• Ogłoszenie:

Logitech x-540 - test, recenzja i ocena

Testy podzespołów komputerowych

Logitech x-540 - test, recenzja i ocena

Postprzez Err0r 18 Sie 2010, 13:20

reklama
Witam!
Chce przedstawić mój test głośników do komputera Logitech X-540. Na początek zdjęcie:
Image

Kilka informacji o zestawie:
System dźwięku: 5.1
Ilość głośników: 6
Głośnik centralny: tak
Subwoofer: tak
Moc głośników RMS [W]: 7.4, 15.4
Moc subwoofera RMS [W]: 25
Zakres częstotliwości - dolna [Hz]: 40
Info Zakres częstotliwości - górna [kHz]: 20
Regulacja głośności: Tak
Zastosowane technologie: Ekranowanie magnetyczne
Frequency Directed Dual Drivers
Matrix Surround Sound
Moc zestawu PMPO [W]: 140
Wyjście słuchawkowe: tak
Źródło: ceneo.pl

Te głośniki posiadam już ok. 2 lata. Od chwili zakupu do dnia dzisiejszego nie było żadnych awarii ani usterek. Od razu przykuł moją uwagę pilot. Nigdy przedtem nie spotkałem się z czymś takim. Na pilocie znajduje się:
Regulator głośności
2 diody
2 przyciski
Regulator bass'u
Wyjście słuchawkowe
Pierwsza dioda sygnalizuje włączenie głośników, a druga włączenie technologii "Matrix". Wyjście słuchawkowe działa bez zarzutów.
Głośniki są głośne i wydają czysty dźwięk. Gdy ustawi się na 1/2 głośności można się poczuć jak na małym koncercie - dobry bass. Nie próbowałem słuchać muzyki na maksymalnej głośności ponieważ mam sąsiadów którym przeszkadza moja muzyka.
Podczas grania nie słychać przestrzennego dźwięku. Gdy wyłączy się tryb "Matrix" głośnik centralny przestaje działać i dźwięk ma zbyt dużo bass'u a gdy ponownie się go włączy wszystko pięknie gra.


Plusy:
+Czysty dźwięk
+Dobry Bass
+Tryb "Matrix"
+Staranie wykonane
+Głośnik centralny


Minusy:
-Brak głośników satelitarnych
-Nie nadają się do gier
-Gdy wyłączy się głośniki słychać dziwny dźwięk nie jest on głośny ale wieczorami może być denerwujący.


Opłacalność: 5/6
Jakość dźwięku 6/6
Ocena całkowita 5+/6

Te głośniki nie są idealne ale na pewno jedne z najlepszych w swojej cenie. Polecam

Pochwały przyznane za posta: 7
Awatar użytkownika
Err0r
~user
 
Posty: 267
Dołączenie: 12 Lis 2009, 21:23
Miejscowość: Skierniewice
Pochwały: 21



Powróć do Testy sprzętu

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 5 gości