• Ogłoszenie:

Nie mogę wydrukować rysunków z freecad

Wszystko na temat programów: skąd pobrać, instalacja, użytkowanie, problemy, poszukiwane programy.

Nie mogę wydrukować rysunków z freecad

Postprzez JUREK957 17 Paź 2016, 22:32

reklama
Dzień dobry,
na początek przyznam się ze komputery to dla mnie czarna magia, ale korzystam jak muszę.
Ściągnąłem sobie FreeCAD-a, zrobiłem projekt i nie mogę go wydrukować. Sądzę że to przez format w jakim jest zapisany/ FCstd/. Próbowałem znaleźć jakiś program aby go "przekompilować" na jakiś normalne rozszerzenie, ale nic nie znalazłem, a z tego co czytałem to i tak niewiele zrozumiałem.
Próbowałem >Eksport PDF< ale tworzy pustą kartkę. To samo przy użyciu drukarki Bullzip PDF Printer tworzy pustą stronę a nie rysunek. Ja próbuję wydrukować na drukarce HP LaserJet P1102 i drukarka wypuszcza pustą kartkę. Podgląd wydruku to białe puste okno /strona/. Drukarka jest sprawna drukuje w Corelu i Wordzie.
Czy jestem w stanie wydrukować rysunek z FreeCAD-a, jak to zrobić, a może jest jakiś podobny program łatwiejszy w obsłudze. Czy może mi ktoś pomóc?
Z góry dziękuję.
Jurek
JUREK957
~user
 
Posty: 3
Dołączenie: 17 Paź 2016, 22:00



Nie mogę wydrukować rysunków z freecad

Postprzez ToServeAndProtect 17 Paź 2016, 23:18

aż specjalnie zainstalowałem program i to jest takie proste, że cholera by go wzięła :)

jak masz jakiś projekt (ja otworzyłem sampla), ustawiasz pozycję tak jak chcesz to wydrukować -> wybierasz NARZĘDZIA -> ZAPISZ OBRAZEK -> tak dajesz nazwę i format -> potem drukujesz te zdjęcie
żadnej filozofii nie widzę w tym
| MSI X470 GAMING PLUS | AMD Ryzen 7 2700 | Kingston HyperX DDR4 Fury Black 16GB | PNY GeForce GTX 1080 XLR8 8GB GDDR5X | AOC Q3279VWFD8 31.5" + IIYAMA ProLite E2407HDS 24" |
| SSD Samsung 860 Evo 512GB + SSD Samsung 830 128GB + SSHD Seagate 2TB + WD Caviar Blue 650GB + WD Caviar Green 1TB | Powered by Supremo FM2 Gold 750W |

Image

Image
Awatar użytkownika
ToServeAndProtect
»ekspert
 
Posty: 14516
Dołączenie: 12 Maj 2006, 16:36
Miejscowość: Warszawa
Pochwały: 461



Nie mogę wydrukować rysunków z freecad

Postprzez JUREK957 18 Paź 2016, 01:04

Witam,
wybieram NARZĘDZIA -> ZAPISZ OBRAZEK -> ustawiam >Szukaj w:< C:\User\Jurek\Desktop, daje nazwę pliku np. >dom< i format np. >jpg< -> i mam opcje > Zachowaj < Klikam >Zachowaj<, okno znika i nic się nie zapisuje
Jeżeli zapisuje Plik -> Zapisz, to się zapisuje w formacie FCstd i tego nie drukuje
gdzie popełniam błąd?
Jurek
JUREK957
~user
 
Posty: 3
Dołączenie: 17 Paź 2016, 22:00



Nie mogę wydrukować rysunków z freecad

Postprzez ToServeAndProtect 18 Paź 2016, 08:42

klikasz ZACHOWAJ i zdjęcie powinno pojawić się tam gdzie zostało zapisane, w formacie jpg
| MSI X470 GAMING PLUS | AMD Ryzen 7 2700 | Kingston HyperX DDR4 Fury Black 16GB | PNY GeForce GTX 1080 XLR8 8GB GDDR5X | AOC Q3279VWFD8 31.5" + IIYAMA ProLite E2407HDS 24" |
| SSD Samsung 860 Evo 512GB + SSD Samsung 830 128GB + SSHD Seagate 2TB + WD Caviar Blue 650GB + WD Caviar Green 1TB | Powered by Supremo FM2 Gold 750W |

Image

Image
Awatar użytkownika
ToServeAndProtect
»ekspert
 
Posty: 14516
Dołączenie: 12 Maj 2006, 16:36
Miejscowość: Warszawa
Pochwały: 461



Nie mogę wydrukować rysunków z freecad

Postprzez JUREK957 18 Paź 2016, 23:36

Witam,
jeszcze raz proszę o pomoc.Coś robię źle, dlatego opiszę krok po kroku jak robię rysunek który chcę wydrukować.
Otwieram program
>Plik< - >Nowy<
>Widok< - >Widoki standardowe< - >Aksonometryczny<
>Workbench< - >Part<
Klikam w "sześcian",i mam go na ekranie. Teraz zapisuje plik.
> Plik < - > Zapisz jako < - >Nazwa pliku < -- Domek -- > Zapisz <
Plik został zapisany w >Dokumentach< -- Domek.FCStd --. Ten plik otwiera się bez problemu, ale > Podgląd wydruku < to czysta biała kartka, > Eksport PDF < tworzy dokument, ale jest to pusta strona. Klikam w ikonę Drukarki i "drukuje" się pusta strona.
Klikam w > Narzędzia < - > Zapisz obrazek < - > Nazwa pliku < --Domek -- , > Rodzaj pliku < -- *.jpg -- > Zachowaj <
Okno znika /nie zapisuje/ a na dole ekranu w lewym rogu pojawia się na moment mały czerwony napis " Cannot save null image "
Czego nie zrobiłem że obraz jest pusty. Ten sam obraz na ekranie został zapisany >Zapisz jako < Domek,FCStd , a > Zapisz obrazek < nie widzi rysunku.
Szukałem rozwiązania prawie cały dzień i nie znalazłem.Dlatego jeszcze raz proszę o pomoc.
Jurek
JUREK957
~user
 
Posty: 3
Dołączenie: 17 Paź 2016, 22:00




Powróć do Programy

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 18 gości