• Ogłoszenie:

Nintendo 3ds - test

Poradniki o tematyce Gry na PC i Konsole, oraz Emulacja.

Nintendo 3ds - test

Postprzez fluid 28 Kwi 2011, 10:19

reklama
Zaczne od tego ze nie wiedziec czemu wszystkie zdjęcia sa obciete z prawej strony, po kliknieciu otwiera się w pelnym rozmiarze.

Dokladnie miesiac temu (25 marca) miała miejsce w Europie premiera nowej konsolki od wielkiego N.
Do fanow przenośnych konsol nigdy nie należałem (oprocz malego epizodu z PSP kilka lat temu) jednak efekt 3D bardzo mnie zachęcił plus potrzebowalem czegos co pomoze zabic nude na dzialce :D

W wielkim uproszczeniu Nintendo 3DS jest rozwinieciem technologicznym swojego starszego brata- Nintendo DS.
W mniejszym uproszczeniu nastapila dosc znaczna rewolucja za sprawa zamienienia gornego ekranu na taki który jest zdolny generowac obraz 3D bez potrzeby stosowania okularow.

Konsolka do tanich nie należy – 999zl co może okazac się bariera nie do przejscia dla niektórych gdyz za ta cene moznas pokojnie kupic nowego x360 lub delikatnie uzywana PS3.
Jednym slowem bariera 1000zl za sprzet przenosny zostala zlamana i boje się ze NGP bedize jeszcze droższe (mam nadzieje ze się myle)

W sprzedazy na chwile obecna sa dostepne dwie wersje konsoli – Aqua Blue i Cosmos Black
Oczywiście ja wybrałem wersje czarna .
Co dostajemy za kwote 999zl?
W porównaniu do konsol stacjonarnych to praktycznie niewiele .
W pudelku oprocz konsoli (z zainstalowana karta SD o pojemności 2GB – można oczywiście dokupic wieksza, na karcie sa przechowywane savy z gier , zdjecia i pewnie w przyszłości ściągnięte gry z DSWare), podstawki do ladowania i zasilacza, kart AR (o tym szerzej napisze troche pozniej)i tony makulatury (serio tyle papieru nie miałem nawet w pudle z x360 gdzie było ich od groma) nie ma już kompletnie nic.
W przypadku konsoli stacjonarnej prawie zawsze dostaje się jakas płytkę z demem gier lub cos w ten desen. Tutaj jeżeli nie masz kupionej zadnej gry albo nie miałeś poprzedniej wersji konsoli i zostaly ci gry (3DS jest wstecznie kompatybilny z DS.) jedyne co możesz zrobic to polatac po opcjach bądź pobawic się AR i pograc w Face Riders.
Jednym slowem troche lipa bo mogli się przeciez pokusic od wrzucenie do pamieci każdej konsoli nawet pierwszej czesci Mario czy innego klasyka Nintendo.
Przejdzmy teraz do obejrzenia pudelka i jego zawartości.

Image
Image
Image
Image


Jak widac wszystko jest ladnie rozplanowane i wypelnia niemal cala dostepna wewnątrz powierzchnie.
Co ważniejsze (przynajmniej dla mnie) jest to chyba jedyny sprzet jaki miałem do tej pory i jestem w stanie za kazdym razem upchnąć go w całości ze wszystkimi dodatkami ponownie do pudla i nic nie wystaje :o :o :o

Teraz pora na obiecana makulature – jak widac Nintendo nie dba za bardzo o lasy :o

Image
Image

Gdyby to wywalic to pudelko zmniejszyłoby się o 1/3 – bez komentarza.


Na samej gorze tej kupki mamy malutkie niepozorne pudełeczko

Image


Zawierające 6 kart AR .
Image
Image

Na szybko jeszcze lookniemy na stacje dokujaca na ktorej będziemy ladowac nasza konsolke (można samym kablem ale tak wyglada ladniej)

Image
Image

Teraz przejdziemy do dania głównego czyli konsoli.
Zacznijmy od wygladu zewnętrznego.
Konsolka sprawia bardzo pozytywne wrazenie, wykończenie jak na produkty „N” przystalo stoi na wysokim poziomie. Plastik z którego jest wykonana obudowa sprawia solidne wrazenie (przywodzi mi na mysl pierwsze modele PS3) i podobnie się blyszczy (niestety widac przez to slady palcow ale mniejsza o to)
Za design naleza się Nintendo duze brawa, jeszcze wieksze naleza się za dodanie do konsoli (wreszcie!!!) analogowej galki (poprzednie DS nie mialy tego jakze przydatnego bajeru)
Co konsolka ma w srodku:
1.dwa zewnętrzne aparaty umożliwiające robienie zdjęć w 3D, niestety nie sa one najwyższej jakości żeby nie powiedziec ze sa tragiczne – w dzisiejszych czasach 0,3mpx to smiech na sali.
2.jeden wewnętrzny – przydatny przy niektórych grach
3.3-osiowy akcelerometr
4.3-osiowy żyroskop
5.port IrDA do wymiany danych
6.wbudowana karte sieciowa w standardzie 802.11b/g
7.wbudowany mikrofon
8.wbudowane dwa głośniki na lewo i prawo od ekranu 3D (graja calkiem przyjemnie)

Konsola jak wiadomo posiada dwa ekrany:
Gorny o przekatnej 3,53” (90mm) i rozdzielczości 800x240px zdolny do generowania autostereoskopowego obrazu (po 400x240px na kazde oko)
Dolny o przekatnej 3,02” (77mm) i rozdzielczości 320x240 rezystancyjny (reaguje na nacisk)
I musze powiedziec ze w zupełności wystarczaja one do grania, dostarczając (mowa o gornym) obraz o bardzo dobrej jakosci.
Wazna rzecza jest suwak pozwalajacy zwiększyć/zmniejszyc intensywność efektu 3D (wierzcie mi zanim oczy się przyzwyczaja jest to bardzo przydatne)

Image

Na kolejnych screenach możecie zobaczyc jak wyglada konsolka z każdej strony oraz co i gdzie się znajduje.

Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image

A tak wyglada (po rozłożeniu) stylu oraz cart z gra

Image

Przejdzmy teraz do zapoznania się z OS konsoli.
System bardzo przypominam ten z konsoli Wii, jest kolorowy, oparty na ikonkach i ogolnie sprawia przyjemne wrazenie.
Wszystkie opcje wyświetlane SA na dolnym ekranie

Image

A na gornym w tym czasie pojawia się stosowna animacja w 3D.
W przypadku gry jest to obracajacy się cartridge z gra.
Image

Odtwarzacz muzyczny (dolny ekran)
Image

I obracajaca się plyta winylowa na gornym
Image

Bardzo fajny patent w mojej opinii.
Kolejna rzecza na która warto zwrocic uwage jest AR
Image
Image

Czymze jest to AR?
AR to skrot od Augmented Reality czyli rzeczywistość rozszerzona (nie mylic z rzeczywistością wirtualna bo to dwie rozne rzeczy)
Pozwole sobie zacytowac fragment wikipedii
[quo te]… system łączący świat rzeczywisty z generowanym komputerowo.
Zazwyczaj wykorzystuje się obraz z kamery na który nałożona jest generowana w czasie rzeczywistym grafika 3D…[/quo te]
W tym przypadku po odpaleniu aplikacji odpowiedzialnej za AR zostajemy poproszeni o polozenie karty ze znakiem zapytania i z niej konsola generuje caly swiat .
Musimy tylko caly czas być w odległości pozwalającej kamerze na obserwacji karty (max dystans to ok. 50cm)
Ciezko jest opisac jak to wyglada wiez poniżej link do filmiku który to ukazuje
http://www.youtube.com/watch?v=ZE5sDh56Htk

Po pokonaniu smoka odblokowujemy możliwość robienia zdjęć w 3D postaciom z pozostałych kart.
Jest to fajne przez 5 minut bo ile można cykac fotki.
Na pewno pomysl AR będzie przez developerow rozwijany (dodawanie specjalnych kart do gier) i AR stanie się czarnym koniem NDS3D i wzbogaci (i to znacznie) frajde jaka plynie z gry.
Reasumujac – wedlug mnie AR to bardzo fajny pomysl i nie pozostaje nic innego jak czekac na rozwoj wypadkow i zapowiedzi nowych gier.

Kolejna opcja tez ma sporo wspolnego z AR a nazywa się Face Riders.
Jest to mini gierka w ktorej na początku robimy swoje zdjęcia, konsola je delikatnie przerabia i „wkleja” jako latajace potwory. Teraz musimy (patrzac w ekran) odnajdywac wokół nas atakujące nas potwory :o
W pelni wykorzystywany jest wtedy żyroskop i akcelerometr.
Kolejny bajerek który na pewno będzie rozwijany przez twórców gier w przyszłych tytulach.
A tak wyglada to w praktyce
http://www.youtube.com/watch?v=iFvs47HzjVY

Kolejne opcje i pozycje w OS konsoli
Image
Image

I ostatnia porcja czyli ustawienia. Kalibracje i inne systemowe zabawki

Image
Image
Image
Image
Image

W kilka dni po premierze konsoli zostal wypuszczony pierwszy update systemu (ciezko wyczuc co zawiera) ale po zaktualizowania w menu pojawia się maly bonus w postaci krotkiego filmiku w 3D
Image
Jednak ja bym wolal aby pojawila się wreszcie przegladarka internetowa bo po aktualizacji i probie jej uruchomienia dalej wita nas mily ekran
Image

Ostatnim tematem do omowienia jest wylaczanie konsoli.
Image
Konsole można albo wyłączyć permanentnie albo wprowadzic w tryb uspienia.
W trybie uspienia mamy „dostep” do kilku fajnych rzeczy
Image

1.uspina konsola „liczy” kroki które przeslismy i nagradza nas „monetami” za które pozniej można kupowac rzeczy w sklepie online Nintendo (gry etc)
2.jezeli znajdziemy się w pobliżu kogos kto tez ma przy sobie 3DS w trybie uspienia nasze konsole automatycznie wymienia się danymi (w naszym kraju mamy raczej marne szanse na spotkanie kogos przypadkiem na ulicy z 3DS :o )

Kolejny maly i fajny bajerek których konsola ma i tak już sporo.



Na koniec male podsumowanie(na dzien 28.04.2011) w szkolnej, sześciostopniowej skali.
1.wykonanie konsoli, jakość materiałów itd. – 5+/6 – absolutnie nie ma się do czego przyczepic
2.software konsoli – 5/6 - Duze brawa za wsteczna kompatybilność (biblioteka gier na DS. jest ogromna) . Nie wszystkie funkcje zostaly zaimplementowane na premiere (vide przegladarka internetowa), wiec ma się wrazenie otrzymania produktu niedopracowanego, jednak wiekszych bledow nie zauważyłem.
3.efekt 3D – 5/6 - w moim odczuciu efekt jest bardzo dobry i z czasem jak producenci gier opanuja lepiej technologie pojawiajace się gry będą mialy jeszcze lepsza grafike
4.czas pracy urzadzenia – 3=/6 - z wlaczonym efektem 3D konsola pada po ok. 3-4h co nie jest dobrym wynikiem, podczas grania w gry z DS i DSi wynik jest ciut lepszy – ok. 5h jednak jak na urzadzenie przenosnejest to bardzo slaby wynik
5.dostepne gry w 3D – 3/6 -na chwile obecna jak dla mnie jedyna gra warta uwagi to Splinter Cell chociaż i on nie zbiera zbyt dobrych ocen w recenzjach (mnie się gralo calkiem fajnie), jednym slowem – konsola cierpi na przypadłość każdego nowego sprzętu czyli raczej slaby lineup tytułów dostępnych w dniu premiery, jednak zapowiedziane tytuly (ahhh ten Resident Evil) i te które nie sa zapowiedziane ale na bank się pojawia (nowe gry z serii Final Fantasy i inne RPG) można spac spokojnie bo patrzac na gry z DS dobrych tytułów nam nie zabraknie.
6.wbudowane kamery 2/6 – porazka na calej linii, gdyby nie to ze wykorzystywane sa one do gier AR to ocena bylaby na poziomie 1. Nie mam zielonego pojecia co przyświecało Nintendo kiedy postanowili wepchnąć matryce 0,3mpx kiedy pewnie niewiele droższe były 2 czy tez 3 mpx a zdjęcia wyglądałyby o niebo lepiej. Jak znam zycie to za jakis czas Nintendo wypuści nowsza wersje konsoli (NDS3DXL albo cos w ten desen) który będzie miał poprawione to i owo i wrzucone kamery o lepszej rozdzielczości. Z drugiej strony jest to sprzet do grania wiec należy traktowac możliwość robienia zdjęć jako dodatek a nie glowne jego przeznaczenie.

Ocena za całość 4+/6 – konsola ma potencjal i jeżeli tylko N tego nie spitoli (jak Sony w przypadku PSP) i dopisza developerzy (a to jest raczej pewne) to bedzie to kawal niezłego sprzętu.

Jeżeli lubisz grac, lubisz nowinki technologiczne, masz na zbyciu jakies 1100-1200zl (konsola+gra) i nie przeszkadza się nie za dlugi czas pracy to śmiało kupuj 3DS bo dostarczy ci kupe zabawy.
Ja nie zaluje wydanych pieniędzy i z niecierpliwością oczekuje zapowiedzi kolejnych nowych gier i rozwijania idei AR.

PORADNIK W CAŁOŚCI ZOSTAŁ NAPISANY PRZEZE MNIE.
WSZYSTKIE ZDJĘCIA ZOSTAŁY WYKONANE PRZEZE MNIE
ZABRANIAM KOPIOWANIA, ROZPOWSZECHNIANIA PORADNIKA I ZDJĘĆ W CAŁOŚCI LUB W CZĘŚCIACH BEZ MOJEJ ZGODY I WIEDZY
WSZYSTKIE TU PRZEDSTAWIONE OPISY MAJA WALORY WYŁĄCZNIE EDUKACYJNE


Pochwały przyznane za posta: 8
Awatar użytkownika
fluid
»ekspert
 
Posty: 14746
Dołączenie: 12 Gru 2004, 00:38
Miejscowość: Warszawa
Pochwały: 947



Nintendo 3ds - test

Postprzez ToServeAndProtect 28 Kwi 2011, 12:35

super :lol:

daj zdjęcia miniaturek, może będzie lepiej :)

poradnik fajnie napisany, przede wszystkim dobrze się go czyta. fluid to już jak marka :lol:

gierki drogie są ? bo jak zaznaczyłeś tam 1100-1200 (konsola + gry) to wnioskując, gra kosztuje zapewne 100zł. Trochę za dużo jak na taki sprzęcik
Awatar użytkownika
ToServeAndProtect
»ekspert
 
Posty: 14516
Dołączenie: 12 Maj 2006, 16:36
Miejscowość: Warszawa
Pochwały: 461



Nintendo 3ds - test

Postprzez fluid 28 Kwi 2011, 14:44

Zapomnialem dopisac o cenach (ahhh ta skleroza)
No niestety ceny sa jak za gry na konsole stacjonarne.
Za Splinter Cella dalem 169zeta :cry:
Cena gier w 3D oscyluje na chwile obecna w granicach 150-180 zeta wiec malo to to nie jest.
Na szczescie gry na DS sa niemalze za darmo (dobre tytuly ok 50-80) ale za 3D niestety trzeba zaplacic

ToServeAndProtect napisał(a):fluid to już jak marka


ale mi pocukrowal :oops: :oops:
Awatar użytkownika
fluid
»ekspert
 
Posty: 14746
Dołączenie: 12 Gru 2004, 00:38
Miejscowość: Warszawa
Pochwały: 947



Nintendo 3ds - test

Postprzez Wojtasgls 28 Kwi 2011, 16:47

mogę prosić jakieś screeny z gierek? :)
Awatar użytkownika
Wojtasgls
»ekspert
»ekspert
 
Posty: 3874
Dołączenie: 02 Gru 2005, 00:14
Miejscowość: Gorzów Wlkp.
Pochwały: 229



Nintendo 3ds - test

Postprzez fluid 28 Kwi 2011, 18:08

Wojtasgls napisał(a):mogę prosić jakieś screeny z gierek?


moge dac ale i tak nie zobaczysz 3D musisz to widziec na zywo bo zaden screen ani filmik tego nie ukaze:)

tumasz filmik ze splintera
http://www.youtube.com/watch?v=tDFG6ckrYwM

najlepiej to sie przejsc do empiu czy mm i liczyc na to ze wystawione gdzies bedzie i obadac to live bo tej konsolki nie da sie zareklamowac i dobrze zaprezentowac nie majac jej w rece
albo wpadaj do wawy to dam ci pograc a ze za pare dnoi moje urodziny to i flaszeczke sie obali :banan: :banan:
Awatar użytkownika
fluid
»ekspert
 
Posty: 14746
Dołączenie: 12 Gru 2004, 00:38
Miejscowość: Warszawa
Pochwały: 947



Nintendo 3ds - test

Postprzez fluid 23 Lut 2012, 20:06

UPDATE 23.02.2012

Po testowaniu konsoli dluzszy okres czasu z radoscia podnosze jej ocene na 5/6
Powodem tego jest:

1.kolejne update firmware wniosly sporo dobrego (m.in obsluga przegladarki, kanaly video)
2.pojawienie sie (wreszcie) kozackich gier - Resident Evil Revelations (masakra), remake Zledy Ocarina of Time (odlot) i majaca premiere za ok 2 tygodnie Metal Gear Solid w mojej ocenie wystarcza zeby kupic konsole i miec co robic przez dluuuugi czas.
Awatar użytkownika
fluid
»ekspert
 
Posty: 14746
Dołączenie: 12 Gru 2004, 00:38
Miejscowość: Warszawa
Pochwały: 947




Powróć do Gry PC | Konsole | Emulacja

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 0 gości