• Ogłoszenie:

Nowy album linkin park - a thousend suns

Miejsce dla miłośników każdego rodzaju muzyki. Koncerty, zespoły, wokaliści, recenzje płyt.

Nowy album linkin park - a thousend suns

Postprzez michalek 07 Wrz 2010, 19:56

reklama
Witam :) jako iz jestem fanem Linków od 11 lat :) chcialem poznac wasze opinie o nowym albumie ktory przed 2 godzinami wyciekl do sieci... ale juz od kilku dni, tygodni mozna bylo sluchac 3 piosenek z niego The Catalyst, Wretches And Kings oraz Waiting For The End
po premierze poprzedniego albumu MTM wielu ludziom nie spodobal sie on.... narzekali do dzis go krytykuja.... mnie sie podobal on bardzo :) jak rowniez nowy album ktorego zamowilem oczywiscie w orginalnej wersji juz 2 tygodnie temu, lecz przed chwila przesluchalem go i naprawde jestem zadowolony ze go kupilem... jest to kawal dobrej roboty
Awatar użytkownika
michalek
~user
 
Posty: 1189
Dołączenie: 13 Gru 2006, 23:02
Miejscowość: ___Myślenice___
Pochwały: 5



Nowy album linkin park - a thousend suns

Postprzez adashko 07 Wrz 2010, 21:46

Przesłuchałem nowy album, czekałem z zapartym tchem, bo też jestem fanem od ich pierwszej płyty i moja opinia jest taka jak wielu innych fanów, że powinni grać to co im wychodzi najlepiej, czyli nu-metal - rozumiem, że chcą grać coś na co aktualnie uważają że mają pomysł ale do mnie to nie przemawia. Można posłuchać, ale nie daje to takiego kopa jak Hybrid Theory czy Meteora.

Najbardziej spodobał mi się kawałek który nawiązuje trochę brzmieniem do starych czasów (+ trochę industrialu :wink: ) czyli Wretches and King, The Catalyst też ujdzie, szkoda że 3-4 pozycje to w zasadzie przerywniki ale wiadomo było już wcześniej, że płyta miała stanowić jakby jedną całość i można to było przewidzieć.

MTM? Momenty były :wink:... ale tak jak we wstępie uważam że poziomem odstaje od dwóch pierwszych.

Offtop: Za to płytka Dead by Sunrise którą masz w avatarze bardzo mi przypadła do gustu :wink:
CPU: Intel Core i5-6600K Skylake 3.5GHz || MOBO: MSI Z170A Krait Gaming || RAM: Kingston HyperX FURY Black 8GB 2400MHz DDR4 CL15 || SSD: Plextor M6V 256GB
HDD: Seagate 1TB + 2TB SATA III 7200RPM 64MB cache || COOLER: SilentiumPC Grandis XE1236 || PSU: Thermaltake Smart SE Modular 530W ||
GPU: MSI GeForce GTX 970 OC 4GB GDDR5 256bit || MONITOR: iiyama ProLite XB2783HSU-B1 FullHD AMVA+ LED || CASE: Zalman Z3 ||
Awatar użytkownika
adashko
~user
 
Posty: 1406
Dołączenie: 20 Mar 2006, 18:26
Miejscowość: PŁOCK - Miasto seksu i biznesu
Pochwały: 59



Nowy album linkin park - a thousend suns

Postprzez michalek 07 Wrz 2010, 22:19

nie moge Cie krytykowac :) za to ze Ci sie nie podoba... ja lubie ich mocne kawalki nu metalowe i lubie ogolnie soft rock i rock :) wiec lekkie mi bardzo dobrze wpadaja w ucho :) wiec jak dla mnie caly album to chyba najlepszy album jaki do dzis slyszalem :)
Awatar użytkownika
michalek
~user
 
Posty: 1189
Dołączenie: 13 Gru 2006, 23:02
Miejscowość: ___Myślenice___
Pochwały: 5



Nowy album linkin park - a thousend suns

Postprzez adashko 11 Wrz 2010, 20:37

Przesłuchałem płytkę parę razy i muszę powiedzieć, że jak po 2-3 pierwszych przesłuchaniach byłem w szoku i raczej negatywnie nastawiony to po kolejnych album wpadł mi w ucho - chociaż stylowo jest to zaprzeczenie w stosunku do całości dotychczasowego dorobku LP, to płyty słucha się całkiem przyjemnie (najlepiej całej od początku do końca bez shuffle'owania :wink: ) - tak myślę, że może być to dobra płyta na zbliżające się jesienne wieczory :P i kto wie - może kupię oryginał :)
CPU: Intel Core i5-6600K Skylake 3.5GHz || MOBO: MSI Z170A Krait Gaming || RAM: Kingston HyperX FURY Black 8GB 2400MHz DDR4 CL15 || SSD: Plextor M6V 256GB
HDD: Seagate 1TB + 2TB SATA III 7200RPM 64MB cache || COOLER: SilentiumPC Grandis XE1236 || PSU: Thermaltake Smart SE Modular 530W ||
GPU: MSI GeForce GTX 970 OC 4GB GDDR5 256bit || MONITOR: iiyama ProLite XB2783HSU-B1 FullHD AMVA+ LED || CASE: Zalman Z3 ||
Awatar użytkownika
adashko
~user
 
Posty: 1406
Dołączenie: 20 Mar 2006, 18:26
Miejscowość: PŁOCK - Miasto seksu i biznesu
Pochwały: 59



Nowy album linkin park - a thousend suns

Postprzez Jasinek 11 Wrz 2010, 22:42

Nie jestem może prawdziwym fanem LP ale na każdej płytce znalazłem coś dla siebie :) A Thousand Suns jeszcze nie mam ale
Kod: Zaznacz wszystko
ale juz od kilku dni, tygodni mozna bylo sluchac 3 piosenek z niego The Catalyst, Wretches And Kings oraz Waiting For The End

Kawałek The Catalyst. Jak zwykle świetny tekst, początek i koniec piosenki są jak najbardziej na plus :) ale środek - technopodobna muzyka, wciąż te same słowa. Chciałbym usłyszeć mocniejszą perkusję, gitary. Myśle ze gdyby LP bardziej dopracowało ten kawałek to powstałby majsterksztyk :)
"Żyj tak, aby Twoim znajomym zobiło się nudno, kiedy umrzesz" - Julian Tuwim

Zdognie z nanjwoymszi baniadmai perzporawdzomyni na bytyrijskch uweniretasytch nie ma zenacznia kojnoleść ltier przy zpiasie dengao solwa.
Awatar użytkownika
Jasinek
 
Posty: 1454
Dołączenie: 09 Lut 2008, 01:05
Pochwały: 56



Nowy album linkin park - a thousend suns

Postprzez michalek 11 Wrz 2010, 23:18

ja slucham plytki caly czas od poczatku do konca :) nie wyrywkowo ... bo tak jak napisal zespol plyta to jedna wielka piosenka :) oczywiscie w poniedzialek jade kupic orginał :)
Awatar użytkownika
michalek
~user
 
Posty: 1189
Dołączenie: 13 Gru 2006, 23:02
Miejscowość: ___Myślenice___
Pochwały: 5



Nowy album linkin park - a thousend suns

Postprzez adashko 18 Wrz 2010, 12:27

michalek, jaką wersję kupiłeś > CD czy CD+DVD :?:

Zastanawiam się nad kupnem i nie wiem które wydanie fajniejsze a w necie znalazłem tylko skany z dvd
CPU: Intel Core i5-6600K Skylake 3.5GHz || MOBO: MSI Z170A Krait Gaming || RAM: Kingston HyperX FURY Black 8GB 2400MHz DDR4 CL15 || SSD: Plextor M6V 256GB
HDD: Seagate 1TB + 2TB SATA III 7200RPM 64MB cache || COOLER: SilentiumPC Grandis XE1236 || PSU: Thermaltake Smart SE Modular 530W ||
GPU: MSI GeForce GTX 970 OC 4GB GDDR5 256bit || MONITOR: iiyama ProLite XB2783HSU-B1 FullHD AMVA+ LED || CASE: Zalman Z3 ||
Awatar użytkownika
adashko
~user
 
Posty: 1406
Dołączenie: 20 Mar 2006, 18:26
Miejscowość: PŁOCK - Miasto seksu i biznesu
Pochwały: 59



Nowy album linkin park - a thousend suns

Postprzez ordo15 18 Wrz 2010, 20:08

Nowy album jest....inny. Zespół skierował się ku nowym dźwiękom i rozwiązaniom, a nie tak jak większość artystów, którzy wracają do dobrze znanych fanom kawałków zmieniając jedynie kolejność np akordów.
Linkin park chciał stworzyć coś całkowicie odmiennego od pozostałych płyt, bo sam uważa krążki hybrid theory i meteore za bliźniacze. Dla fanów, którzy oczekiwali na coś " w stylu LP" jest to wielka porażka. Tak jak dla mnie. Jednak to "dzieło" jest przeznaczone do przesłuchania w całości, utwór po utworze. I to zostało dobrze wykonane. Album jest też jakby przesłaniem do... chmm...wszystkich ludzi.Słowa grają kluczową rolę przy czym muzyka jest trochę tego, niezbyt. Skłonili się bardziej ku elektronice która występuje często w chodź by disco polo za, którym ja nie przepadam. Elektronika ostro wybija się w utworze the catalyst. Ja mam jego wcześniejszą wersje z wykorzystaniem kibordu, z przyciszonym wokalem gdzie muzyka mocno wybija się na przód. Jest o wiele lepszy od współczesnej wersji.
Co do muzyki, słucham wielu zespołów i muszę powiedzieć , że dźwięki w najnowszym albumie linkin park są podobne do tych z pierwszych płyt innych grup przy czym te " inne grupy" ewoluowały i teraz ich utwory są dużo lepsze i bardziej skomplikowane od tych z pierwszy krążków, przez to lepsze od nowych piosenek LP. :( Ale pomimo tego wszystkiego muzyka łatwo wpada w ucho i myślę , że gdyby została wykorzystana do filmów była by świetnym tłem dźwiękowym.
A co do fanów, zespół pewnie straci większą część z nich ale za to zdobędzie wielu nowych z tym że takich na krótką metę. Posłuchają, posłuchają i potem się im znudzi.
Podsumowując, album jest dobry jako album. Jako odzielne piosenki, nie bardzo.
ordo15
~user
 
Posty: 1
Dołączenie: 18 Wrz 2010, 19:17




Powróć do Muzyka

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 5 gości