• Ogłoszenie:

norton ghost - kopia dysku lub partycji.

Poradniki o tematyce programy.

norton ghost - kopia dysku lub partycji.

Postprzez Gość 11 Kwi 2005, 01:37

reklama
W związku z licznymi pytaniami odnośnie tworzenia kopii partycji systemowej w celu jej przywrocenia, podaję kroki jakie trzeba wykonać aby więcej nie trzeba było robić "format C:"

Na przykładzie Norton Ghost 2003:


Po instalacji programu tworzymy dyskietkę startową:

http://lp33.de/wprow/p7.htm#ghos

Tak utworzona dyskietka startowa może być używana do robienia obrazu dysku, partycji nie tylko na Waszym komputerze.


Po przygotowaniu dyskietki z Ghost-em uruchamiany z niej komputer. ( Oczywiście nie musimy korzystać z dyskietki na własnym komputerze jeśli mamy zainstalowany Norton Ghost)

Na ekranie zobaczymy interfejs.

Image

W celu wykonania kopii partycji klikamy kursorem w opcję Local/Partition/To Image.

Image

Następne okno zawiera wykaz dysków twardych zainstalowanych w naszym systemie. Musimy wskazać to urządzenie na którym znajduje się partycja przeznaczona do archiwizacji. Wystarczy kliknąć w nazwę dysku myszką a następnie w przycisk OK.

Image

Nowe okno pozwala nam na wskazanie partycji którą chcemy archiwizować. Na liście wyświetlone są nazwy poszczególnych partycji oraz ich całkowity rozmiar jak i zajęte miejsce. Wybór następuje w taki sam sposób jak to miało miejsce w przypadku wskazania dysku.

Image

Obrazek powyżej przestawia kolejne okno z którym będziemy mieli styczność po wskazaniu partycji. W polu File name program automatycznie zasugeruje nam nazwę obrazu. Proponuje by pozostawić ją bez zmian gdyż tak naprawdę nie ma to znaczenia. Powyższe okno ma jednak inną ważna opcję - Look in. W tym polu należy wskazać napęd nagrywarki, bądź literę dysku na którym będziemy zapisywać naszą kopię partycji.
Na liście powinny być widoczne wszystkie partycje dostępne w komputerze, napęd dyskietek oraz urządzenie przed nazwą którego znajduje się znak małpy - @. W ten sposób oznaczona jest nagrywarka. Wystarczy, że wybierzemy ją z listy i klikniemy przycisk Save, lub wybierzemy literę dysku i klikamy Save.

Image

W następnym oknie klikamy kursorem myszy w przycisk High w celu włączenia najmocniejszego stopnia kompresji.
Czas jaki musi upłynąć zanim zakończy się archiwizacja jest zależny od ilości posiadanych danych oraz szybkości zapisu. Oczywiście po pomyślnym wykonaniu kopii partycji na ekranie zostanie wyświetlone odpowiednie okno zawierające stosowny komunikat. Teraz możemy przeładować komputer.

Przywracanie danych z backupu

W celu przywrócenia danych z kopii jakie wykonaliśmy nieco wcześniej wystarczy uruchomić komputer z dyskietki startowej Ghosta.
Po pojawieniu się graficznego interfejsu wybieramy opcję Local/Partiton/From Image.
Następnie wybieramy dysk na który chcemy przywrócić dane z kopii.
Po wykonaniu tych czynności rozpocznie się proces przywracania danych.

Udanych kopii.
Ostatnio edytowany przez Gość 09 Kwi 2006, 11:11, edytowano w sumie 5 razy
Gość
 



Postprzez Puma 11 Kwi 2005, 09:26

Nagrywam podany plik na płytę, potem startuje z niej (wcześniej ustawiając w biosie na cd-rom) i komputer nie startuje z płyty, czy tylko ten plik potrzebny jest czy coś jeszcze?
Awatar użytkownika
Puma
~user
 
Posty: 1925
Dołączenie: 23 Lis 2004, 10:24
Miejscowość: Chojnice
Pochwały: 138



Postprzez fluid 11 Kwi 2005, 09:49

Puma napisał(a):Nagrywam podany plik na płytę, potem startuje z niej (wcześniej ustawiając w biosie na cd-rom) i komputer nie startuje z płyty, czy tylko ten plik potrzebny jest czy coś jeszcze?


w ten sposob nie da sie zrobic
poniewaz nagrywasz sam obraz ale BEZ plikow rozruchowych
Notron Ghosta najlepiej jest to zrobic z pod poziomu windowsa
(podaje przyklad na Ghost 2003)
wybierasz z menu ghosta BACKUP i w okienku ktore sie pojawi zaznaczasz ta wlasnie opcje
Image dalej zaznaczasz wszystko jak potrzeba (wsparcie dla USB.....)
wkladasz czysta plyte CD/DVD do nagrywarki i to wszystko
Ghost restartuje kompa wchodzi w tryb DOS i od razu robi obraz partycji nagrywajac go na plyte i dopiero z takiej plyty uruchomisz ghosta
podany przez tomka sposob jest dobry ale wedlug mnie odwolywanie sie do ghosta pod DOS'em to ostatecznosc jezeli nie mozemy7 uruchomic systemu bo obraz partycji jak i przywrocenie jej z obrazu mozemy z powodzeniem zrobic w windowsie
zalezy tylko jak komu wygodniej :D :D

pozdr
Sprzedam zestaw perkusji do GUITAR HERO na x360 - chetni pisacna PW
Each EMO can suck my ballsack but one in particular...
NIE POMAGAM NA PW, CHCESZ POMOCY - PISZ NA FORUM W ODPOWIEDNIM TEMACIE
GalkaPL - nieważne jaki będzie twój nowy nick my ZAWSZE będziemy pamiętać własnie ten...
Awatar użytkownika
fluid
»ekspert
 
Posty: 14746
Dołączenie: 12 Gru 2004, 00:38
Miejscowość: Warszawa
Pochwały: 947



Postprzez wojniz 11 Kwi 2005, 16:42

Podczas tworzenia kopii zapasowej nortonem ghostem pojawia mi się taki komunikat:


No swap space!

A:\Ghost> Page Fault cr2=0038bb6e in RMBC at eip=14cc; flags=3002 eax=161b0000 ebx=00001246 ecx=00000019 edx=ecbbfa02 esi=00001246 edi=0038b570 ebp=003a583a esp=00002500 cs=2b ds=3b es=8f fs=33 gs=bf ss=33 error0006


Wyskakuje mi to w trakcie tworzenia kopii
Awatar użytkownika
wojniz
~user
 
Posty: 227
Dołączenie: 24 Sty 2005, 21:48
Pochwały: 1



Postprzez Tom@szek 11 Kwi 2005, 17:34

Masz za mało miejsca na dysku do utworzenia kopii partycji.
Tom@szek
 



Postprzez wojniz 11 Kwi 2005, 17:39

Niemożliwe - tworzę kopie partycji o pojemności 5 giga a zapisuje na partycji o pojemności 30 giga
Awatar użytkownika
wojniz
~user
 
Posty: 227
Dołączenie: 24 Sty 2005, 21:48
Pochwały: 1



Postprzez Tom@szek 11 Kwi 2005, 17:50

Robisz kopię z dyskietki czy z programu ( jaka wewrsja ) :?:
Tom@szek
 



Postprzez wojniz 11 Kwi 2005, 18:11

zrobiłem dyskietkę za pomocą programu i z dyskietki podczas startowania systemu
Awatar użytkownika
wojniz
~user
 
Posty: 227
Dołączenie: 24 Sty 2005, 21:48
Pochwały: 1



Postprzez dk 11 Kwi 2005, 18:36

kemot301 napisał(a):Norton Ghost 2003:
Part1
Part2


mam kłopot ze ściągnięciem pliku part 1 druga część bez problemu
czy ktoś ma również takie problemy?
dk
:roll:
dk
~user
 
Posty: 47
Dołączenie: 10 Gru 2004, 15:47
Miejscowość: Gorzów Wlkp
Pochwały: 1



Postprzez Tom@szek 11 Kwi 2005, 18:43

wojniz napisał(a):zrobiłem dyskietkę za pomocą programu i z dyskietki podczas startowania systemu


Spróbuj jeszcze raz utworzyć dyskietkę i spróbować ponownie.

dk napisał(a):mam kłopot ze ściągnięciem pliku part 1

Może musisz poczekać (ok. 1 godz. )- od razu nie ściągniesz dwóch.

P.S.
Plik był już ściągany 5 razy. W tej chwili ściągam bez problemu. Transfer 90 KB/sek.
Tom@szek
 



Postprzez mateo112 12 Kwi 2005, 09:57

jeżeli chcecie zrobić tylko kopię dysku czyli ducha partycji NIE potrzeba zasysać całego programu Norton Ghost 2003 a wystarczy jedynie dyskietka z plikiem ghost.exe. po starcie z dyskietki systemowej 98 wyjmujemy ją i wkładamy wspomnianą z plikiem ghost.exe i piszemy po znaczku a:>\ słowo "ghost" dajemy enter i 'after birds'.
cały program potrzebny jest np. do klonowania kompów w kafejkach itp dla użytkownika domowego do kopi systemu wystarczy sama dyskietka oczywiście utworzona programem NG 2003 bo tylko on czyta NTFS-y (win XP) dlatego warto umieścić sam pliczek na stronie www.programosy.pl i tu ukłon w stronę moderatorów.

pozdrawiam

mateo112
Awatar użytkownika
mateo112
~user
 
Posty: 205
Dołączenie: 18 Lut 2004, 12:56
Miejscowość: Lublin
Pochwały: 1



Postprzez Tom@szek 12 Kwi 2005, 10:07

Nie ma takiej możliwości umieszczenia takowej dyskietki.
Taką dyskietkę niestety trzeba utworzyć samemu, lub poprosić kogoś kto ma Ghosta 2003 aby ją utworzył. To nic nie da, że ja ją tu umieszczę w obojętnie jakiej formie. Każdy kto ściągnie jej zawartość i nagra na swoją czystą, nie będzie mógł jej użyć do autostartu.
Pliki na dyskietce są kopiowane przez system w sposób uniemożliwiający jej skopiowanie i poprawne działanie a co za tym idzie - na nic to nie da, że będzie jej zawartość na programosach.
Tom@szek
 



Postprzez mateo112 12 Kwi 2005, 17:00

i tu się mylisz przyjacielu ponieważ takowy plik przesłałem koledze mailem i on go nagrał na dyskietkę i poszło sam też tak robiłem po utworzeniu takiej dyskietki zgrałem sobie sam pliczek na cd (ku pamięci) i potem go nagrałem na dyskietkę i jest ok. testowałe może na 5-10 kompach i na każdym (z wyjątkiem jednego) zadziałało.
Awatar użytkownika
mateo112
~user
 
Posty: 205
Dołączenie: 18 Lut 2004, 12:56
Miejscowość: Lublin
Pochwały: 1



Postprzez fluid 14 Kwi 2005, 20:31

mateo112 napisał(a):tu się mylisz przyjacielu ponieważ takowy plik przesłałem koledze mailem i on go nagrał na dyskietkę i poszło sam też tak robiłem po utworzeniu takiej dyskietki zgrałem sobie sam pliczek na cd (ku pamięci) i potem go nagrałem na dyskietkę i jest ok. testowałe może na 5-10 kompach i na każdym (z wyjątkiem jednego) zadziałało.


tutaj masz troche racji bo sam z jedna dyskietka bootujaca ghosta latalem po kilku kompach i bylo git
aby zakonczys wszystkie problemy z ghostem wstawiam tutaj link do podrecznika ghosta PO POLSKU (pdf ok.1.5mb)

http://rapidshare.de/files/1267359/Norton_Ghost.pdf.html
Sprzedam zestaw perkusji do GUITAR HERO na x360 - chetni pisacna PW
Each EMO can suck my ballsack but one in particular...
NIE POMAGAM NA PW, CHCESZ POMOCY - PISZ NA FORUM W ODPOWIEDNIM TEMACIE
GalkaPL - nieważne jaki będzie twój nowy nick my ZAWSZE będziemy pamiętać własnie ten...
Awatar użytkownika
fluid
»ekspert
 
Posty: 14746
Dołączenie: 12 Gru 2004, 00:38
Miejscowość: Warszawa
Pochwały: 947



Postprzez REX 16 Kwi 2005, 22:53

Ma ktoś link do Norton Ghost 9 2005 :?:
REX
~user
 
Posty: 100
Dołączenie: 11 Kwi 2005, 19:56
Miejscowość: Bielawa
Pochwały: 4



Postprzez Puma 17 Kwi 2005, 09:25

Niżej jest temat 'Symantec Norton Ghost 9.0 (2005)' ale widzę szukać się nie chciało : http://forum.programosy.pl/symantec-norton-ghost-90-2005-vt10257.html
Awatar użytkownika
Puma
~user
 
Posty: 1925
Dołączenie: 23 Lis 2004, 10:24
Miejscowość: Chojnice
Pochwały: 138



ghost 9.0

Postprzez Dekst 17 Kwi 2005, 14:04

testowalem ten program - polecam jednak Ghosta 2003 jest prosty i niezawodny.
=]Dekst[=
Awatar użytkownika
Dekst
~user
 
Posty: 2
Dołączenie: 17 Kwi 2005, 13:24



Postprzez REX 17 Kwi 2005, 14:13

Ma ktoś linka do Norton Ghosta
( ale po polsku ) :?:
REX
~user
 
Posty: 100
Dołączenie: 11 Kwi 2005, 19:56
Miejscowość: Bielawa
Pochwały: 4



Postprzez fluid 17 Kwi 2005, 14:41

REX napisał(a):Ma ktoś linka do Norton Ghosta
( ale po polsku )

a po kiego grzyba ci po polsku????
Tomek rozpisal wszystko krok po kroku razem ze zdjeciami a ja wrzucilem instrukcje od A do Z po polsku
wiec jeszcze raz sie zapytam PO CO CI TO?
a zreszta nie spotkalem sie z ghostem po polsku
Sprzedam zestaw perkusji do GUITAR HERO na x360 - chetni pisacna PW
Each EMO can suck my ballsack but one in particular...
NIE POMAGAM NA PW, CHCESZ POMOCY - PISZ NA FORUM W ODPOWIEDNIM TEMACIE
GalkaPL - nieważne jaki będzie twój nowy nick my ZAWSZE będziemy pamiętać własnie ten...
Awatar użytkownika
fluid
»ekspert
 
Posty: 14746
Dołączenie: 12 Gru 2004, 00:38
Miejscowość: Warszawa
Pochwały: 947



Postprzez Dekst 17 Kwi 2005, 15:33

też nie spotkałem polskiej wersji ghosta
=]Dekst[=
Awatar użytkownika
Dekst
~user
 
Posty: 2
Dołączenie: 17 Kwi 2005, 13:24



Następna

Powróć do Programy

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 0 gości