• Ogłoszenie:

Netlimiter 3 pro

Wszystko na temat programów: skąd pobrać, instalacja, użytkowanie, problemy, poszukiwane programy.

Netlimiter 3 pro

Postprzez dziobaq 17 Cze 2015, 20:07

reklama
Witam, akcja tego typu, mam na chacie 4-ch użytkowników internetu, każdy korzysta z laptopa i podłączeni jesteśmy do jednego routera, jeden kolega strasznie lubi pobierać dużo plików z ukochanych torrentow, kiedy to robi pojawiają się lagi gdyż oczywiście cały transfer znika w torrentach, internet ma prędkość 45mb/s. Sporo szperałem po internecie jak podzielić internet aby każdy mógł robić co chce bez czekania na otwarcie strony int przez 5min kiedy to wcześniej wspomniany kolega pobiera filmy xx czy co tam już ogląda... Niestety na routerze nie ma możliwości podziału internetu przez QoS, więc czytałem o programie Netlimiter który to umożliwia. I teraz sedno pytania...jak mam ustawić program Netlimiter 3 Pro (bo taki właśnie posiadam) aby pokazywał mi nie tylko użycie moich procesów lecz każdego kto używa internetu... nie wiem czy mogę się połączyć przez Netlimiter z routerem czy potrzebuje IP kolegi "ściągacza"... Bawiłem się ustawieniami Netlimitera i szukałem w internecie ale nie mogłem nic wykombinować w ustawieniach... Bardzo proszę o pomoc gdyż takie "lagowanie" podczas codziennego użytkowania lub kiedy chcę pograć w gierki online doprowadza do szału... (gracze online pewnie wiedzą co to za ból).
Pozdrawiam
dziobaq
~user
 
Posty: 2
Dołączenie: 17 Cze 2015, 19:44



Netlimiter 3 pro

Postprzez ToServeAndProtect 17 Cze 2015, 20:19

to jest program do zarządzania internetem na jednej danej maszynie. do tego co ty potrzebujesz wymagany jest router z funkcją QoS lub dzieleniem internetu. a te już trochę kosztują
| MSI X470 GAMING PLUS | AMD Ryzen 7 2700 | Kingston HyperX DDR4 Fury Black 16GB | PNY GeForce GTX 1080 XLR8 8GB GDDR5X | AOC Q3279VWFD8 31.5" + IIYAMA ProLite E2407HDS 24" |
| SSD Samsung 860 Evo 512GB + SSD Samsung 830 128GB + SSHD Seagate 2TB + WD Caviar Blue 650GB + WD Caviar Green 1TB | Powered by Supremo FM2 Gold 750W |

Image

Image
Awatar użytkownika
ToServeAndProtect
»ekspert
 
Posty: 14516
Dołączenie: 12 Maj 2006, 16:36
Miejscowość: Warszawa
Pochwały: 461



Netlimiter 3 pro

Postprzez Łowca Androidów 17 Cze 2015, 21:55

Jak wyżej kolega napisał - potrzebny jest router z funkcją QoS lub z podziałem łącza (tzw bandwich control)
Ale poza tym proponuję grzecznie poprosić kolegę, aby zaprzestał korzystania z torrentów bo jak wjadą wam "na chattę" to nie będa pytać która masyna udostępniała pliki tylko zabezpieczą wszystkie cztery i wszyscy bedziecie mieli kopoty za piractwo.
Kobiety nie zmienisz, możesz zmienić kobietę, ale to nic nie zmieni.

nie potrafie znaleźć darmowego programu który byłby za darmo
---------------------------------------------------------------------------------------
sprawdź czy na systemie jest system
Awatar użytkownika
Łowca Androidów
»ekspert
»ekspert
 
Posty: 2138
Dołączenie: 11 Kwi 2014, 13:03
Pochwały: 105



Netlimiter 3 pro

Postprzez dziobaq 18 Cze 2015, 19:39

hmm w takim razie zainwestuję w tego routera bo jeśli chodzi o proszenie to już mi się znudziło, a poza tym każdy płaci za neta to dlaczego nie może go używać jak chce... wielkie dzięki za odpowiedz i za rady, pozdrawiam i temat można zamknąć
dziobaq
~user
 
Posty: 2
Dołączenie: 17 Cze 2015, 19:44




Powróć do Programy

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 49 gości