• Ogłoszenie:

norton ghost - kopia dysku lub partycji.

Poradniki o tematyce programy.

Postprzez luk106 08 Cze 2005, 18:51

reklama
wiem ze zanudzam ale :
historie z napedem a zostawmy w spokoju - jest dluga i nic z niej nie wynika
po zainstalowaniu ng2003 odpalaja mi tylko 2 aplikacje: tworzenie dyskietki i explorer
luk106
~user
 
Posty: 3
Dołączenie: 06 Cze 2005, 22:56
Miejscowość: sosnowiec



Postprzez luckyls 21 Cze 2005, 23:24

Witam.
Od kilku lat korzystam z ghosta teraz z 2003 i do tej pory mnie nie zawiodl (ghost.exe na osobnej dyskietce.)
Otoz niedawno kupilem sobie dysk 160 GB i chce miec na nim windowsa xp, a na starym dysku 80 gb linuxa. Zrobilem 5 partycji na 160 gb (3 partycje podstawowe i jedna rozszezona, a na niej 2 dyski logiczne). Na pierwszej partycji podstawowej jest zainstalowany windows i jest to partycja aktywna. Na drugim dysku (80) trzymam [ciach!]ly ze starego systemu (filmy, muzyka, itd), jest na nim utworzona na razie jedna partycja ktora rowniez jest partycja aktywna. Wszystkie partycje sa NTFS. Gdy wejde do ghosta i chce odczytac obraz partycji ktory jest zapisany na dysku to nie moge tego zrobic poniewaz ghost nie widzi zawartosci partycji (tzn nie widac wogole plikow i katalogow) Jest widoczny tylko jeden katalog SYSTEM VOLUME INFORMATION, mimo tego iz na dysku sa tez inne katalogi. A gdy pod ghostem utwoze katalog to jest on pozniej widoczny dla programu. Z pod ghosta widoczne sa tylko partycje aktywne, czyli pierwsza na kazdym dysku, a to mnie wogole nie ratuje poniewaz tam znajduje sie system ktory bede chcial przywracac z obrazu. Aha i jeszzce jedno z tego co pamietam kiedys na kazdej partycji znajdowaly sie 4 pliki uktyte *.ff* (dokladnie nie pamietam). Jezeli ktos ma jakis pomysl jak zrobic aby wszystkie partycje byly widoczne to prosze o szybka pomoc.
luckyls
~user
 
Posty: 1
Dołączenie: 21 Cze 2005, 22:57



Postprzez Jaroslavus 26 Cze 2005, 09:45

Ja mam takie głupie pytanie bo nigdy tego nie robiłem. Chodzi mi o to żeby ktoś orientacyjnie wytłumaczył mi jak ustawić w DOSie żeby odczytywana była dyskietka a nie CD :roll: Raz robiłem ghosta i nie udało się ale może tym razem... :oops: Pytam się bo zapewne jest to ustawione ale często mam formatowany komputer :lol: i nie wiem kiedy to ustawiałem. Mam pytanie bo pracuję na XP Professional gdzie można zrobić dyskietkę startową ?? :oops:
Copyright by Jarosław Jagodziński
(C) Wszelkie prawa zastrzeżone
Awatar użytkownika
Jaroslavus
~user
 
Posty: 13
Dołączenie: 14 Cze 2005, 16:32



Postprzez Puma 26 Cze 2005, 09:56

Zrobisz to w BIO'sie : http://forum.programosy.pl/bios-interpretujemy-jego-elementy-vt10278.html
Awatar użytkownika
Puma
~user
 
Posty: 1925
Dołączenie: 23 Lis 2004, 10:24
Miejscowość: Chojnice
Pochwały: 138



Postprzez Piro1969 05 Lip 2005, 21:57

Witam wszystkich i proszę o jakąś radę. Mam starego laptopa w którym postanowiłem wymienić dysk twardy na większy. Skorzystałem z Ghosta 2003 aby zrobić obraz partycji według wcześniejszych waszych wskazówek co się udało, sprawdziłem poprawność tego obrazu i tu zaczeły się schody na starym dysku IBM 20GB, 2 MB cache, 4700 obr/min. wszystko działa bez zarzutu a w momencie podłączenia innego dysku WD Scorpio WD800VE 80GB 5400 8MB nie mogę przywrucić Windowsa XP do stanu jak na pierwszym dysku tj. zatrzymuje mi się ładowanie systemu na jasnoniebieskim ekranie z napisem Windows XP Home Edition i koniec. Nadmieniam, iż obraz partycji robiłem przy pomocy obudowy do dysków 2,5' podłączonych kablem USB 1. Po wymymianie dysków w laptopie i próbie odtworzenia obrazu na partycji C powstaje ten problem. Próbowałem klonować, robić obraz i z niego odtwarzać i nic próbowałem też tę czynności robić jak nowy dysk był w obudowie również to samo.
W jaki sposób mogę pchnąć to dalej, przy urzyciu obudowy do dysków, 2-ch wcześniej opisanych dyskach, kabla USB no i Nortona Ghosta 2003 Proszę o jakąś radę.
Piro1969
~user
 
Posty: 1
Dołączenie: 05 Lip 2005, 21:17



Postprzez Tom@szek 05 Lip 2005, 22:31

W/g moich informacji - stworzony obraz partycji dysku może być przywrócony tylko na dysk z którego go utworzono. Wszelkie próby odtworzenia ghosta na innym dysku kończą się niepowodzeniem.
Tom@szek
 



Postprzez majussek 14 Lip 2005, 18:19

ja miałem sporo kłopotu z ghoastem... juz niepamietam jaka wersją:
miałem 2 partycje: jedna systemową w ntfs i drugą w fat 32 na której mialem zwyke dane. odpaliłem ghosta w dosie z dyku, zrobiłem obraz partycji systemowej i zapisałem na drugiej partycji(fat32). póżniej wchodze do windowsa(xp) patrze a tam nie ma zadnego pliku , jedynie rozmiar partycji zmniejszył sie o jakieś 4gd, dobra myśle sobie że jakos sobie poradze, robie foramt parttycjiz dosu si nic nic, wszystko wyczyszczone a partycja nadal jest mniejsza niz powinna być, dopiero paticion magic pomógł, tylko ze teraz za kazdym razem gdy formatuje ta partycje z dosu, nawet zmieniając sposób formatowania na ntfs jstaje sie ona mniejsza o te 4 gb. domyślam sie co sie stało, ale3 nie jestem tego pewien i nie wiem jak to naprawić.......
majussek
~user
 
Posty: 7
Dołączenie: 07 Mar 2005, 23:15
Miejscowość: uyr



Postprzez Tom@szek 15 Lip 2005, 08:09

Jeśli chcesz drugą partycję przywrócić do pierwotnych rozmiarów - usuń ją pod PM - restart i utwórz od nowa i sformatuj jeszcze raz akceptując nowe zmiany za każdym razem.
Powinno pomóc.
Tom@szek
 



Postprzez majussek 16 Lip 2005, 09:59

i tu sie pojawia problem- nie wiem jak to zrobić za pomocą tego programu.... udało mi sie dojść jak sformatować tą partycje i tak zrobiłem. pomogło, ale gdy jest ona sformatowana w fat 32 to jest wszystko ok, a gdzy sfgormatuje ją do ntfs to jej rozmiar pomniejszony jest o rozmiar obrazu który chciałem storzyć
majussek
~user
 
Posty: 7
Dołączenie: 07 Mar 2005, 23:15
Miejscowość: uyr



Postprzez Tomita 16 Lip 2005, 17:26

Szukam spolszczenia (lub polskiej wersji) do GHOSTA w wersji dyskietkowej. Mam taką, ale wersję 7.0. Niestety nie obsługuje ona NTFS. Mam GHOSTA 2003 (spolszczona wersja), ale on tworzy dyskietkę ENG. Wiem, że to prosty program, że są dokładne opisy do niego, ale obiecałem komuś, że znajdę mu wersję PL. Szukam już dość długo i bez efektu. Proszę o pomoc.
Tomita
~user
 
Posty: 7
Dołączenie: 12 Maj 2005, 09:36



Postprzez Tom@szek 16 Lip 2005, 17:31

Tomita napisał(a):ale obiecałem komuś, że znajdę mu wersję PL. Szukam już dość długo i bez efektu.

Spolszczenie do NG 2003 jest ale marnego wykonania.
Pliku PL do wersji dyskietkowej nigdzie nie znajdziesz bo wykonuje ją NG w jęz. angielskim.
Program musiałby być napisany po polsku aby jego wersja dyskietkowa była po polsku.
Także sobie odpuść.
Tom@szek
 



Postprzez Tomita 16 Lip 2005, 17:53

Dzięki za szybką odpowiedź. W takim razie mam pytanie: czy "Norton Ghost 2003 PL" oferowany przez Symanteca wygeneruje mi dyskietkę z programem w werjsi PL?
Tomita
~user
 
Posty: 7
Dołączenie: 12 Maj 2005, 09:36



Postprzez Tom@szek 16 Lip 2005, 18:15

na 99,9 % nie.
Symantec nie jest polskim autorem programu a to że jest wersja polska to inna para kaloszy.
Tom@szek
 



Postprzez Tomita 16 Lip 2005, 18:58

OK - dzięki. Pozostaje w takim razie tylko zaapelować do miłośników tego programu (a znających się na rzeczy) o spolszczenie tego małego rozmiarem, a jakże wielkiego możliwościami pliczku, co niniejszym czynię.
Jestem przekonany, że dla kogoś, kto zna informatykę będzie to wykonalne.
Tomita
~user
 
Posty: 7
Dołączenie: 12 Maj 2005, 09:36



Postprzez fluid 16 Lip 2005, 19:01

Tomita napisał(a):Jestem przekonany, że dla kogoś, kto zna informatykę będzie to wykonalne.


jak mi tylko powiesz jak moge to spolszczyc (jakim narzedziem otworzyc plik i dokonac jego edycji) to jestem ci to w stanie spolszczyc w 10 minut
Sprzedam zestaw perkusji do GUITAR HERO na x360 - chetni pisacna PW
Each EMO can suck my ballsack but one in particular...
NIE POMAGAM NA PW, CHCESZ POMOCY - PISZ NA FORUM W ODPOWIEDNIM TEMACIE
GalkaPL - nieważne jaki będzie twój nowy nick my ZAWSZE będziemy pamiętać własnie ten...
Awatar użytkownika
fluid
*mod
 
Posty: 14746
Dołączenie: 12 Gru 2004, 00:38
Miejscowość: Warszawa
Pochwały: 947



Postprzez Tom@szek 16 Lip 2005, 19:12

Restorator lub ResourceHacker - powodzenia.

P.S.

Resource Hacker 3.4.0

Program stworzony do przeglądania, edycji, zniany nazw, wyciągania i dodawania zasobów zawartych w plikach wykonywalnych exe i bibliotekach. Przydatne narzędzie m.in. do spolszczania interfejsu, wyciągania obrazków, dźwięków, filmów z aplikacji oraz podmieniania ikon.
Tom@szek
 



Postprzez Tomita 16 Lip 2005, 19:30

Tomaszek napisał(a):Restorator lub ResourceHacker - powodzenia.

Obawiam się, że tymi programami nie da się tego zrobić, bo one chyba pozwalają na obróbkę tylko plików Windosowych (a to przecież plik DOS).
Może program "HIEW" będzie do tego się nadawał.
Tomita
~user
 
Posty: 7
Dołączenie: 12 Maj 2005, 09:36



Postprzez Tomita 16 Lip 2005, 19:57

Program HIEW do pobrania jest tu:
http://www.tomita.republika.pl/Download/HIEW.rar
Jeśli to miałoby pomóc jestem gotów udostępnić plik GHOST v.7.0 w wersji PL. Wizualnie nie różni się niczym od pliku z GHOSTA 2003 (ale nie obsługuje NTFS).
Tomita
~user
 
Posty: 7
Dołączenie: 12 Maj 2005, 09:36



Postprzez fluid 16 Lip 2005, 20:08

pobralem program
odpalilem
wczytalem plik ghost.exe
i tutaj zaczela sie zabawa
nie widac nic co jest zwiazane z tekstem
tylko znaczki ASCI nawet po zmianie widoku miedzy
text
hex
decode
nie znalalzem nic co by dalo sie spolszczyc
jak ktos ma pomysl jak cos na to poradzic czekam na sugestie
Sprzedam zestaw perkusji do GUITAR HERO na x360 - chetni pisacna PW
Each EMO can suck my ballsack but one in particular...
NIE POMAGAM NA PW, CHCESZ POMOCY - PISZ NA FORUM W ODPOWIEDNIM TEMACIE
GalkaPL - nieważne jaki będzie twój nowy nick my ZAWSZE będziemy pamiętać własnie ten...
Awatar użytkownika
fluid
*mod
 
Posty: 14746
Dołączenie: 12 Gru 2004, 00:38
Miejscowość: Warszawa
Pochwały: 947



Pytaniko :)

Postprzez jakubat 26 Lip 2005, 22:01

Witam,
zrobiłem sobie obraz dysku (windows +office +ghost2005)
Wykonałęm go Ghostem9 (2005)
Za chiny nie moge teraz uruchomic obrazu. Pojazuje mi żebym wlozyl botowalny cd. Czy jak ściągnę dyskietki z wcześniejszych wersji programu to mogę przywrocic obraz wykonany w nowszej edyscji ?
Używam Win Xp Home. Chciałem przywrocic glowna partycje z windowsem.
jakubat
~user
 
Posty: 34
Dołączenie: 26 Lip 2005, 21:56



PoprzedniaNastępna

Powróć do Programy

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 0 gości