• Ogłoszenie:

Mało slotów hdmi - tryb arc

Tutaj można umieszczać wszystkie sensowne tematy nie pasujące do reszty działów tematycznych. Siadaj, gadaj, opowiadaj ;)

Mało slotów hdmi - tryb arc

Postprzez bladi1492 07 Sty 2020, 00:41

Panowie,
posiadam telewizor Thomson 55" . który posiada dwa wejścia HDMI, jedno to HDMI-ARC, a drugie TO HDMI.
Aktualnie telewizor jest podłączony z sound barem po ARC i komputerem.
Image
I wszystko działa, włączam TV ( Vectra karta CI+), załącza się sam Soundbar, włączam komputer i przełączam na drugie wejście HDMI, to działa komputer na TV i leci muzyka z soundbaru .
Więc wszystko gra, lecz mam jeszcze dwa urządzenia pod HDMI, a przekładnie przewodu HDMI z portu 2 (nie ARC), jest męczące.
Chciałbym zwiększyć ilość portów w TV nie tracąc HDMI - ARC (Soundabr).
Kupiłem prostego switcha.
Image
I niestety nie działa, Soundbar w ogóle się nie uruchamia, na ekranie jest mgła , szumy, czasami green screen, oczywiście przy sprzęcie wejściowym do HDMI 2.
Jak odłączę system ARC, to obraz wraca do normy, rozgałęźnik działa, lecz tracę wtedy system ARC i muzykę z Soundbara na kanale zwrotny,
Pozostaje pytanie czy jak kupie droższy Switch który niby ma jakąś funkcje ARC to będzie wszystko działać jak powinno?
Image
Czy jednak będzie działać tak ? i pozostaje mi kupić nowy TV z większą ilością HDMI.
Image

Niestety kobieta kupiła mi Saoundbara którego polecił sprzedawca za ok 800zł, i gra pięknie lecz ma dwa możliwości odbioru dźwięku , HDMI -ARC, lub Bluetooth :(
Chyba że macie pomysł , że zostawiamy Switcha, który wysyła z urządzeń obraz z audio do TV, i potem z TV można inaczej przesłać ten dźwięk do Soundbara a nie tylko za pomocą HDMI-ARC ?
"Nie rozmawiaj z idiotą bo najpierw zniżysz się do jego poziomu a potem on pobije Cię doświadczeniem..."
Awatar użytkownika
bladi1492
~user
 
Posty: 695
Dołączenie: 12 Cze 2007, 11:00
Miejscowość: Cybinka-Słubice
Pochwały: 51



Powróć do Pog@duchy

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 13 gości