• Ogłoszenie:

o motocykl 80ccm

Tutaj można umieszczać wszystkie sensowne tematy nie pasujące do reszty działów tematycznych. Siadaj, gadaj, opowiadaj ;)

o motocykl 80ccm

Postprzez qrminator 02 Maj 2006, 10:59

Witam,
Mam krótkie pytanko... a mianowicie dwa.

Upatrzyłem sobie takie cudo:
Image
Ma on pojemność 80cm3...

Czy dałoby się go jakoś zarejestrować jako motorower? Bo wydaje mi się, że (chyba Jawa) miała pojemność 75cm3 i była traktowana jako motorower.

A jeśli nie można to czy ktoś mniej więcej orientuje się ile kosztuje prawo jazdy Kat. A1?

Pozdrawiam ;)
Awatar użytkownika
qrminator
~user
 
Posty: 945
Dołączenie: 23 Cze 2005, 09:33
Pochwały: 38



Postprzez Lukesh 02 Maj 2006, 11:09

qrminator napisał(a):Czy dałoby się go jakoś zarejestrować jako motorower? Bo wydaje mi się, że (chyba Jawa) miała pojemność 75cm3 i była traktowana jako motorower.


Tak, jesli przy pierwszej rejestracji dales komus w lape i .... troche sie pomylil w czasie oceniania mocy sprzetu wpisujac inne dane :mrgreen: a jesli teraz chcialbys to zmienic... no nie wiem czy ktos by to zrobil i ile by to kosztowalo...
qrminator napisał(a):le kosztuje prawo jazdy Kat. A1?

Kumpel robil i placil cos ok. 200zł

Autor postu otrzymał pochwałę
][_, ([]) ][_, xD

Niedaleko od Krakowa leży miasto Częstochowa,
dzieją się tam różne rzeczy, zakonnice mają dzieci
I kup sobie chamie medalik na szyje,
nic Ci się nie stanie i tramwaj nie zabije,
I kup sobie chamie obrączkę na rączkę,
nie będziesz chorował na kiłe i rzeżączkę.
Medalikarz mądra głowa, niech nam żyje Częstochowa,
czy za dyche, czy za piątkę kupisz chamie tu pamiątkę,
a pamiątka z Częstochowy to karabin maszynowy !
Awatar użytkownika
Lukesh
*mod
 
Posty: 7838
Dołączenie: 11 Lis 2005, 21:45
Miejscowość: Częstochowa / Kraków
Pochwały: 852



Postprzez Mike 02 Maj 2006, 11:11

Można to zrobić, ale to jest trochę kombinacji.
Jeżeli masz w dowodzie wpisane 80 cm3 - to nie wystarczy pójść zarejestrować i używać jak motoroweru, bo w przepisać jest okrećlone, że motorower może mieć max. pojemność 49,9 cm3.

Więc aby korzystać z tej Hondy jako motoroweru musisz przerejestrować ją jako 50 cm3 (chodzi o zmianę wpisu w dowodzie z 80 na 50 cm3)

Autor postu otrzymał pochwałę
Awatar użytkownika
Mike
*mod
 
Posty: 10264
Dołączenie: 16 Gru 2005, 13:30
Pochwały: 989



Postprzez Lukesh 02 Maj 2006, 11:15

Wiem ze kiedys wystarczylo zamontowac inna zebatke (albo zaplacic komu trzeba ;) )zeby motor byl wolniejszy i zeby nikt sie nie czepial :wink: i dlatego czesto mozna spotkac STARE motorki z pojemnoscia powyzej 49,9 cm3 zarejestrowanych jako motorower :D . Taka kiedys byla polityka :P ale w dzisiejszych czasach na pewno nie jest tak latwo... a co najwazniejsze jesli motor ma swoje lata i od poczatku w dowodzie jest wpisane 80cm3 to juz na pewno nie pojdzie latwo. Lepiej wiec zrob prawko, sa to wieksze koszty zwiazane np z ubezpieczeniem i wyrobieniem prawka....ale co zrobic
Ostatnio edytowany przez Lukesh, 02 Maj 2006, 11:18, edytowano w sumie 1 raz
][_, ([]) ][_, xD

Niedaleko od Krakowa leży miasto Częstochowa,
dzieją się tam różne rzeczy, zakonnice mają dzieci
I kup sobie chamie medalik na szyje,
nic Ci się nie stanie i tramwaj nie zabije,
I kup sobie chamie obrączkę na rączkę,
nie będziesz chorował na kiłe i rzeżączkę.
Medalikarz mądra głowa, niech nam żyje Częstochowa,
czy za dyche, czy za piątkę kupisz chamie tu pamiątkę,
a pamiątka z Częstochowy to karabin maszynowy !
Awatar użytkownika
Lukesh
*mod
 
Posty: 7838
Dołączenie: 11 Lis 2005, 21:45
Miejscowość: Częstochowa / Kraków
Pochwały: 852



Postprzez Mike 02 Maj 2006, 11:17

Lukesh napisał(a):Tak, jesli przy pierwszej rejestracji dales komus w lape i .... troche sie pomylil w czasie oceniania mocy sprzetu wpisujac inne dane

Teraz też dało by radę to zrobić, najlepiej jak być miał jakiegoś znajomego w stacji kontroli pojazdów (czy ktoś z twoich znajomych zna kogoś takiego).
Warto dać z 200 zł i śmigać Hondeczką.

Upewnij się, że ta osoba od któerj chcesz kupić motor nie ma go zarejestrowanego jako 50 cm3, bo jeżeli tak to wystarczy tylko przerejestrować. Dużo ludzi, którzy mieli 80 tak robiło więc duże prawdopodobieństro, że tak jest.
Awatar użytkownika
Mike
*mod
 
Posty: 10264
Dołączenie: 16 Gru 2005, 13:30
Pochwały: 989



Postprzez qrminator 02 Maj 2006, 11:24

Lukesh napisał(a):Lepiej wiec zrob prawko, sa to wieksze koszty

spodziewałem się, że prawko będzie w podobnej cenie do Kat.B więc sporo... a 200zł za prawko to nie dużo :)



No dobra...
Dzięki za wypowiedzi.
Temat można zamknąć.



Pozdrawiam ;)
Awatar użytkownika
qrminator
~user
 
Posty: 945
Dołączenie: 23 Cze 2005, 09:33
Pochwały: 38



Postprzez Mike 02 Maj 2006, 11:28

qrminator napisał(a):a 200zł za prawko to nie dużo

cene 200 zł tak sobie wymyśliłem, ale to zależy jakieg masz znajomego - ile będzie chciał za "błędny" wpis w dowodzie, ale na pewno mniej to wyniesie, niż wyrobienie prawka katt. A1.
Widzę, że masz 16 law, więc za 2 lata będziesz mógł zrobić A więc po co tracić kase na A1.
Awatar użytkownika
Mike
*mod
 
Posty: 10264
Dołączenie: 16 Gru 2005, 13:30
Pochwały: 989



Postprzez qrminator 02 Maj 2006, 11:31

Mike013 napisał(a):cene 200 zł tak sobie wymyśliłem


mi chodziło o 200zł które podawał Lukesh


Mike013 napisał(a):po co tracić kase na A1.

to zależy czy będę miał tę honde w tym roku czy za dwa lata...
bo jak będę miał w tym roku to raczej nie będę czekał 2 lata żeby móc tym jeździć. :)
Awatar użytkownika
qrminator
~user
 
Posty: 945
Dołączenie: 23 Cze 2005, 09:33
Pochwały: 38



Postprzez zok1 04 Maj 2006, 18:01

hehe
mam motorower po tunningu jest to fabrycznie 50 teraz ma 80 a papiery na 50 moj kumpel ma motorynke 89 i by ł problem z zarejestrowaniem go na 50 i sie nie dalo. Wiec zroibil prawko i mam mini scigadz ktory pedzi 110km/h
I'm admin my network ASK HotSpot PiotrekJur kto z suwałk chce sie wpiac?? jak cos to na PW
Awatar użytkownika
zok1
 
Posty: 358
Dołączenie: 09 Sie 2005, 20:01
Miejscowość: Suwalki
Pochwały: 13



Postprzez Mike 04 Maj 2006, 19:09

zok1 napisał(a):89 i by ł problem z zarejestrowaniem go na 50 i sie nie dalo.

wg. prawa to już jest motocykl, a nie motorower, ale pisząc o zarejestrowaniu go jako 50 nie miałęm na myśli czegoś takiego, że idziesz go stacji kontroli pojazdów i zaraz wpiszą Ci w dowodzie 50 zamiastr 89.

Chodzi o to, że osoba wpisująca to może się "pomylić" podczas wpisywania pojemności.
Awatar użytkownika
Mike
*mod
 
Posty: 10264
Dołączenie: 16 Gru 2005, 13:30
Pochwały: 989



Postprzez zok1 06 Maj 2006, 11:12

no dowiedzialem sie od znajomego ktory pracuje w wojewódzkiej stacji kontroli pojazdow ze juz przekret z pomyłka pojenmnosci nie wyjdzie bo we wszystkich stacjach diagnostycznych w ktorych robi sie badania samochodow (tj. przedluzanie waznosci dowodu rejestracyjnego) zamontowali kamery wiec przekret nie wyjdzie tak samo jak lewe badania na nie sprawny samochod tez nie wyjda
I'm admin my network ASK HotSpot PiotrekJur kto z suwałk chce sie wpiac?? jak cos to na PW
Awatar użytkownika
zok1
 
Posty: 358
Dołączenie: 09 Sie 2005, 20:01
Miejscowość: Suwalki
Pochwały: 13



O motocykl 80ccm

Postprzez Leprikon 05 Mar 2024, 15:06

Rozumiem, że temat już nieaktualny i wielu już zapomniało o tej rozmowie, ale mimo to... skoro miała miejsce, polecam każdemu zainteresowanemu jej przeczytanie https://moto.stargard.pl/czy-obstawiaja-wyscigi-motocyklowe-w-polsce-2/ i dazhe yesli vy yeshche ne pereseli s chetyrekhkolesnykh na dvukhkolesnyye sredstva peredvizheniya rekomenduyu vospol'zovat'sya sluchayem.
Vozmozhno eta stat'ya vas i podtolknet eto sdelat'.
i nawet jeśli jeszcze nie przesiadłeś się z pojazdów czterokołowych na dwukołowe, polecam skorzystać z okazji.
Być może ten artykuł Cię do tego zachęci.
Leprikon
~user
 
Posty: 12
Dołączenie: 07 Wrz 2023, 13:35



O motocykl 80ccm

Postprzez Gkbb4mu2 Wczoraj, 23:38

Czy ktoś z Was lubi sporty moto? Jakie są wasze ulubione? Ja ostatnio trafiłam na https://bluebike.pl/pl/c/ON-ROAD/38 i zupełnie przepadłam. Jedna z lepszych zajawek! Znacie podobne?
Gkbb4mu2
~obserwator
 
Posty: 0
Dołączenie: 25 Kwi 2024, 12:34




Powróć do Pog@duchy

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 7 gości