• Ogłoszenie:

norton ghost - kopia dysku lub partycji.

Poradniki o tematyce programy.

Postprzez gamus 23 Gru 2006, 11:50

reklama
Tak, Norton 2003, wersja "dyskietkowa". Obraz byl robiony na drugi dysk fizyczny i tam juz zostal.
A o NDD nie pomyslalem. Tylko czy on cos pomoze? Przecie to narzedzie do naprawy dyskow a nie archiwow...

pozdrawiam
G
Oczywiscie WESOLYCH... i SZCZESLIWEGO...! :)
gamus
~user
 
Posty: 2
Dołączenie: 23 Gru 2006, 01:56



Postprzez nawicjusz 25 Gru 2006, 16:01

mam pytanko Czy ktos robił w Kasperskym 6.0, dysk ratunkowy i co o tym sadzicie ?
Awatar użytkownika
nawicjusz
~user
 
Posty: 86
Dołączenie: 17 Mar 2006, 20:29



Postprzez sw4at 25 Gru 2006, 19:13

ja zamierzam zrobić swój pierwszy image ghostem i mam pytania:

1. czy mogę wrzucić taki obraz z windowsa czyli po prostu zamienić partycję (tak jakby powrót do windowsa w takim stanie w jakim byłw czasie jak robiłem ten obraz) - chcęsięupewnić bo moim zdaniem to powinno być głównym celem takiego programu i pewnie jest

2. jak przywrócić taki obraz jeśli mamy na innej partycji a windows sięuszkodzi tak, że nie możemy uruchomić windowsa - najlepiej jakby ktośopisał w miare dokładnie co trzeba zrobić jakie komendy itd (jeśli trzeba dyskietkę albo cd jakiś utworzyć to napiszcie jak - najlepiej wersja cd)
sw4at
~user
 
Posty: 7
Dołączenie: 24 Gru 2006, 16:06



Postprzez Dzi@dek 25 Gru 2006, 20:26

Tworzysz obraz partycji na drugim (dysku, partycji)
Przywrócenie ghosta to nic innego jak stan z dnia robienia obrazu.

sw4at napisał(a):windows sięuszkodzi tak, że nie możemy uruchomić windowsa

Dyskietka załatwia ta sprawę. Ustawiasz w biosie botowanie z dyskietki - następnie wskazujesz plik *.gho tam gdzie został nagrany obraz i przywracasz obraz dysku.
To wszystko jest opisane w pierwszym poscie tego tematu.
Tom@szek napisał(a):W celu przywrócenia danych z kopii jakie wykonaliśmy nieco wcześniej wystarczy uruchomić komputer z dyskietki startowej Ghosta.
Po pojawieniu się graficznego interfejsu wybieramy opcję Local/Partiton/From Image.
Następnie wybieramy dysk na który chcemy przywrócić dane z kopii.
Po wykonaniu tych czynności rozpocznie się proces przywracania danych.
Image Image
Dzi@dek
^zasłużony
 
Posty: 3854
Dołączenie: 11 Gru 2006, 20:18
Miejscowość: Warszawa
Pochwały: 210



Postprzez andrzej01 26 Gru 2006, 22:34

Mam zamiar zrobić backup systemu. Robię to po raz pierwszy i przeczytałem cały ten temat. Pobrałem ghosta 2003 z tej strony.
Mimo tego mam pytania:
1) Czy jeśli mam zrobiony backup z dysku 80GB a zakupiłem sobie nowy o większej pojemności i nie chcę wgrywać systemu ponieważ zajmuje to za dużo czasu to czy nie zmniejszy mi rozmiaru dysku nowego (tak coś wcześniej czytałem)??
2) Mam drugi komputer i inaczej rozdzielone partycje to czy da się to zrobić z tej samej płytki co w 1 przypadku czy muszę wgrać osobny system na nim i stworzyć backupa??
Łatwiej byłoby zgrać backup na niego spod dosa. Jest taka możliwość?? (w tym drugim nie mam stacji dyskietek).
3) Jak najlepiej przywracać system spod dosa czy spod windowsa? Chciałbym utworzyć płytkę DVD bootowalną aby wczytywała się z dosa po przestawieniu w biosie na wczytywanie z cd, bez konieczności wkładania dyskietki??
4) Czy aby utworzyć backup aby później przywrócić system wystarczy kopia jednej partycji czy trzeba wszystkich??

Proszę o odpowiedź. Z góry dziękuję i pozdrawiam wszystkich.
andrzej01
~user
 
Posty: 1
Dołączenie: 26 Gru 2006, 22:14



Postprzez Dzi@dek 26 Gru 2006, 22:39

Najbezpieczniej jest robić ghosta na świeżo postawionym systemie.
Czyli jednak radziłbym zainstalowac na nowym dysku system i zrobić ghosta.

od. 4) wystarczy kopia partycji systemowej.
Image Image
Dzi@dek
^zasłużony
 
Posty: 3854
Dołączenie: 11 Gru 2006, 20:18
Miejscowość: Warszawa
Pochwały: 210



Postprzez C-oolt 05 Sty 2007, 18:54

Siemka!!!

Czy ktoś wie gdzie znajdę gotowa dyskietka NORTON GHOST 10 gdyz przy próbie zrobienia jej poprzez program NORTON GHOST 10 wywala mi abym zainstalował NET Framework 1.1 na co nie mam zbytnio ochoty. Jeżeli to możliwe to prosiłbym o przesłanie Obrazu dyskietki na e-mail C-oolt@tlen.pl lub Link na PW gdzie go znajdę albo po prostu wiadomość na forum. :D


Dzieki i Pozdro :D
Awatar użytkownika
C-oolt
~user
 
Posty: 266
Dołączenie: 17 Gru 2005, 14:15
Pochwały: 6



Postprzez _DeJwId_ 14 Mar 2007, 11:47

Witam
Jakiś czas temu zrobiłem sobie kopię systemu programem Ghost 2003 (niestety dla mnie wersja niemiecka). W poniedziałek niestety musiałem z niej skorzystać, ponieważ padł mi system. Ale jest pewien problem :/ Otóż po restarcie pisze: "No found any [active partition] in hdd". Jak wkładam płytke z XPkiem to po wejściu do instalacji pisze że na dysku "C" jest już system... tak samo po wejściu do naprawy można się zalogować na konto administratora (ale tylko z dosa). Więc moje pytanie brzmi jak sprawić by ten system ruszył? Jeśli w ogóle to jest realne... Bardzo proszę o pomoc
_DeJwId_
~user
 
Posty: 26
Dołączenie: 11 Mar 2006, 15:37
Miejscowość: Sączów



Postprzez MUTOPOMPKA 14 Mar 2007, 12:12

_DeJwId_ napisał(a):Otóż po restarcie pisze: "No found any [active partition] in hdd".

odpal np. FDISK-a, i uaktywnij partycję. Potem płytka z Ghostem i powinno być OK.
Ubuntu user (Lucid - 10.04)
Awatar użytkownika
MUTOPOMPKA
^zasłużony
 
Posty: 9184
Dołączenie: 17 Lis 2004, 21:38
Miejscowość: Głogów
Pochwały: 787



Postprzez _DeJwId_ 14 Mar 2007, 12:17

Znaczy się najpierw mam skopiować dane, a potem uaktywnić partycję? Bo to jest tak że teraz na tym dysku zainstalowałem czystego Windowsa, ale zależy mi na tym żeby mieć tego skopiowanego Ghostem... Muszę być pewny wszystkiego, bo jak się nie uda to znuwu trzeba będzie na nowo Windowsa instalować...

edit:
Dzięki MUTOPOMPKA. Już wszystko działa :)

Pozdrawiam
_DeJwId_
~user
 
Posty: 26
Dołączenie: 11 Mar 2006, 15:37
Miejscowość: Sączów



Poprzednia

Powróć do Programy

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości