• Ogłoszenie:

Najlepszy program do czyszczenia dysku i jego konfiguracja

Wszystko na temat programów: skąd pobrać, instalacja, użytkowanie, problemy, poszukiwane programy.

Najlepszy program do czyszczenia dysku i jego konfiguracja

Postprzez Darom 30 Wrz 2016, 19:43

reklama
Nie dawno w zamontowałem sobie nowy dysk w moim laptopie i zainstalowany został na nim system windows 7 Home Premium 64Bit.
Zastanawiam się nad sensem instalowania jakiegoś programu do czyszczenia dysku i jego defragmentacji. Nie wiem też czy te systemowe programy nie są lepsze po prostu. Powiedzcie mi proszę, czy jest sens instalować program jakiś do czyszczenia dysku ? jeśli tak, to jaki jest najlepszy ? i jak go skonfigurować ?
Jeśli chodzi o defragmentacje dysku to lepiej jest zrobić to programem systemowym czy też jakiś pobrać inny trzeba ? jeśli tak, to jaki ? i jak go skonfigurować ?
tak żebym miał jeden dobry program do czyszczenia dysku i jeden dobry do defragmentacji dysku i żeby te programy były bezpieczne. W sensie, żeby nie narobiły mi szkód w systemie. Byłoby fajnie jakby mi ktoś też podał jakieś dobre i darmowe oczywiście programy do czyszczenia rejestru systemowego z nie potrzebnych plików po odinstalowanych programach i jakiś do defragmentacji rejestru.
Proszę o pomoc w tej sprawie.
Darom
~user
 
Posty: 663
Dołączenie: 23 Sie 2008, 18:00
Miejscowość: Tarnów/Kraków



Najlepszy program do czyszczenia dysku i jego konfiguracja

Postprzez Garu 01 Paź 2016, 09:11

Czemu nie jeden program do czyszczenia dysku, defragmentacji i innych potrzebnych spraw?
Jeśli potrafisz pobrać z deal, trzeba mieć tam konto i się zalogować, - to masz płatne ashampoo uninstaller 2017. http://www.windowsdeal.com/w/ashampoo-uninstaller-2017-100-discount/
Pobierzesz zipa, po wypakowaniu ukaże się, że tam jest plik tekstowy, a w nim dopiero link do pobrania tego kombajnu. Wklejasz linka do paska adresu przeglądarki i wyskoczy Ci bezpośrednie pobranie.
A jak masz ten program na dysku - uruchamiasz instalację, czyli pierwsze - wyskoczy po polsku okno wyrażenia zgody na warunki licencji. drugie okno - wyskoczy rubryka do wklejenia serialu. Niżej jest przycisk - uzyskaj darmowy klucz rejestracyjny. Wyskoczy strona i tam podajesz znowu maila, zatwierdzasz i wyskakuje okno z kluczem. Można skopiować i do instalatora programu wkleić. Wtedy instalacja będzie szybka.
W międzyczasie na maila przyjdzie serial i zachowasz ten mail na przyszłość. Zachowasz na dysku pobrany instalator, tak, na czarną godzinę.
Z pulpitu usuniesz skrót sklepu ashampoo, bo nie byliby sobą, gdyby nie zareklamowali swoje produkty.
Tak on wygląda u mnie:
Image
Trzeba się wysilić za parę darmowych złociszy...
Człowiek widzi rzeczy, jakimi są i oby to była prawda.
Awatar użytkownika
Garu
~user
 
Posty: 538
Dołączenie: 11 Kwi 2013, 14:52
Pochwały: 17



Najlepszy program do czyszczenia dysku i jego konfiguracja

Postprzez Darom 01 Paź 2016, 15:10

Ale to jest program do odinstalowywania programów. Nie potrzebuje żadnego kombajna na dysku u siebie. Jeśli już to raczej jakiś leciutki programik.
Już nawet miałem myśli, że wiele osób będzie mi tu proponować program ccleaner, ale widać nie ma nawet chętnych do pisania postów na tym forum.
Lepiej zostanę przy systemowych programach.
Darom
~user
 
Posty: 663
Dołączenie: 23 Sie 2008, 18:00
Miejscowość: Tarnów/Kraków



Najlepszy program do czyszczenia dysku i jego konfiguracja

Postprzez Garu 01 Paź 2016, 18:27

Ależ ten program ma defragmentację dusku, ma też oczyszzcanie dysku jak i oczyszczanie rejestru. Dlatego napisałeem, bi wczoraj defragmentowałem i czyściłem dysk oraz rejestr. To, że ma wbudowany niezły deinstalator - ma też zarządzanie autostartem, czy tez usługami.
Nie napisałem posta o nim, żeby było śmieszniej, tylko on ma wszystko, czego chciałeś, a nawet więcej. Dlatego.
Człowiek widzi rzeczy, jakimi są i oby to była prawda.
Awatar użytkownika
Garu
~user
 
Posty: 538
Dołączenie: 11 Kwi 2013, 14:52
Pochwały: 17



Najlepszy program do czyszczenia dysku i jego konfiguracja

Postprzez ToServeAndProtect 02 Paź 2016, 21:53

Darom, nie jest ci potrzebny żaden program do defragmentacji, czyszczenia czy konfiguracji dysku. nie ma takiej potrzeby.

1. defragmentację dysku zrobić OPROGRAMOWANIEM SYSTEMOWYM, ono jest w pełni wystarczalne. do tego robisz to raz na kilka miesięcy, chyba, że dysk jest dość często używany
2. nie baw się regcleanerem czy innym podobnym programem jak nie wiesz co należy usuwać przy jego pomocy. robiąc czyść i usuń wszystko to nie jest sposób na naprawę czy przyspieszenie komputera a raczej na uszkodzenie systemu

Garu, nie dawaj dla Daroma takiego softu bo widać, że jest użytkownikiem nie w pełni świadomym jego użyteczności oraz szkodliwości. jak coś mu się zepsuje to będzie ciebie obwiniał bo poleciłeś mu jakiegoś kombajna :) :P

Autor postu otrzymał pochwałę
| MSI X470 GAMING PLUS | AMD Ryzen 7 2700 | Kingston HyperX DDR4 Fury Black 16GB | PNY GeForce GTX 1080 XLR8 8GB GDDR5X | AOC Q3279VWFD8 31.5" + IIYAMA ProLite E2407HDS 24" |
| SSD Samsung 860 Evo 512GB + SSD Samsung 830 128GB + SSHD Seagate 2TB + WD Caviar Blue 650GB + WD Caviar Green 1TB | Powered by Supremo FM2 Gold 750W |

Image

Image
Awatar użytkownika
ToServeAndProtect
»ekspert
 
Posty: 14516
Dołączenie: 12 Maj 2006, 16:36
Miejscowość: Warszawa
Pochwały: 461



Najlepszy program do czyszczenia dysku i jego konfiguracja

Postprzez Darom 03 Paź 2016, 16:31

ToServeAndProtect dziękuje za dobrą i skuteczną radę :)
Darom
~user
 
Posty: 663
Dołączenie: 23 Sie 2008, 18:00
Miejscowość: Tarnów/Kraków




Powróć do Programy

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 24 gości