• Ogłoszenie:

Outlook połączenie do serwera exchange z sieci zewnętrznej

Wszystko na temat programów: skąd pobrać, instalacja, użytkowanie, problemy, poszukiwane programy.

Outlook połączenie do serwera exchange z sieci zewnętrznej

Postprzez C-oolt 14 Cze 2018, 13:32

reklama
Witam,

Udało mi się skonfigurować serwer Exchange 2016 do obsługi poczty firmowej. Działa wysyłanie, odbieranie poczty. Połączenie do skrzynki poprzez stronę internatową jak i Outlook wewnątrz LAN (wskazanie na serwer Exchange po adresie lokalnym 192.168.x.x) działa bez problemu.

Jedynie podczas próby konfiguracji Outlook np z domu pomimo podania poprawnych danych : IP (zewnętrzne), adres e-mail, nazwa konta użytkowania nie mogę się połączyć.

W czasie konfiguracji wyrzuca mi odpowiednie pytania o autoryzację - tak jak przy połączeniu LAN lecz kończy się to błędem (trochę to trwa za nim Outlook wyrzuci ten błąd około 1 minuty):

"Nie można ukończyć akcji. Połączenie z serwerem Microsoft Exchange jest niedostępne. Program Outlook musi być w trybie online lub połączony, aby ukończyć akcję "

Wygląda to tak jakby przyjmował wszystkie dane do uwierzytelnienia połączenia lecz je zrywa i Outlook przechodzi offline.

Porty jakie mam otwarte: 80, 443, 110, 25, 993, 995, 465, 578

Najciekawsze jest to, że aplikacja Outlook na telefonie z Android działa bez problemu, a Outlook zainstalowany na Windows uparcie nie działa spoza LAN.

Outlook jaki posiadam to 2013.

Jakieś pomysły lub sugestie?
Awatar użytkownika
C-oolt
~user
 
Posty: 266
Dołączenie: 17 Gru 2005, 14:15
Pochwały: 6



Powróć do Programy

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 7 gości