• Ogłoszenie:

norton ghost - kopia dysku lub partycji.

Poradniki o tematyce programy.

Postprzez Tom@szek 26 Lip 2005, 22:53

reklama
jakubat napisał(a):Czy jak ściągnę dyskietki z wcześniejszych wersji programu to mogę przywrocic obraz wykonany w nowszej edyscji ?

Niestety nie - z wersji 2003 nie otworzysz obrazu zrobionego w 2005.
Jeśli się mylę proszę mnie poprawić.
Tom@szek
 



Postprzez jakubat 26 Lip 2005, 23:36

Dzieki za odpowiedz. Masz racje :( niestety nie da się tak zrobic. Czy jest możliwość zmieniena formatu obrazu z .v2i na .gho ? Zeby obraz ktory zrobilem dalo sie jednak odpalic ? w sumie to moge odczytac zawartosc obrazu w programowym "viewerze" ale jak przerobic :)
jakubat
~user
 
Posty: 34
Dołączenie: 26 Lip 2005, 21:56



Postprzez Tom@szek 26 Lip 2005, 23:37

Nic nie zrobisz.
Tom@szek
 



Postprzez jakubat 26 Lip 2005, 23:42

Czyli tylko zostaje skabinowac cd bootowalny cd z ghostem 9 ? hmm,
a ten co jest do pobrania stronce jest bootowalny ? Dziekuje za odpowiedz.
jakubat
~user
 
Posty: 34
Dołączenie: 26 Lip 2005, 21:56



Postprzez Tom@szek 26 Lip 2005, 23:43

jakubat napisał(a):a ten co jest do pobrania stronce jest bootowalny


To jest instalka.
Tom@szek
 



Postprzez jakubat 26 Lip 2005, 23:47

A moznabyloby prosic o linka do bootowalnej wersji ? przeszukalem wszystko
i lipa. A jakby zrobic wierualny dysk, pozniej umiescic na nim ten moj obraz i zgrac przy pomocy ghosta 2003 ? Tylko pytanie czy da się trzymac naraz dwie wersje ghosta. Pozdrawiam i przepraszam za klopot.
jakubat
~user
 
Posty: 34
Dołączenie: 26 Lip 2005, 21:56



Postprzez jakubat 28 Lip 2005, 23:22

Zdenerwowałem się i zakupiłem sobie w sklepie Ghosta 9. Program badzi fajnie się zprawdza. A co do zmiany rozszerzenia to można zrobić tysk wirtualny a następnie jego obraz inną wersją programu.

Autor postu otrzymał pochwałę
jakubat
~user
 
Posty: 34
Dołączenie: 26 Lip 2005, 21:56



Postprzez spiro 01 Sie 2005, 10:16

mam taki problem, gdy wchodzi mi do "dosu" mam XPka, i wchodzi juz do tego programu do robienia backupu to wtedy na samym poczatku sie zawiesza (widac to duze okno , a na nim klepsydra ktora jest nieruchoma)
dzieje sie tak jak w chodze z windowsa (po restarcie kompa) a takze jak wchodze z dyskietki...po zresetowaniu dodam ze nie chce dzialac opcja 2.wejdz do windowsa omijajac ghosta (lub jakos tak).

moze ktos mial podobny problem lub wie co mam zrobic... :cry:

dodam moze ze mam s-ata
spiro
~user
 
Posty: 3
Dołączenie: 01 Sie 2005, 00:52



Postprzez Tom@szek 01 Sie 2005, 11:02

Czegos nie rozumiem. Aby prawidłowo było to zrobione to wkładasz dyskietkę -> robisz restart -> otwiera Ci się program NG z dyskietki. Później w/g rysunków.
Czy w tym momencie zawiesza Ci się komp??
Tom@szek
 



Postprzez spiro 01 Sie 2005, 11:17

Tomaszek napisał(a):Czegos nie rozumiem. Aby prawidłowo było to zrobione to wkładasz dyskietkę -> robisz restart -> otwiera Ci się program NG z dyskietki. Później w/g rysunków.
Czy w tym momencie zawiesza Ci się komp??

wkladam dyskietke, "otwiera sie program" w "dosie z ghosta" i nawet sie do konca nie otworzy bo juz wisi
spiro
~user
 
Posty: 3
Dołączenie: 01 Sie 2005, 00:52



Postprzez Tom@szek 01 Sie 2005, 12:00

Prawdopodobnie jest to błąd plików na dyskietce.
Tom@szek
 



Norton ghost 2005

Postprzez MSOPELL 01 Sie 2005, 16:47

Witam.
Tak sobie czytam i czytam na temat programu z serii Norton Ghost ale prawie nigdzie nic nie jest napisane o wesji Norton ghost 2005 v9.
mam taki problem. Otóż zrobiłem obraz partycji C z systemem i zapisałem go na dysk E. Problem polega na tym,że pod Windowsem w czasie próby odzyskania systemu wyskakuje mi monit,iż nie można tego zrobić,bo niektóre pliki z systemy są używane. Czy ktoś może wie jak uruchomić i odzyskać system pod DOSem? nagrywałem obraz na płytę DVD-R ale to nic nie daje. Pracuję na NTFS i juz nie mam pomysłu jak mam to zorbić. Prosze o pomoc.
Pozdrawiam.

MSOPELL
!(•_•)!
MSOPELL
~user
 
Posty: 4
Dołączenie: 01 Sie 2005, 16:40
Miejscowość: Zabrze



Postprzez Tom@szek 01 Sie 2005, 19:49

MSOPELL napisał(a):Problem polega na tym,że pod Windowsem w czasie próby odzyskania systemu wyskakuje mi monit,iż nie można tego zrobić,bo niektóre pliki z systemy są używane.


Z tego co wiem - NG v9 - powinieneś utworzyć płytę botojącą i z niej odpalać system - nie z pod windowsa. Także odpal program - utwórz płytę w programie i odpal z płyty. Dalej już jest podobnie jak w NG 2003.
Tom@szek
 



Postprzez MSOPELL 01 Sie 2005, 22:55

No właśnie wiem,że tak powinno to działać. Jednak po utworzeniu kopii zapasowej na płycie, płyty ten wcale mi nie botuje. Płyta ta zawiera jedynie wirtualny obraz w takim samym pliku, który utworzyłem kilka dni wcześniej na innym dysku.
!(•_•)!
MSOPELL
~user
 
Posty: 4
Dołączenie: 01 Sie 2005, 16:40
Miejscowość: Zabrze



Postprzez Tom@szek 01 Sie 2005, 23:19

To coś źle robisz :roll: a w biosie masz ustawione Boot CD ROM :?:
Tom@szek
 



Postprzez spiro 02 Sie 2005, 12:07

a jak sie robi plyte bootojaca pod 9.0
bo nagralem obraz windy (pod winda- nie wychodzilem z windowsa, bo mi nie kazal :P ) i nagralem go na innej partycji a teraz zeby zrobic restore musze wejsc pod dos a nie wiem gdzie zrobic ta plyte :(
spiro
~user
 
Posty: 3
Dołączenie: 01 Sie 2005, 00:52



Postprzez MSOPELL 02 Sie 2005, 12:20

To coś źle robisz Rolling Eyes a w biosie masz ustawione Boot CD ROM Question



Własnie o to chodzi, że tutaj nie można zbyt wiele "źle" zrobić,ba,jestem pewien,że robię to dobrze. Mógłbym wypunktować co robię po kolei ale to na nic. W biose na pewno mam ustawione na botowanie CD-ROMu. Nawet wypaliłem program NG 2005 na płycie i ku zdziwieniu zbotowało mi ją w DOSie i program się uruchomil z plyty. Trwalo to dośc długo ale udało się. Jednak większosc opcji,ktore tam są nie dziala. Wywala jakiś błąd. A gdy uruchomilem odzyskiwanie IMAGE to wlaczyła mi się NG 2003, ktory nie obsluguje .v2d :?

Czy ktos się na tym zna i powie mi jak to się robi biorąc pod uwagę wiedzę, ktorą posiada a nie domysły :?: :?: :?:
!(•_•)!
MSOPELL
~user
 
Posty: 4
Dołączenie: 01 Sie 2005, 16:40
Miejscowość: Zabrze



Postprzez Tom@szek 02 Sie 2005, 13:04

MSOPELL napisał(a):a nie domysły



MSOPELL napisał(a):Wywala jakiś błąd.


A co mam Ci napisać, jak nic szczegółowo nie podajesz -"jakieś błędy".
To właśnie jakieś błędy powinieneś tu wkleić a nie twierdzić że to są domysły :idea: Nikt tu z fusów nie będzie wróżył.
Tom@szek
 



Postprzez MSOPELL 02 Sie 2005, 17:03

Tomaszek napisał(a):A co mam Ci napisać, jak nic szczegółowo nie podajesz -"jakieś błędy".

A czy ja pisałem o Tobie ? Ja pisałem ogólnie, ale chyba uraziłem twoją dumę :lol:
Ehhhh ....
!(•_•)!
MSOPELL
~user
 
Posty: 4
Dołączenie: 01 Sie 2005, 16:40
Miejscowość: Zabrze



Postprzez jondis 10 Sie 2005, 17:12

co powiecie na taki error:
Tne destination file: "A:\COMMAND.COM" could be not opened for writing - chceck the destination drive. The error number returned was27.
???

[ Dodano: 10.08.2005 17:38:47 ]
mała poprawka, nie wliczyłem tego że coś może być z dyskietką nie tak. Poszło zrobić dyskietkę startową, tylko że nie zrobiło jednej a podzieliło to na dwie. Czy komuś może też tak się zdarzyło jak mi że zrobiło mu dwie dyskietki startowe z obrazem, i czy to aby napewno zadziała w przyszłości?
AMD Phenom II X6 1075T, Gigabyte GA-MA770T-UD3, Radeon 5830 Gigabyte 1GB DVI&DP, Kingston HyperX DDR3 2x 4GB 1600MHz XMP CL9 Genesis, Chieftec (GPS-650A) 650W bulk, Samsung SpinPoint F2EG 1TB (SATA II, 32 MB cache)
Awatar użytkownika
jondis
~user
 
Posty: 165
Dołączenie: 30 Lip 2005, 13:01
Miejscowość: Nowy Tomyśl



PoprzedniaNastępna

Powróć do Programy

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość