• Ogłoszenie:

Open office etykiety na wesele

Wszystko na temat programów: skąd pobrać, instalacja, użytkowanie, problemy, poszukiwane programy.

Open office etykiety na wesele

Postprzez papus 20 Kwi 2011, 14:23

reklama
Dostałem dziś za zadanie zrobienie etykiet na wesele (składane do postawienia na talerzach, takie "gdzie kto ma siedzieć")
I mam problem. Wprowadziłem wszystkich gości do bazy danych (.odb), normalnie robię Nowy -> Etykiety i w zasadzie tu jest problem, bo nie wiem jak to ustawić by na stronie A4 było po 4 lub więcej etykietek, konkretnie nie wiem jakie parametry wprowadzić (karteczka składana na pół, cała 10cm x 10cm). Dane z bazy danych mi pobiera normalnie, ale drukuje na całej stronie (1szt/str) i nie chce się wyrównać do środka :/

Prosiłbym o rady lub jakiś inny program który zrobi to za mnie... (szukałem w guglach, znalazłem DesignPro 5, ale nie zdaje egzaminu).
papus
~user
 
Posty: 3
Dołączenie: 04 Paź 2008, 23:31



Open office etykiety na wesele

Postprzez Haczyk 20 Kwi 2011, 15:26

nie wiem czy dobrze zrozumiałem, ale kiedy wybierasz Plik->Nowy->Etykiety w nowo otwartym okienku
- w zakładce Etykiety w zasadzie nic nie zmieniaj (domyślnie jest A4)
- w zakładce Format wartość Kolumny i Wiersze ustaw na 4, ewentualnie marginesy na 0,01
- w zakładce Opcje atrybut Rozmieść ustaw na Cała strona

Nie drukowałem strony testowej, ale wygląda w porządku - Writer pokazuje na stronie 4x4 etykiet, każda z nich ma 10x10 cm

Co do innych programów to możesz spróbować photoshopa - mnóstwo gotowych szablonów i wzorków weselnych jest w tym kombajnie ;]
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Haczyk
~user
 
Posty: 797
Dołączenie: 21 Sty 2006, 16:11
Miejscowość: Drzewica/Bydgoszcz
Pochwały: 62



Open office etykiety na wesele

Postprzez papus 21 Kwi 2011, 08:21

Haczyk napisał(a):Co do innych programów to możesz spróbować photoshopa - mnóstwo gotowych szablonów i wzorków weselnych jest w tym kombajnie ;]

Tylko photoshop nie wczyta mi bazy danych z open office'a :P Mimo to dzięki za rady. Dziś w pracy będę się z tym znowu grzebał :)
Jeszcze jakieś propozycje mile widziane.
papus
~user
 
Posty: 3
Dołączenie: 04 Paź 2008, 23:31



Open office etykiety na wesele

Postprzez marzena921 18 Kwi 2024, 15:45

Wygląda na to, że masz dość specyficzne wymagania co do etykiet, które chcesz wydrukować. Konfiguracja drukowania w taki sposób, aby mieściło się kilka etykiet na jednej stronie A4 i dodatkowo miały one odpowiednią orientację i rozmieszczenie, może być faktycznie wyzwaniem przy użyciu standardowego oprogramowania biurowego.

Jeśli potrzebujesz profesjonalnie wyglądających etykiet, które będą idealnie dopasowane do Twoich potrzeb, polecam skorzystać z usług firmy https://sowikopack.pl/. Specjalizują się oni w drukowaniu etykiet samoprzylepnych oraz w etykietowaniu produktów, co może znacznie ułatwić i przyspieszyć cały proces. Dzięki ich doświadczeniu i specjalistycznym sprzętom, masz pewność, że etykiety będą miały właściwe wymiary, będą dobrze wydrukowane i estetycznie się prezentowały.

Firma Sowikopack oferuje także usługi konfekcji towaru i foliowania termokurczliwego, co może być dodatkowym atutem, szczególnie jeśli planujesz większą ilość materiałów drukowanych lub chcesz, aby finalny produkt był elegancko zaprezentowany gościom. Zachęcam do bezpośredniego kontaktu z firmą i omówienia szczegółów swoich potrzeb. Z pewnością pomogą Ci znaleźć najlepsze rozwiązanie, które spełni oczekiwania zarówno pod względem estetyki, jak i funkcjonalności.
marzena921
~user
 
Posty: 3
Dołączenie: 13 Gru 2023, 13:07




Powróć do Programy

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: kebaf oraz 12 gości