• Ogłoszenie:

Mieszanie sprzętowe w celu interpolacji tekstur

Wszystko odnośnie tworzenia grafiki - obróbka, problemy, oceny.
Tworzenia Stron internetowych - HTML, PHP, MySQL...

Mieszanie sprzętowe w celu interpolacji tekstur

Postprzez RoshaBeli 31 Sie 2021, 08:48

reklama
Hej wszystkim,

Tytuł posta mniej więcej opisuje to wszystko. Obecnie pracuję nad sprawnym lerpowaniem pomiędzy dwiema stosunkowo dużymi teksturami (w Unity). Obecnie mam szybki i łatwy shader obliczeniowy napisany do próbkowania obu i wykonywania interpolacji, ale teraz zastanawiam się, czy może mógłbym wykorzystać sprzętowe łączenie alfa, aby przyspieszyć.

Nie jestem do końca pewien, jak wyglądałby taki shader, ani czy możesz nawet określić alfa do użycia podczas mieszania za pomocą zmiennej uniform. A potem, nawet poza tym, nie jestem pewien, czy faktycznie byłoby szybciej.

Jeśli pamięć służy, ktoś tutaj próbował tego!

Dodano Dzisiaj, 11:07:
RoshaBeli napisał(a):Hej wszystkim,

Tytuł posta mniej więcej opisuje to wszystko. Obecnie pracuję nad sprawnym lerpowaniem pomiędzy dwiema stosunkowo dużymi teksturami (w Unity). Obecnie mam szybki i łatwy shader obliczeniowy napisany do próbkowania obu i wykonywania interpolacji, ale teraz zastanawiam się, czy może mógłbym wykorzystać sprzętowe łączenie alfa, aby przyspieszyć.

Nie jestem do końca pewien, jak wyglądałby taki shader, ani czy możesz nawet o10.0.0.0.1 192.168.1.254
kreślić alfa do użycia podczas mieszania za pomocą zmiennej uniform. A potem, nawet poza tym, nie jestem pewien, czy faktycznie byłoby szybciej.

Jeśli pamięć służy, ktoś tutaj próbował tego!


issue got solvedd
RoshaBeli
~user
 
Posty: 1
Dołączenie: 31 Sie 2021, 08:24



Mieszanie sprzętowe w celu interpolacji tekstur

Postprzez redcurran 13 Lip 2022, 03:48

I'm not entirely sure how that shader will seem, or even if you can specify what kind of Alpha to use when in a meeting using a different uniform. Then, even after that, I'm unsure if it actually was any quicker.flagle
redcurran
~user
 
Posty: 3
Dołączenie: 13 Lip 2022, 03:45




Powróć do Grafika & Webmastering

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość