +Scythe ninja, Asus P5b, 2gb Geil Ddr2 800, Gforce 8800gt Palit sonic, Dell 2209WA 22" + Samsung A656 37", Sound Blaster Audigy, 640gb WD AAKS + 500gb Transcend usb , CoolerMaster CM690+ 6x 120mm, Amacrox 400w, Logitech Z-5400, LG dvd-rw,
Image
Awatar użytkownika
neo10
~user
 
Posty: 141
Dołączenie: 11 Paź 2008, 11:46
Miejscowość: wawa
Pochwały: 11



Połączenie xbox live na modemie sagem f@st 800 (neostrada)

Postprzez amdzio1993 15 Sty 2009, 14:07

to jaki mi proponujesz najtanszy router prosty w obsludze zeby wszystko dzialalo?
Awatar użytkownika
amdzio1993
~user
 
Posty: 13
Dołączenie: 11 Sty 2009, 21:24
Miejscowość: Koszalin



Połączenie xbox live na modemie sagem f@st 800 (neostrada)

Postprzez CrossFire 16 Sty 2009, 02:40

neo10, eehh... Xbox ma w sobie ten właśnie Login i Haslo ktory można wpisać i działać będzie XBL

Mam DialNeta..mam Login i Haslo wpisuje po prostu w Xboxie w odpowiednie rubrykę i XBL jest.
Odłączam PC od modemu i podłączam Xbox'a pod Modem i fakt przydałby mi się router ale to w swoim czasie :)

A żeby nie być goło słownym
Image

I tutaj wpisujesz Login i hasło testujesz połączenie i thx :banan:
ASUS ROG G751 / i7 4720 /32gb ram /SSD240gb+1TB/GTX 970m | + Xperia Z3
Awatar użytkownika
CrossFire
~user
 
Posty: 4668
Dołączenie: 08 Lut 2007, 18:47
Miejscowość: Liegnitz/Breslau
Pochwały: 141



Połączenie xbox live na modemie sagem f@st 800 (neostrada)

Postprzez amdzio1993 16 Sty 2009, 11:19

hehe zaraz przetestuje,jak bedzie dzialac to nie wiem co zrobie.. juz myslalem ze router bd musial kupowac.wielkie dzieki!!

Dodano Dzisiaj, 12:44:
niestety nie dziala ;/ wpisalem nazwe uzytkownika,haslo i to PPPoE i nei dziala ;/
Awatar użytkownika
amdzio1993
~user
 
Posty: 13
Dołączenie: 11 Sty 2009, 21:24
Miejscowość: Koszalin



Połączenie xbox live na modemie sagem f@st 800 (neostrada)

Postprzez DiKei 23 Sty 2010, 01:59

Podpowiem Ci coś. Neostrada nie działa na PPPoE :) Znaj moje dobre serce, udzielę Ci prostej rady: Spróbuj PPPoA. Niestety nie posiadam żadnej konsoli, więc nie wiem czy da się zmienić PPPoE na PPPoA itp. Liczę że dojdziesz co i jak. Jeśli nie - router. Możesz kupić multifunkcjonalny Modem - Lampka Nocna + Tablica Informacyjna + Droga chińszczyzna w domu = Livebox TP[Co do tablicy - przykl;ejaj kartki na niego ;)]

Jeśli korzystasz z tego modemu, pod kombinacują klawiszy ALT + D masz w zakładce Konfiguracja "Enkapsulacja" PPPoA VCMUX. Chociażby przy instalacji sterowników innych niż Neostradowskich musiałeś definiować coś takiego, naprawdę - jest wiele sposobów na sprawdzenie tego.
DiKei
~user
 
Posty: 7
Dołączenie: 23 Sty 2010, 01:53




Powróć do Konsole i Emulacja

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość